Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Olsany 5 pomnik Palach 240314Toto ocenění se uděluje dílům, která plně vyjadřují sociální a humanitární otázky a zastávají duchovní a umělecké hodnoty - V květnu bude Hořící keř reprezentovat Českou republiku i na Mezinárodním filmovém festivalu v jihokorejském Soulu - Získal jedenáct Českých lvů včetně hlavních, za nejlepší film, režii a scénář - Byl vyhlášen i nejlepším filmem roku 2013 - Proměnil šest z deseti nominací včetně těch hlavních – Soukromá televize HBO ho loni odvysílala v 15 zemích Evropy, prodala do dalších osmi zemí včetně Itálie, Francie a Skandinávie, v červnu ho uvede do amerických kin – Veřejnoprávní ČT o tento film zájem neměla – PČR trestní oznámení Jana Šinágla na pokus o znásilnění jeho režisérky Agnieszky Holland na jaře 1970 v ruzyňské věznici odložila – Bude podáno trestní oznámení na Jana Šinágla jako autora nápisu Jan Palach na pomníku ruským okupantům z roku 1968 na Olšanském hřbitově…?! - Olga Sommerová získala v Číně cenu za nejlepší dokument VĚRA 68!

To jsou paradoxy! V demokratické zemi Hoříci keř většina obyvatelstva neviděla, resp. ani nemůže vidět a v komunistické Číně slaví úspěch film o statečnosti Věry Čáslavské, která se v době totality režimu postavila!

Cituji z článku ČTK: Po příjezdu z olympiády ji na Pražském hradě přijal prezident Ludvík Svoboda (prokazatelný pedofil, pozn. J.Š.), ale o něco později se už k němu nedostala. Vzkázal jí, aby odvolala podpis pod protirežimním manifestem Dva tisíce slov, což neudělala. Rudá hvězda ji v únoru 1971 vyloučila z řad členů tělovýchovné jednoty.Na veřejnost se Čáslavská vrátila až po listopadu 1989 v poradním týmu Václava Havla. Krátce po angažmá v prezidentské kanceláři ji však potkala rodinná tragédie, kdy byl její syn v listopadu 1996 odsouzen za smrt svého otce Josefa Odložila a ona se ocitla na 16 let opět v ústraní.

Doplňuji, že v pozadí skandálního rozsudku nad synem Věry Čáslavské se stal Miroslav Ševčík, děkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze, dobrý známý Václava Klause. Miroslav Ševčík, spolu se svoji rodinou, se zřejmě podstatným způsobem podílel na ovlivňování svědků, kteří křivě svědčili v neprospěch syna Věry Čáslavské, Martina Odložila. Bude děkan VŠE potrestán za své amorální způsoby a chování na dálnici, nebo pardonován českou policií a justicí jako Roman Janoušek…?! Studenti VŠE stále mlčí? Co je to za studenty? Jakoby byla VŠE opět plná papalášských synků…

Připomínám mé trestní oznámení ve věci pokusu o znásilnění režisérky „Hořícího keře“ Agnieszky Holland a moje „zneuctění“ pomníku internacionalistům v Praze na Olšanském hřbitově v Praze. Budu odpověď na moji stížnost Radě ČT opět muset urgovat?!

Kdy asi skončí ono nekonečné, takřka denní oznamování korupčních skandálů vysoce postavených osob, zbohatlíků a jim podobných, které končí z velké části vyšuměním, zatímco v jiných zemích zaslouženým kriminálem…?!

Jsme stále národem Švejků, zemí, která nemá stud před nikým a ničím! Každý neseme svůj díl odpovědnosti za tento amorální stav, který nemá ve světe obdoby. Nebudeme-li konat, poneseme si zasloužené následky, včetně hrozby, že náš národ přestane existovat a postupně se promění jen ve skupinu lidí hovořících česky, které nahradí schopnější a morálnější – v tom lepším případě!

 

Jan Šinágl, 7.4.2014

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)