Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.03.2024 15:44
  Co jsou tedy ty důvody? Mám nějaké vlastní životní plány, je ...

  Read more...

   
 • 01.03.2024 08:30
  Mluvčí Navalného Kira Jarmyšová řekla, že na pohřeb by ...

  Read more...

   
 • 01.03.2024 08:18
  „Poslední dva roky ujedla inflace z každé koruny 37 haléřů. Teď ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:44
  Soud hodlá zkoumat středověké podmínky v českých věznicích. Pozdě ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:19
  Sokol wurde Opfer eines raffinierten Bank- und Kreditbetrugs ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 09:23
  Válečné výdaje spolknou 40 procent rozpočtu Ekonom podotkl, že ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN Sinagl 151013LN, 15.10.2013: Hnutí ANO 2011 mne oslovilo jako zřejmě už jediná zbývající, reál­ná cesta prosadit cíle, kvůli kterým jsem se z exilu vrátil.

„.. země je v rozkladu už dlouho. Demonstrace typu Holešovská výzva jsou na nic. Jediný způsob účinné změny je vy­hrát parlamentní volby, jinak je to anarchie. Český národ, který chce změnu, se musí spojit, jinak je to od­souzeno na neúspěch. Svornost, to je to, co chybí. Postupně se budeme snažit to propojit.“

Patřím k nejaktivnějším za­stáncům hnutí ANO 2011 a jeho předsedy na internetu. Jsem za to odsuzován a pomlouván občanský aktivista (Bijec komunistů? ANO, LN 7.10.), jako by 12 let mé práce ne­bylo. Jeden postoj náhle anuluje vše předchozí?

Pana Babiše jsem měl možnost poznat osobně. Poprvé jsme se setkali v únoru 2012. Setkával se průběžně se známými osobnostmi, aby si mohl udělat názor o společnosti i z druhé strany a najít ten nejlepší způsob řešení jejích problémů. Toto napsal v únoru 2012:

„.. země je v rozkladu už dlouho. Demonstrace typu Holešovská výzva jsou na nic. Jediný způsob účinné změny je vy­hrát parlamentní volby, jinak je to anarchie. Český národ, který chce změnu, se musí spojit, jinak je to od­souzeno na neúspěch. Svornost, to je to, co chybí. Postupně se budeme snažit to propojit.“

Zapojil jsem se proto plně do pod­pory hnutí. Raději bych na tomtéž spolupracoval s antikomunisty, poli­tickými vězni, oběťmi komunismu atd. Bohužel jsem udělal za 12 let převážně špatné zkušenosti - každý se „bil v prsa“ (hlavně ta vlastní), žádná týmovost, svornost, ochota spojit se k dosažení společného cíle, riskovat, obětovat, jen malost, hašteření, pomluvy, lži, podrazy, ale žád­ná smysluplná činnost. Postupně jsem si uvědomoval, že zde žádná sku­tečná pravice ani levice není, jen prázdná slova, výzvy a země mnohem více postižená komunistickým morem, než jsem si byl vůbec schopen představit. Byli jsme komunistům pro smích a jsme dodnes.

Hnutí ANO 2011 mne oslovilo jako zřejmě už jediná zbývající, reál­ná cesta prosadit cíle, kvůli kterým jsem se z exilu vrátil. Prosazuje spo­jení co největšího počtu všech slušných a schopných lidí. Zvolil jsem ji­nou, reálnou cestu, vedoucí ke stejnému cíli, danou stavem společnosti.

Odsuzuji i nadále zločinnou nacistickou, fašistickou a komunistic­kou ideologii, její představitele a zločince. To mi nebrání rozlišovat lidi ne podle členství či nečlenství ve stranách, které je reprezentovaly, ale vždy jen podle charakteru a jejich činů. Všichni členové KSČ nemohli být zločinci, stejně jako nečlenové automaticky ti nejmorálnější z nás. Vina je vždy konkrétní.

Naše země ztratila paměť, duši, tradici, elitu, kulturu, ducha. Nyní jde o její bytí a nebytí. Tzv. ulice to nemůže nikdy zvládnout, tím méně česká. Vždy bude snadno zneužita proti svým zájmům. Vyspělá občan­ská společnost se teprve začíná tvořit. Bez kapitálu schopného manage­mentu, mobilizace slušných podnikatelů, kteří spojí slušné a schopné napříč spektrem společnosti, nelze provést potřebnou změnu.

Česká nezodpovědná podezíravost všeho a všech, bez důkazů, prefe­rování presumpce viny, nepřipouštějící i jiné vysvětlení, kdy vidina ma­monu přebíjí často vše, tedy i zdravý rozum při posuzování jiných, je se­bezničující pro nás a naši zemi. Jak snadno, rychle, lehkomyslně a ne­zodpovědně dokážeme změnit názor na člověka, o kterém jsme dosud neměli žádný důvod pochybovat?! Nemůžeme se divit, že máme potom pověst národa kolaborantů, pomlouvačů, zlodějů, podvodníků, lidí nedů­věryhodných, kdy se často nejvíce pohoršují a „bijí v prsa“ ti, co neděla­jí a nedělali nikdy nic. Právem se nám všem komunisté smějí do očí.

Členové a sympatizanti ANO to pochopili. Země od roku 1989 nemá ani pravici, levici, hrdiny, ale stále komunismem postiženou duši. Ne­chá sebou doslova „vorat“ pohrobky komunismu už od roku 1948. Má jen spoustu pasivních kritiků. Proto se dostaly k moci a u moci zůstali stále stejné charaktery už od roku 1948.

Panu Babišovi jsem řekl, že si ho naše země možná ani nezaslouží? Odpověděl: „Budu se snažit.“ Nyní je řada na nás dokázat, že si zaslou­žíme šanci, kterou nám dává a nabízí. Život je o naději, ne o nesmysl­ných jistotách a osobní nezodpovědnosti, zasetých do našich myslí tota­litou.

Andrej Babiš si už svoji „vinu“ odpracoval. Teď je na řada na nás!

Jan Šinágl, LN, POLEMIKA, 15.10.2013

* * *

Svým způsobem je reakce zástupce šéfredaktora LN Jana Dražana a bývalého „hradního“ právníka prezidenta Václava Klause, Pavla Hasenkoppfa, jistým uznáním mé práce, jejího vlivu a působení. Jen připomínám, Zdeněk Bakala propustil 2500 lidí, tedy boří, Andrej Babiš pracovní místa tvoří. Osobně preferuji raději nezávislé noviny jednoho majitele, než aby byly pod vlivem politiku proti zájmům občanů. Obávám se, že ÚPN v Bratislavě participuje na stejném ovlivňování lidí před volbou jako kdysi BLESK s inzerátem na Karla Schwarzenberga, kterým byl „zvolen“ prezidentem Miloš Zeman. Po volbách už výsledek soudu ztratí svůj „voličský“ potenciál a osvobozující rozsudek před volbami se kmotrům samozřejmě nehodí. Věřím, že ani další podobné snahy nemohou Hnutí ANO 2011 už poškodit.

Napadá-li mne hloupě už i Klausův právník Pavel Hasenkopf, kdy Václav Klaus je vyznamenám za boj proti komunismu a současně je na bilboardech s komunistickou svazačkou Janou Bobošíkovou, předávající kdysi kytici růží Gustavu Husákovi, pak se ptejme kdo je zde z voličů za hlupáka?!

I včerejší debata pražských lídrů na ČT 24 za účasti Andreje Babiše stála za to. Mně osobně šokovaly řeči o dobrých mravech ministra dopravy Zdeňka Žáka, který přitom není schopen doložit jak přišel k milionovému majetku?! Vůbec se nestyděl. Lze jen ocenit kultivovanost ostatních, že to panu ministrovi nikdo z nich nepřipomněl. Osobně bych byl nekultivovaným – právě v zájmu zachování kultivovanosti! Mimochodem tento názor jsem mu zaslal, příjem potvrdil, nereagoval, tak snad se stydí alespoň trochu…

Samozřejmě může někdo články v LN vnímat i jako marketinkový tah vzhledem k vysoké návštěvnosti mého webu a vlivu na statisíce lidí. Z mé strany se o něj nejedná a věřím, že i z druhé, ale stal-li se jím nechtěně, tak tím lépe. Jde o MOC!

 

Vladimír Vysocký: „Jistěže jednou ve světě zvítězí Pravda, ale až dokáže to, co dokáže Lež!“

Beznaděj je smrt duše a degradování života na pouhou existenci! Nadcházející volby budou především o naději!

 

DOBROU VOLBU!

 

Jan Šinágl, 16.10.2013

 

Články k tématu:

Proč volit ANO

Je pro vás důležité, zda ten, koho volíte, má, či nemá komunistickou minulost?

Antikomunista Šinágl podporuje Babiše. Je mi toho fanatika líto, píše advokát

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.29 (14 Votes)
Share

Komentáře   

0 #4 Michal Novotny 2014-07-31 17:53
Vedle Hnuti ANO nezapominejte take na Hnuti Usvit. Uz je na case, aby si cesti volici precetli denne Okamuruv web, na kterem informuje o tom, co se ve snemovne projednavalo a kdo jak hlasoval. Uz by se snad konecne i siroká verejnost mela zacit zajimat o lidi, kterí to s ni myslí dobre a mela by se oprostit od medialni ( úcelové)dehones tace lidí, kterým nejde jen o vlastni prospech!!!!!
-6 #3 Jaroslav Mencl 2013-10-25 19:07
Jane Šinágle. Znám tě několik let. Setkávali jsme se při různých akcích OI a OH v této zemi. Vím že jsi celou tu dobu hledal osobnost neoblomnou ve svých zásadách,. hmotně nezkorumpovatel nou až jsi našel.
Ano Andrej Babiš i když se to mnohým nezdá, je ten správný chlap . Jane nenech se odradit, skutečná práce nás teprve čeká po volbách a ONI se už bojí a to je jen dobře. Plíšek
+2 #2 Vitezslav Haramule 2013-10-16 15:55
Ze je neco spatnehov Ceske republice neni tezke poznat.Rakusani byli tesne po valce ve stejnem srabu jako CSR a co delali dobre ze jsou tam kde jsou?Je to v lidech.Vsadil bych se kdyby se naslo v ceskoslovensku dalsich 3000 000 Masinu,tak by si komunisti ani neprdli.Nehlede jte chybu jenom v komunistech.Ti byli jenom produkt moralne pokriveneho naroda jako cesi jsou.Prezident opilec,obklopen bandou lizprdelku a oficialni mluvci prazskeho hradu lze jak kdyz tiskne a porad se najde dost tech, kteri toho nadprumerne inteligentniho kretena zboznuji.Cesko se riti do dablovi riti.Psum uvazanych na retezu ta miska zradla ktere jim panicek donese uplne staci ke spokojenosti.Mi nistre vnitra Pecino,to je prdel ,ze joooo ?
+7 #1 Karel Adler 2013-10-16 13:51
Toho Vladimíra Vysockého máte nepřesně, tedy máte tam umělecký překlad, tuším od Jaromíra Nohavici, v originále to je významově mírně posunuté (u vás nic neobvyklého):

Чистая правда со временем восторжествует, если проделает то же,что явная ложь.

Přesný překlad je: "Čistá pravda časem zvítězí, pokud udělá to, co naprostá lež."

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)