Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st čvn 19 @12:45 -
MS Praha - Spálená: Lenka Dubovcová versus MZV ČR
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:23
  Jsem zvědavá, jaké dopady to bude mít na soudkyni a další ...

  Read more...

   
 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

„Přece nemůžeme propagovat komunistické hodnoty, stejně jako nemáme ulice pojmenované po fašistech.“

Polsko přijalo zákon na dekomunizaci společnosti. Najdeme u nás odvahu? Nebo budeme dále kolaborovat! Příkladem jsou "Ruští motorkáři" - příslušníci SPECNAZ, agresoři, kteří se netají, že anektovali KRYM. Zločinci s vízy Schengen?! Kdo jim je vydal a vyhověl vůli Kremlu?! Budeme zase nečině přihlížet, jak se stáváme kolaborantskou, porobenou a podrobenou zemí?!

… Totalita se v Československu na rozdíl od Maďarska nezaváděla pod hlavněmi sovětských tanků a vůči jejímu nástupu nebyl zásadní odpor. „A tak to budu opakovat znova a znova: kdo za tenhle srab trvající už třetinu století může? Ti, kdo v roce 1946 v Československu hlasovali pro komunistickou partaj. Ti a nikdo jiný. Jakékoli vymlouvání a zamezová­ní téhle kruté jednoduché skutečnosti znamená úhybné myšlení, lhaní si do kapsy, lež lidí se zkorumpovanou mentalitou, kteří i po víc než tři­cetiletém válení v rudé žumpě si pořád budou hledat nějaké vytáčky, že, ono by to bylo bejvalo dopadlo blbě, i kdybysme.. ´Hovno! Vy a nikdo jiný jste jim pomohli k moci! Vy a nikdo jiný! Voliči kandidátky číslo 1 z roku 1946,“ shrnul o mnoho let později přerod společnosti ve svých denících básník a překladatel Jan Zábrana… (Ondřej Kundra: Putinovi agenti, str. 116). Co by asi dnes napsal Jan Zábrana ke 21 salvám na počest prezidenta komunistické Číny? Asi tolik, že za hovna se sklízejí jen hovna. Národ, který je nedokáže, nebo nechce uklidit v nich bude žít až do doby, kdy ho zadusí a zanikne. Odpadu se každý slušný člověk zbavuje, jinak zahyne, nebo se jím stane sám!

 

Ve věci členství prezidenta Miloše Zemana v KSČ jsem se dotázal Národního archivu v Praze dne 13.5.2016. Dne 19.5.2016 mi bylo odpovězeno mj.: Nebyl dohledán evidenční štítek na jméno Miloš Zeman, nar. 28. 9. 1944.“

 

Jan Šinágl, 20.5.2016

* * *

Je to krásné, jak v této Bohem opuštěné zemi všichni vzpomínají na to, jak ten mladík co přišel do Českých zemí v roce 1336, tady tu i onde něco postavil, jek na Univerzitě mládež vzdělával a lid věřící ho měl rád. Ale ještě nikde jsem nečetl ani neslyšel nic o tom, do jaké že to země v té době přišel. Tady se kradlo, loupilo, šlechta mezi sebou válčila, poddaní trpěli nedostatkem, církev se obohacovala z darů a z úmrtí, nikomu se nedalo věřit. ON to všechno srovnal a nastavil řád věcí veřejných na Evropský standard. Nyní jsme ve stejné situaci. Bylo by nám třeba takového KARLA. Nevíte o nějakém?


J.Mencl, 20.5.2016

P.S.

Panu Menclovi jsem odpověděl: „Buď ho národ má, nebo nemá. Je-li tady, objeví se sám, má-li být hledán, je špatný.“ Dohodami, mocí a intrikami dosazení „vůdci“ jsou zavázáni těm, kteří je dosadili. Skutečný vůdce se projeví odvážnými činy a vyspělý národ si ho také rád „dosadí“ na místo nejvyšší. J.Š.

* * *

Kolaborant Hašek a noční vlci - brilantní shrnutí Martina Veselovského!

TV UKRAINE TODAY uvádí nový dokument: „Čeští přátelé Kremlu“

Putinovi agenti

* * *

„Starosti mi dělají spíše prázdné kostely než jedna plná mešita.“

K. Schwarzenberg

* * *

„Mám obavy, aby se Západ sám nesložil.“

P.Porošenko

* * *

Tři hesla Gulagu: Neboj se, nevěř, neplač!

* * *

Izrael: Buď silný, vypadej jako silný, jednej rychle!

* * *

„Neboj se nepřátel, mohou tě pouze zabít. Neboj se přátel, mohou tě pouze zradit.

Boj se lhostejných, protože lhostejnost plodí zradu i vraždu.“

* * *

„Na Západě nevědí co jsou to komunisti. Když jim vysvětlujeme co dělat tak to prý přeháníme. Dodneška Rusko nevrátilo vrak polského vládního letadla ze Smolenska! Také odstavili od předsednictví v EÚ bývalého polského ministra obrany. Prý že byl moc ostrý. Teď je tam Tusk.“

K. Mrzílek

* * *

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.14 (7 Votes)
Share

Komentáře   

+1 #10 HRANA 2016-05-23 12:40
Asi prvý proruský pomník, který se ve Varšavě skácel byl v roce 1989 polskému
rodákovi Felixi Dzeržinskému,sy a kněze, zakladatele pověstné ČEKY , která měla na svědomí 1917-1923 likvidaci až půl miliónu lidí,tak jak si přál Lenin, s kterým se poznal již 1906.Hodil se mu pro Rusko. ČEKA měla své pokračovatele, GPU, NKVD, Jagodu i Ježova, zlividovanými pak Stalinem a také KGB, do které se dal bez zábran a dobrovolně Putin, prý dokonce obdivovatel Dzeržinského. V Drážďanech pak měl verbovat nové agenty pro Západ.
+1 #9 Oldřich Musil 2016-05-22 19:46
POKRAČOVÁNÍ
Chci tím říci že samozřejmě souhlasím s názorem že hlavním problémem našeho národa je otázka mravní.Zároveň si ale myslím,že to není pouze problém našeho národa,ale i celého vývoje západní civilizace.Mini málně od 18.století.
+1 #8 Oldřich Musil 2016-05-22 19:36
Tak znova.
Tím co jsem tu psal jsem nijak neomlouval skutečnost,že jsme se v roce 1938 nebránili,ani to že jsme v roce 1946 ve volbách zvolili komunisty.S vaší poslední reakcí mohu jen souhlasit,i když mne trochu udivuje že právě vy se odvoláváte na Masaryka,přesto že jsme se schodli v názoru že naše neštěstí začalo rozpadem Rakouska-Uhersk a.Podle mého názoru byl Masaryk velký farizej.
Ještě bych se chtěl vyjádřit k Jelcinovu názoru že rozpadem carské říše začalo neštěstí Ruska,se kterým v podstatě (i když ani o carském Rusku si nedělám žádné iluze)souhlasím.
Skutečným důvodem rozpoutání první sv. války byl podle mého názoru záměr odstranit ze světové politiky Aristokraty.A to z toho důvodu,že se ve svém rozhodování řídili křesťanskými zásadami a hodnotami.To se v podstatě podařilo,jedino u vyjímkou bylo Rusko.Tam se to vymklo z rukou a nepodařilo tak jako např.v Řecku.Následkem bylo zrození Komunismu a později i Fašismu v Itálii a Nacismu v Německu.
POKRAČOVÁNÍ
+2 #7 Jan Šinagl 2016-05-22 16:41
Podstatné je, že jiné národy se dokáží charakterně v krizi zachovat a konat. My jen donekonečna spekulovat "co by bylo kdyby bylo" a co je pro nás momentálně výhodně. O charakternosti a morálce se dokážeme roky jen přít a hádat, ale pro nápravu neděláme takřka nic. Masarykovo tvrzení, že hlavním problémem našeho národa je otázka mravní, zůstává stále v platnosti. Nebojuje se kvůli tomu "co to bude platně", ale z vyššího principu mravního.
+2 #6 Oldřich Musil 2016-05-22 14:20
Že naše neštěstí začalo rozpadem Rakouska-Uhersk a,s tím souhlasím.Pokud jste pozorně četl první větu mého příspěvku a pamatujete si jak jsem psal o tomto národu dříve v jiných,tak byste měl vědět že jsem ten poslední kdo s tímto národem sympatizuje a omlouvá ho.Chtěl jsem pouze doplnit skutečnost,že ani jiné národy západního světa nemají v souvislosti s politikou vůči Nacismu i Komunismu zcela čisté ruce a svědomí.
Ano poláků i Finů si velice vážím za to že bojovali a nepotřebovali si nic zdůvodňovat.Ste jně jako i našich letců a vojáků,kteří za druhé sv. války bojovali dobrovolně na obou frontách.Jenže co to bylo konkrétně Polákům (kteří na rozdíl od nás s Rusy a Komunisty nikdy nesympatizovali ) platné?A proč to s nima tak dopadlo?
+4 #5 Jan Šinagl 2016-05-22 12:39
To je právě to naše neštěstí, neustále si zdůvodňovat, že to jinak nešlo, že jsme nemohli nic dělat, že to zavinili ti druzí, že my jsme bezchybní. Finové i Poláci bojovali a nepotřebovali si nic zdůvodňovat. Včera byl na ČRo Plus vynikající, hodinový pořad o volbách 1946, kde to bylo pojmenováno jasně a pojmenován hlavní viník. Mohu jen doplnit: Národ ztrácel elitu postupně od roku 1918 a poslední velkou část díky její likvidaci po atentátu na Heydricha a vyhnání 1/3 obyvatelstva - českých Němců. To umožnilo komunistům bezpečně vyhrát volby. Současně se ukázala i část české povahy, kdy sliby, že nebudou bohatí a i chudí se budou mít dobře "zabraly". V tom mají Rusové pravdu - co jste to za národ, když jste plně vyzbrojeni, ani jednou nevystřelíte a odevzdáte vše nepříteli. Dr. Hácha měl pravdu - naše neštěstí začalo rozpadem Rakousko-Uhersk a, stejně jako Jelzin - rozpadem carské říše začalo neštěstí Ruska.
0 #4 Oldřich Musil 2016-05-22 10:50
POKRAČOVÁNÍ
Že si jinak řečeno vzájemně do zelí nepolezou.
Nezapomínejme také na skutečnost,že tehdejší česká veřejnost byla velmi zklamaná a frustrovaná zradou západních spojenců v Mnichově roku 1938.T o mělo na její myšlení a rozhodování tehdy také velký vliv.
+3 #3 Oldřich Musil 2016-05-22 10:46
Za výsledek voleb roku 1946 odsuzuji náš národ stejně jako pan Zábrana a nijak ho neomlouvám.Že by však tyto volby na pozdějším vývoji naší země nic nezměnily i kdyby dopadly jinak,to je pravda.To bylo dohodnuto už na Jaltě,v Teheránu a Postupimi,jaké a čí budou po válce sféry vlivu.Proto např.ona demarkační čára za Plzní,kterou Američané při osvobozování naší země nesměli překročit.Mimoc hodem mi v této souvislosti připadá podezřele podivná a záhadná smrt generála Patona,který s touto politikou nesouhlasil.Ste jně jako smrt generála Sikorského.
Těžko lze uvěřit tomu,že by Stalina,NKVN,ST B,KSČ a Lidové milice mohl zastavit výsledek nějakých demokratických voleb.Snad jen na čas pozastavit.Na Slovensku zvítězila tenkrát Demokratická strana a co to bylo platné?I bratři Mašínové po roce 1956 (potlačení revoluce v Maďarsku) už definitivně pochopili,že žádná třetí sv. válka nebude,že byli naivní když se domnívali,"že to západ takhle nenechá".
POKRAČOVÁNÍ
+1 #2 HRANA 2016-05-21 13:22
A můžeme se Polákům divit či je odsuzovat?
Mají jedny z nejtragičtějšíc h dějin v Evropě, byly doby, kdy polský stát neexistoval a kdy mu ani Stalin nezapomněl porážku bolševiků a Tuchačevského u Varšavy
ve dvacátých letech. Hanebný akt paktu Molotov-Ribbent rop ze září 1939 a společná přehlídka v Brestu, Katyň a nejenom zde 20.000 zastřelených polských důstojníků i civilistů, smrt generála Sikorského v Gibraltaru i nečinné přihlížení Rudé armády k polskému varšavskému povstání i ničení města nacisty, která stále jen 60 km na Visle u Varšavy na podzim 1944 a tzv.osvobození ve skutečnosti okamžíté nahrazení /nám dopřáli alespoň zdání svobody 1945-1948/nacis tické rudou diktaturou, kdy i polským ministrem byl Rus a kolaborantská vláda,
procesy atd.atd. Obyčejný padlý ruský voják v boji si vzpomínku rozseté po celém Polsku jistě zaslouží, zločinný Stalin a jeho pochopové nikoli, to je třeba rozlišovat.ti neměli na mysli osvobození, ale porobení Evropy.
+1 #1 pomníky SSSR v ČR 2016-05-20 16:27
V každém městě by měli zlikvidovat pomníky po okupačních "osvoboditelích ". Ale to bychom museli být Ukrajinci nebo Poláci ne Češi.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)