Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

RnL 3 Masin Josef pozvanka 260816ČT byla na místě, krátce po zahájení odjela, v Událostech nezbylo mezi 27 zprávami místo?! RnL 1 pametni deska 260816Podstatnou část slavnostního aktu můžete sledovat na videu níže. Chybí pouze vynikající projev senátora Grulicha a vystoupení představitele spolku NEZAPOMÍNEJME (Videozáznam celého aktu bude přidám k tomuto článku po zpracování). Skvělý, strhující projev přečetla Sandra Mašínová, který napsal její otec Josef Mašín ml., syn gen. Josefa Mašína. Na závěr jsem zazpíval slovenskou část čs. státní hymny a připomněl kdo byl gen. Josef Mašín a jeho synové. Měl jsem na sobě tričko s vlajkou USA a citacemi z Ústavy USA, které mi kdysi poslal Ctirad Mašín s Jamesem Jakoubkem z Clevelandu jako poděkování za moji práci. Odbojovou skupinu bratří Mašínů se neodvážil nikdo z řečníků přímo jmenovat a dát do patřičných souvislostí zločinnost nacistické a komunistické ideologie. Velvyslanec Slovenska v ČR se nedostavil, stejně jako jeho omluva.

 

RnL 2 Vodicka NO 260816Bez vědomí a souhlasu organizátorů vystoupil předseda ČSBS Jaroslav Vodička a byl po zásluze vypískán. Nechtěl se nechat fotit, otáčel se, jeho asistent mu v tom zdatně pomáhal. Odbojník a státní oceněnec Vodička na to prohlásil: „Pane Šinágle, jděte do prdele!“ I takové lidi vyznamenává prezident Zeman ke 28.říjnu… Později mi zase nabízel ruku - inu soudruh se nezapře. Během jeho projevu se ozývaly výkřiky: „Teď už tu chybí jen Štrougal“, „Máš štěstí, že tu není Josef Mašín“, apod. Pan K.Mrzílek to okomentoval vtipně: „Vodičko, vodteč, už jsou jiný časy.“ Článek Zvracet povoleno!, to jen dokresluje.

Na webu ČSBS jsou už zase lží – JUDr. Dagmar Raupachovou nikdo nevypískal jak jste se mohli na videu sami přesvědčit. Údajně Vodičku „protlačil“ starosta Roudnice nad Labem? Uspořádal dva rauty – před aktem a po skončení přednášky vojenského historika Stehlíka. Inu volby se blíží a každý hlas je dobrý, že soudruzi…

Přináším vyjádření spolku NEZAPOMÍNEJME z dnešního dne:

Bolševická drzost

REAKCE NA PROHLÁŠENÍ ČSBS ZE DNE 29. 8. 2016

Již jen přítomnost tohoto člověka na odhalení pamětní desky gen. Josefa Mašína v Roudnici dne 26. 8. 2016 byla zneuctěním jeho památky. Náš spolek, jako pořadatel uvedené akce, proto v žádném případě nemohl souhlasit s jeho drzým vnucením do programu proslovů. To jsme již vnímali jako urážku přítomných členů rodiny Josefa Mašína. A zcela lživá je část prohlášení, že by byl jakýmkoliv způsobem narušován projev JUDr. Dagmar Raupachové. Ta byla naším váženým hostem a její krásný proslov byl všemi přítomnými vyslechnut zcela v tichosti a oceněn dlouhým potleskem.

Roudnice n. L. dne 29. 8. 2016

Spolek NEZAPOMÍNEJME!

* * *

Petici za postavení sochy slavným Třem Králům Václavu Morávkovi, Josefu Mašínovi a Josefu Balabánovi v Praze 6, můžete podepsat ZDE.

Škoda, že Martin Vadas, známý dokumentarista a propagátor Odbojové skupiny bratří Mašínů, nebral ohled na ostatní novináře a fotografy a po dlouhou dobu netaktně fotografoval a natáčel v bezprostřední blízkosti Sandry Mašínové, aniž by reagoval na výzvu vzdálit se. Nic proti exklusivním momentkám z bezprostřední blízkosti, ale prosím příště s potřebnou empatií, mírou a respektem nejen k pietnímu aktu samotnému, fotografům a přítomné veřejnosti – ale i k samotným vystupujícím.

K překvapení se nedostavil Vladimír Hučín, oceněný hrdina III.odboje se statusem válečného veterána, kterého rodina Mašínů roky morálně a finančně podporovala při jeho soudech. I jeho webové stránky o tomto aktu dosud mlčí…

Zbývá jen doufat, že nastane jednou také doba, kdy budou odhalovány i pamětní desky bojovníkům proti zločinnému komunismu a též za účasti vysokých ústavních činitelů. Teprve potom budeme vyspělou zemí a hodni památky hrdinů boje proti nacismu a komunismu.

 

Jan Šinágl, 30.8.2016

* * *

Trestní oznámení na 67 českých komunistických zločinců, včetně Jakeše, Štrougala a Colotky, bylo podáno v Německu dne 18.8.2016!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)
Share

Komentáře   

+4 #1 K. Mrzílek 2016-08-30 20:39
Krásná pieta. Sklánět se před hrdinstvím ano. Ale hrdinství našich předků je příkladem pro následování. Ne pouze uznání hrdinství.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)