Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út říj 19 @14:00 -
ÚS ČR: Robert Tempel
pá říj 22 @09:00 -
OS Praha 1: JUDr. Zdeněk Altner

Nejnovější komentáře

 • 19.10.2021 18:00
  Senátor: Nechali by prezidenta umřít „Myslím si, že pan premiér ...

  Read more...

   
 • 19.10.2021 17:47
  Vážená paní Miklíková, děkuji Vám. V den 100.výročí narození ...

  Read more...

   
 • 19.10.2021 17:47
  Vážený pane Šinágle, Česká televize ve svém programu pravidelně ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 14:05
  Dne 14.10.2021 jsem poslal ČT dotaz po telefonickém rozhovoru ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 10:44
  EB: Andrej Babiš vyhodil 18 ruských špionů a rozbil dvě ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 10:44
  Kdyby mohli Piráti do nové koaliční smlouvy prosadit tento ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Další průšvih, ostuda a ukázka vlády nezodpovědnosti v naší zemi. Kdo konkrétně navrhnul pronájem státního majetku soukromé firmě Imex Group? Kdo podepsal smlouvu za stát o předání skladů této soukromé firmě?! Kolik peněz dosud stát obdržel za pronájem skladu? Kolik peněz tímto skladem firma Imex Group dosud vydělala? Budou potrestáni její majitelé? Kolika miliony přispěje na likvidaci škod tato firma? Jaké výše dosáhnou? Bude nalezen a potrestán státní úředník, který smlouvu o pronájmu podepsal? Byly náročné bezpečnostní podmínky jen na papíře? Kdo je na místě kontroloval, pokud vůbec? Kdy, jak často a z jakým výsledkem? Kdo je podepsán pod kontrolou skladu? V normální zemi jsou tyto sklady přísně střeženy a kontroly prováděny často a pravidelně. Dozvíme se vůbec jméno organizace, která prováděla kontrolu, konkrétní jména kontrolorů? Budou protokoly o kontrolách zveřejněny? Byly nalezeny chyby a odstraněny? Není to opět korupce, kdy bude každý každého krýt, kdo z umožnění pronájmu finančně profitoval? Kde je nyní osoba či osoby, které pronájem navrhly a podepsaly, zaměstnána či zaměstnány? Opět se za naše peníze bude draze likvidovat škoda způsobená soukromníkem. A to má být podle premiéra Sobotky takových areálů v zemi několik?! Kdy skončí nekonečná řada selhání orgánů a institucí země, kdy nikdo nenese za nic odpovědnost? Probudí tyto výbuchy konečně odpovědné k odpovědnému konání? Nevěřím, že trpělivost obyvatelstva je nekonečná a nekonečně odpouštějící!

http://www.ossoj.army.cz/prilohy/osvedceni/imex2013_cz.pdf Co je to vůbec za firmu?! Sídlo mají v Ostravě, webové stránky ve výstavbě, nelze nikde nic dohledat...?!

 

Jan Šinágl, 3.12.2014

* * *

Příčina výbuchů ve Vrběticích není známá, věc řešila Sněmovna

… Muniční sklad ve Vrběticích, který si pronajímala ostravská společnost Imex Group, vybuchl 16. října. Dva její zaměstnanci při výbuchu zemřeli. Ve skladu explodovaly desítky tun munice, letecké pumy, dělostřelecké granáty i náboje do samopalů. V areálu je podle pyrotechniků téměř 7000 tun munice. Dříve se mluvilo o 15.000 tunách, šlo však o celkovou hmotnost materiálu, například včetně balení. …

* * *

Z mé korespondence:

… díky za článek "Fakta o muničním skladu ve Vrběticích". Dovoluji si jen dodat, že zárodek celého tamního bordelu pochází již z roku 2012, kdy se Kalouskovi s Hávou podařilo zajistili výměnu ředitele Vojenského výzkumného ústavu za Václava Irovského, který skončil ve funkci na Silvestra 2014. Nastoupil v září 2012. Nový ředitel pak sloužil jako penězovod. V okamžiku nástupu na místo ředitele VTUL (jedna ze tří částí VTU), měl Irovský čtyři firmy. Do VTUL deset let před tím prodával několikrát předražené počítače. Jezdil s SUV (tuším Hyundai ix35), psanou na firmu o dvou lidech a mimoto měl samozřejmě nový služební Superb (nový), protože při nástupu odmítl jezdit v novém modelu Octavia. VŠ opravdu neměl a nestačil ani dokončit Právnickou fakulta ZČU v Plzni (protože to právě prasklo a neměl v sobotu a v neděli čas...). Jeho práce pro VTUL: hlavně v barech, kde platil velké částky služební kartou. Nevěděl vůbec nic ani o letectví, ani o výzkumu a dokonce si ani nekoupil titul MBA (jehož český výklad zní "mladý, blbý, arogantní"). Takových kádrů je v ČR stále ještě hodně a podařilo se jim rozehnat a zrušit sehrané party odborníků, bohužel. Ostatně na co by tu byli, ČR je hlavně montovna. Nebo spíše byla, jinde montují levněji ...

S nejvyšší pravděpodobností jsou informace pravdivé, je třeba je ověřit i z jiných zdrojů, logiku to má. Vzhledem k závažnosti této kauzy a předpokládané snaze opět tuto kauzu nechat vyšumět do ztracena, bez potrestání skutečných viníků, kdy škody zaplatí opět daňoví poplatníci, zveřejňuji tyto informace. Uvítám jejich doplnění. J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (9 Votes)
Share

Komentáře   

+1 #1 Bodlák 2014-12-03 20:27
lituji lidi. Kdy už se konečně zveřejní, kdo firmu vlastní a kdy lidé, co vše způsobili budou hnáni k odpovědnosti. Předešlé vlády a jednotliví ministři o tom věděli aještě financovali. Kolik to bylo z peněz daňových poplatníků.????

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)