Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:05
  Až teď jsem si toho emailu všiml.. Advokáta, že nepotřebujeme?

  Read more...

   
 • 14.05.2024 11:21
  Pokud se někdo domnívá, že lživým zápisem v dokladech problém ...

  Read more...

   
 • 13.05.2024 16:04
  “Je velmi těžké najet na válečnou ekonomiku. Ještě těžší ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Ricar MarekPaní Jaroslavu Markovou, manželku pana Řičáře, jsem do věznice Všehrdy dovezl v sobotu 14.června. To čeho Ricar partejsem byl svědkem, do smrti nezapomenu! Udělám vše co je v mých silách a možnostech, aby pan Řičář byl co nejdříve přeložen na jiné oddělení, do jiné věznice, propuštěn a podpořil ho v jeho spravedlivém boji. Bojuje a trpí za nás. Je to i náš boj, pokud prohraje, prohrají všichni, kterým nejsou hodnoty svobody a demokracie prázdnými slovy!  

Ve věznici Všehrdy u Chomutova je ing. arch. Marek Řičář umístěn v baráku č.1, mezi tou nejhorší lidskou spodinou – 110 zločinců. Je zajímavé, že krátce po převozu z Vazební věznice Brno-Bohunice do Všehrd věznici navštívil náměstek ministryně spravedlnosti za ČSSD Pavel Štern (dnes tohoto darebáka ministryně Válková konečně odvolala). Marka Řičáře nenavštívil, zato po jeho odjezdu byl Marek Řičář přemístěn mezi ty nejhorší zločince?! Jde o přímé ohrožení života nevinného člověka formou psychické a fyzické likvidace. ČSSD má viditelně stále obavy z Marka Řičáře. Je smutným obrazem doby, kdy slušný, čestný a velice schopný člověk, kterého by si jiné země vážili a který měl odvahu poslat svým svědectvím mnohé politiky do vězení, jako korunní svědek v něm skončil sám. Skuteční pachatelé žijí mezi námi jako „ctihodní a vážení“ občané, kdy někteří obdrželi od státu dokonce i odškodnění - za napomáhání ke zločinnému jednání či zločinům!

Ve věci jsem navštívil MsP, VS-ČR, NSZ, Úřad veřejného ochránce práv, podal podnět k rukám VSZ JUDr. Lenky Bradáčové Ph.D., informoval velvyslanectví Rakouska v ČR, požádal o pomoc známé osobnosti veřejného života a státní instituce. Ozval se a pomoc slíbil pouze ČHV, Úřad veřejného ochránce práv a jeden odvážný senátor.

Panu Řičářovi bylo prokazatelně upřeno Ústavou ČR zaručené právo každého na spravedlivý proces. Nyní jde o to, aby jako hlavní svědek přežil, byl přeložen na jiné oddělení, resp. do jiné věznice. Nelze vyloučit ani převoz do Rakouského vězení v rámci zákonů EU, které to za určitých podmínek umožňují. Dokonce i v Rakousku došlo k porušení jeho práva na spravedlivý proces. Rakouský soud rozhodl o jeho vydání na základě Mezinárodního zatykače až po zodpovězení otázek zaslaných českému soudu. Problém je, že Marek Řičář s devíti otázkami a odpověďmi vůbec nebyl seznámen. Nepochybně by jinak prokázal, že podstatné bylo zamlčeno a k jeho vydání by tak nikdy nemohlo dojít.      

* * *

Válková zastavila tendr na elektronické náramky

Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) zastavila tendr na elektronické náramky pro domácí vězně. Uvedla, že má pochybnosti o transparentnosti řízení. Její náměstek pro vězeňství Pavel Štern jí prý totiž odmítl poskytnout k výběrovému řízení podrobnější informace. Podle ní jde o natolik významnou zakázku, že není možné, aby vzbuzovala od počátku sebemenší pochybnosti. Štern byl v pondělí kvůli tendru na protikorupční policii. ČTK řekl, že šel oznámit "nestandardní postupy". Tendr byl jednou z věcí, na jejichž stav se ptal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bývalé legislativní náměstkyně ministerstva spravedlnosti Hany Marvanové poté, co po neshodách s ministryní nedávno opustila úřad. Náměstek pro vězeňství a trestní politiku Štern je na ministerstvu nominantem sociálních demokratů, Marvanové se ve sporech s Válkovou zastával. ČRo, 16.6.2014

P.S.

Ministryně Válková odvádí dobrou práci. Není divu, že se proti ní spojili jak Štern, tak i Marvanová. Jde o bezcharakterní jedince. Zaměstnanci MsP by mohli vypravovat, kdyby mohli… J.Š.

* * *

Válková odvolala náměstka Šterna, premiér jí dává "poslední šanci"

Ministryně spravedlnosti Helena Válková (za ANO) odvolala svého náměstka Pavla Šterna (za ČSSD). Vyvrcholil tak jejich spor kvůli přípravě tendru na elektronické náramky pro lidi v domácím vězení. Hnutí ANO zatím za svou ministryní stojí, premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka ale uvedl, že pokud Válková projeví ve funkci jakékoliv další zaváhání, bude ČSSD chtít její odchod. Z ministerstva po rozmíšce s Válkovou odešla už před Šternem z pozice náměstkyně i Hana Marvanová. Podle premiéra tyto opakované personální pře vrhají stín na celý kabinet. Štern v minulých dnech odmítl Válkové dát podrobnější údaje k přípravě tendru na elektronické náramky pro domácí vězně a obrátil se kvůli tomu na protikorupční policii. Podle něj se Válková snažila získat o průběhu řízení informace, na které nemá nárok. Ministryně pak tendr zrušila.

* * *

Obdržel jsem množství dalších dokumentů a materiálů, které budu postupně zveřejňovat. Nade vší pochybnost vyvracejí vinu ing. arch. Marka Řičáře. Některé z materiálů jsou dost otřesné. Prosím podepisujte petici na podporu Ing. arch. Marka Řičáře!

Jan Šinágl, 17.6.2014

P.S.

Eurokomisařka Věra Jourová byla obviněná v kauze Budišov. Zproštěna pro nedostatek důkazů, ne proto, že se skutek nestal! Vyšetřující policisté, kterým se přiznala, jak vypovídali před soudem pod přísahou, byli odvoláni, důkazy zničeny.

* * *

#126

2016-01-14 15:11

Velice dobře jsem znal hlavního aktéra Peťu, byla to nejhorší zrůda, jakou jsem poznal. Posílat Ukrajince na podnikatele bylo jeho hobby. A o té eurokurvě je lépe ani nemluvit.

#127

2016-01-15 14:27

Nesmíte zapomenout, že jsme (zřejmě) stále? totalitním státem, kriminálním státem, kde stále mají hlavní slovo komunisté. Ano, komunisté, kteří se rozutíkali do různých politických stran a všude možně občanům škodí. Je to obrovské zlo, které nebylo do dnešních dnů potrestáno za zvěrstva proti lidskosti, které do dnešních dnů jimi bylo spáchané. Pak se nesmíme divit tomu, že zde žádná spravedlnost není a asi ani nebude! 

* * *

Bratranec ing. arch. Marka Řičáře jmenován Papežem novým plzeňským biskupem

Tomáš Holub byl Papežem jmenován novým plzeňským biskupem - http://tisk.cirkev.cz/z-domova/tomas-holub-novym-plzenskym-biskupem/ - je bratrancem ing. arch. Marka Řičáře. Boží Mlýny melou někdy hodně pomalu, ale zato jistě.

J.Š.23.2.2016

* * *

Čeští úředníci podřízení Věře Jourové šidí Evropskou unii a nechali se chytit

Komisařka Jourová zase hájila Brauna, kterému europoslanci zazlívají, že porušil evropské předpisy, když před třemi lety v roli náměstka ministra pro místní rozvoj spolurozhodoval o zřejmě zmanipulované zakázce na monitorovací systém pro eurodotace na léta 2014-2020 … http://echo24.cz/a/isz2v/cesti-urednici-sidi-evropskou-unii-a-nechali-se-chytit ... Třem vysokým českým úředníkům z Bruselu hrozí neslavný návrat do Prahy. Během sporů o dostavbu českých dálnic se zřejmě dostali do střetu zájmů, který může donutit k rezignaci dokonce dvě eurokomisařky, Češku Věru Jourovou a Rumunku Corinu Cretuovou. Na nebezpečí upozornil jeden z e-mailů, které našli hackeři z White Media v korespondenci premiéra Bohuslava Sobotky. … Odeslal ho druhého prosince zastupující šéf kabinetu komisařky Jourové Daniel Braun náměstkovi ministra životního prostředí a bývalému manažerovi Lovochemie Vladislavu Smržovi. … Na závěr zprávy doporučuje, že je třeba s Evropskou komisí jednat zvlášť o každém projektu, v první řadě o těch, které nevyvolávají vážnější spory. Potom je Evropská komise „schválí s dalším přimhouřením očí“. Řád zaměstnance Evropské unie 11.čl. nařizuje: „Úředník plní své služební povinnosti a řídí se výhradně zájmy Unie. Nežádá ani nepřijímá pokyny žádné vlády, orgánu, organizace nebo osoby mimo jeho orgán.“ Braunův e-mail je dokladem, že Nejdl, Miko i sám Braun služební řád porušili. … Očekávaný skandál úředníků Nejdla a Brauna může ohrozit i jejich komisařky. Na oba české byrokraty se už dotazoval dopis kontrolního výboru europarlamentu odeslaný komisařce Cretuové loni v prosinci.

Tolik citace ze článku. Skutečná, nezávislá eurokomisařka, hájící zájmy EU, by musela okamžitě těmto třem svým českým podřízeným euroúředníkům dát výpověď a sama iniciovat vyšetřování a jejich potrestání. Věra Jourová se tak pokouší opět zakrývat svoji minulost. Takto neomluvitelně jedná jen člověk se špatným svědomím. Článek byl zveřejněn 4.2.2016. Dodnes veřejnoprávní média České republiky, včetně bulvárních, mlčí?!

J.Š.25.2.2015

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.87 (15 Votes)
Share

Komentáře   

+1 #5 Jan Šinagl 2014-06-24 09:07
Kdo se stydí za své jméno, prokazatelně nepravdivý, hloupý názor, má k tomu jistě i důvod.
sinagl.cz/.../...
-1 #4 adamhl 2014-06-24 02:46
Řičář ??? - tuším, že si ten člověk teď říká Marek - poté, co si zahrál na chudáka utajeného svědka a ublížil jiným lidem.
+1 #3 miroslav vajda 2014-06-21 08:23
Zu nikdy nebudu volit cssd(smejdi)
0 #2 Martin Donda 2014-06-20 09:10
Jeho příběh mnou hluboce otřásl. Ukazuje opět jakých lží jsou zástupci státu schopní. Podepsal jsem petici a poslal na ni odkaz dál.
P.S. Platíme něčemu, co nemá žádný smysl. Umí jen rozšiřovat apatii a strach.
+1 #1 Marku, vydržte! 2014-06-17 23:52
Jednou se spravedlnosti dočkáte.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)