Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.04.2024 09:48
  Není podstatné kolik lidí sleduje informace, ale kdo a jak ...

  Read more...

   
 • 13.04.2024 07:45
  Vondráčková s Michalem se na soudy obracejí často, vedou ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

„Listinné akcie na doručitele umožňují, aby byl vlastníkem české firmy Usáma bin Ládin, a nikdo se to nedozví, pokud se nebude sám chtít přiznat," upozorňuje v nadsázce bývalý ministr a bojovník za průhlednost finančních trhů Tomáš Ježek. Bez registrace jsou povoleny pouze v těchto zemích: Anguilla, Česko, Guatemala, Marshallovy ostrovy, Nauru.

Už nejsme jen banánovou republikou, ale sofistikovaným zločinným spolčením, kde se největších zločinů dopouštějí „ctihodní“ občané, politici a podnikatelé. Vít Bárta, manažer VV je jeden z nich, chcete-li nový Řebíček – jen formu akcií na doručitele včas změnil. Jen naivní člověk se může domnívat, že tento gauner změnil i svůj charakter. A jest-li se mu pdaří obsadit MV, tak se mají občané a tato země na co těšit! Opět se navazuje na tradici, kdy ve zlomových situacích naší země nastupuje vláda všehoschopných či lůzy bez jakýchkoliv skrupulí. Posledním schopným vládcem země byl Karel IV, přiblížil se mu jen TGM. Václav Klaus z této tradice všehoschopných nevybočuje, byť svým sofistikovaným působením na deformovanou veřejnost v ní budí dojem opačný. Jeho nesouhlasný postoj s novým maďarským zákonem, umožňující získat maďarské občanství i slovenským občanům je trapný a nedůstojný. Vůbec nepřipustí myšlenku, že Slovák s maďarským pasem bude lepším Slovákem i Maďarem a obohacením pro obě země! Je též zajímavé jeho vměšování do záležitostí cizí země, ale „vměšování se“ EU do záležitostí ČR odmítá – inu není nad zásadovost. Více v článcích níže!

Víkend jsem strávil v Uherském Hradišti – viz fotogalerie. Jména na pomníku s nápisem „Město Uherské Hradiště svým spoluobčanům – obětem nacistické okupace“ (1957 - 700 let od založení U.H.) jsou zajímavá – počtem a původem? Další nápis na pomníku: „V letech nesvobody za nacistické hrůzovlády zahynulo 285 našich občanů.“ Začal jsem počítat – viz fotogalerie – jmenný seznam obsahuje celkem 352 jmen, z toho 225 jmen naznačujících německý či židovský původ?! Z toho plyne, že oběťmi nacismu v Uherském Hradišti se stalo 36% obyvatel české národnosti a 64% národnosti německé či židovské…?

Škoda, že jsem zapomněl záznamník a nezaznamenal naprosto skvělé kázání z nedělní mše v Uherském Hradišti. Kněz jej začal slovy: „Blondýnka nabourala do stromu, přežila a první slova, která řekla policistovi byla JA JSEM ALE TROUBILA.“ Poté následovalo kázání o odpovědnosti každého z nás a které měla vysílat televize v přímém přenosu. Kázání vydalo za stovky knih a hodin vzdělávacích pořadů. Ještě jsem nezažil, aby po přijímání dospělých nastoupilo tolik dětí. Atmosféra v kostele byla neskutečná. Bylo to současně i poslední kázání tohoto skvělého kněze. Odchází do Dolní Bečvy, zde už si „podělal“ své, jak mi řekl v zákristii. Chtěl jsem jej požádat o text kázání, který samozřejmě neměl. Farníci uspořádali sbírku na rozloučenou… Boží muž.

Ještě dnes jsou volebními plakáty polepeny stěny věznice v Uherském Hradišti, kde se odehrávalo tolik hrůz a bylo umučeno mnoho nevinných. U jejího hlavního vchodu je stále vyvěšen obří plakát Zdeňka Škromacha – skutečně na zvracení !!! Co jiného můžete očekávat od bývalého komunisty a nástěnkáře, který se vždy vyhýbal skutečné práci…

Dne 22.6.2010 bude v Národním archivu na Chodovci od 9:30 hod. presentace projektu „Digitalizace spisů německé okupační správy v protektorátu Čechy a Morava“ – viz pozvánka v příloze. Bude zajímavé, zda-li součástí presentace budou i seznamy kolaborantů a udavačů gestapa z nichž mnozí se později stali členy KSČ a dokonce i vedoucími stranickými kádry a funkcionáři, ale možná jsou ještě „deponovány“ v Moskvě pro svoji aktuálnost…?!

Mne čeká PK v Hořovicích dne 21.6.2010 od 10:00 hodin ve věci TO podané na moji osobu zpěvačkou H.Vondráčkovou, bohužel moje žádost na veřejné projednávání byla PK odmítnuta…?!

V příloze naleznete též vyjádření předsedy OS Kladno Mgr. Romana Lady k mé stížnosti ve věci Ing. Jiřího Fialy. Podotýkám, že dle zvukového záznamu měl Ing. Jiří Fiala pouta na rukou přesně 34 minut, nikoliv 20 minut jak uvádí pan předseda soudu. Ing. Jiří  Fiala se choval po celou dobu a od počátku v soudní síni naprosto klidně, obklopen navíc pěti příslušníky vězeňské služby plně ozbrojenými. Opravdu nevím, proč soudce Koudelka potřeboval celých 34 minut na to, aby zjistil, že Ing. Jiří Fiala nikoho neohrožuje? Nikdy se nechoval v rozporu se zákonem a dobrými mravy. Pouta měly být nasazena „soudci“ Koudelkovi a měli si místa vzájemně s Ing. Jiřím Fialou vyměnit. Nepochybuji, že by to byl spravedlivý, příkladný, bezchybný – a potřebný soud!

Zde - http://www.youtube.com/user/FrantisekHucek#p/a/u/0/l91JApbjUPg - jsou první tři rozhovory po propuštění Ing. Jiřího Fialy z vězení – doporučuji!

V příloze naleznete i doplnění stížnosti (první část - druhá část ) ombudsmanovi JUDr. Otakaru Motejlovi, ve věci nezákonného věznění Ing. Jiřího Fialy, včetně naprosto skandální odpovědi současné „ombudsmanky“ a bývalé senátorky RNDr. Jitky Seitlové. V takovýchto a podobných případech dává úřad ombudsmana „ruce pryč“, ale když jde o práva psychocky nemocných občanů v ústavech, může se samou snahou a starostí přetrhnout. Inu, koho chleba jíš…však to znáte!

Od 3.června 2010, kdy jsem vystavil na www.sinagl.cz banner NESPRAVEDLNOST MOCNÝCH byl do včerejška zobrazen už 47863x !!!

http://zoomquilt2.madmindworx.com/zoomquilt2.swf

Jan Šinágl, 18.6.2010

 

K dopisu Čestmíra Hofhanzla Karlu Schwarzenbergovi: „Ptal jsem se …, proč nemá TOP 09 ve svém programu privatizaci státního majetku, třeba Státních lesů. Že nechápu, na co má mít stát své lesy. Odpověděl mi, že na to přišla ve straně řeč, ale že Švarcenberk byl zcela rezolutně proti. Nedávalo mi to smysl, protože jsem si myslel, že sám jako  privátní vlastník lesů by měl mít zájem na privatizaci St. lesů. Po přečtení Hofhanzlova dopisu už to chápu. Mluvil jsem o tom s … a ten mi řekl, že za tím je Kalousek. To si nechte pro sebe, nezveřejňujte to, jenom v případě, že tam nepadnou jména…“

Z reakce na dopis Č.Hofhanzla, mnou šířený 17.6.2010. Stále se divíte, proč se tak urputně držel na ministerstvu Gandalovič, a proč každý ministr zemědělství, z jakékoli politické strany, přežil bez úhony všechny  ty podivné tendry?J.Š.

* * *

Jan_Hus_-_uryvek_z_kazani

 

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

K dopisu Čestmíra Hofhanzla Karlu Schwarzenbergovi: „Ptal jsem se …, proč nemá TOP 09 ve svém programu privatizaci státního majetku, třeba Státních lesů. Že nechápu, na co má mít stát své lesy. Odpověděl mi, že na to přišla ve straně řeč, ale že Švarcenberk byl zcela rezolutně proti. Nedávalo mi to smysl, protože jsem si myslel, že sám jako  privátní vlastník lesů by měl mít zájem na privatizaci St. lesů. Po přečtení Hofhanzlova dopisu už to chápu. Mluvil jsem o tom s … a ten mi řekl, že za tím je Kalousek. To si nechte pro sebe, nezveřejňujte to, jenom v případě, že tam nepadnou jména…“

 

Z reakce na dopis Č.Hofhanzla, mnou šířený 17.6.2010. Stále se divíte, proč se tak urputně držel na ministerstvu Gandalovič, a proč každý ministr zemědělství, z jakékoli politické strany, přežil bez úhony všechny  ty podivné tendry? J.Š. 

 

* * *

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)