Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

OS Praha 1 prg Dubovcova 8.1.2024Syka David Mgr. MZV CR 8.1.2024Samozřejmě se veřejnoprávní média nedostavila (mediální mlčení o kauze tak pokračuje). V místech pro veřejnost jsem seděl osamocen s bývalým diplomatem PhDr. Miroslavem Belicou, který přišel žalobkyni paní Lenku Dubovcovou podpořit. Mladý soudce JUDr. David Štamberk Ph.D. přišel s úsměvem o 15 min. pozdě, aniž by se za pozdní příchod omluvil. Bylo to třetí jednání ve věci. MZV ČR zastupoval mladý právník Mgr. David Syka. Odmítl se mi na chodbě představit (viz fotografie vpravo) s tím, že mne nezná (zmiňuji ho v Marocco Gate IX. – viz link níže). V dalším průběhu rozhovoru vyšlo najevo, že mne zná až moc dobře. Zkraje byl dost arogantní (při představení mi odmítl podat ruku). Po skončení soudního jednání už byl klidnější a mým argumentům už neoponoval.

Po mém oznámení pořizování zvukového záznamu se soudce na minutu odmlčel, studoval papíry (jakoby hledal patřičný zákon) a nato mne požádal o identifikaci. Navštívenka mu nestačila, vyžadoval občanský průkaz (o souhlas pořídit ilustrační fotografii jsem ho už raději nepožádal). Převzal případ, rekapituloval žalobu a celkem rychle, formalisticky, vynesl rozsudek. Po jeho obdržení se žalobkyně samozřejmě odvolá. Bylo úsměvné, jak se soudce radil s jednou přísedící, která po oslovení okamžitě začala velmi aktivně kývat hlavou na znamení souhlasu, zatímco druhá kývla až po vyslechnutí. Na žalobkyni se soudce během jednání ani jednou nepodíval, uhýbal pohledem či se díval do papírů. Zřejmě to dotáhne v současné české justici daleko, pokud bude takto „řešit“ citlivé případy, zasahující příliš vysoko a kde spravedlnost je až na posledním místě.

Tzv. „corpus delicti“ je protokol, sepsaný arabsky po smrti diplomata Petra Dubovce, který žalobkyně nemůže nikde získat. Jeho existenci potvrdil nynější velvyslanec v USA Miroslav Stašek. Odstoupivší soudkyně vyzvala MZV ČR k doložení korespondence ve věci – ve spisu o tom nic není?! Zato byla žalobkyně lustrovaná, zda je v exekuci a svéprávná. Informace byly získávány i z jejího bydliště současného a předcházejícího jen zato, že se obrátila na soud?! Po skončení jsem to soudci připomněl, včetně daru dvou luxusních limuzín zn. TOYOTA kyjevské ambasádě Saudy (neznám demokratickou zemi, která by si nechala vybavovat své ambasády jinou zemí) a kauzy Marocco Gate. Po jeho žoviálnosti už nebylo stopy. Hrozil mi dokonce povoláním justiční stráže. Řekl jsem mu, že by to nebylo poprvé a s úsměvem jsem odešel. JŠ

***

Česká republika se chovala jako poskok

MZV ČR v Rijádu nepomohlo svému diplomatu, zemřel. Odmítá odškodnit pozůstalé

IX. Díl: Czech-Marocco Gate - seriál na pokračování: Umřeš jako pes

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2024-01-23 19:59
Na jemenském ostrově Sokotra zemřel český občan. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake. S ohledem na rodinu nebude úřad poskytovat detaily....

O smrti diplomata Petra Dubovce MZV ČR i veřejnoprávní média mlčela. MZV zřejmě nepovažuje za nutné informovat veřejnost o úmrtí vlastních lidí. Nepřekvapuje, když se na smrti přímo či nepřímo podílelo.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)