Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...

   
 • 07.04.2024 07:50
  Jenom mi stále chybí GENERÁLSKÁ policejní odpověď na triviální ...

  Read more...

   
 • 06.04.2024 13:54
  V roce 2050 bude bílých Evropanů v Západní Evropě, vzhledem k ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Hejtmanek parte 200816Vpravo plk. letectva v.v. Josef Hejtmánek při zápisu do kondolenční knihy dne 4.8.2010 12 plk. Josef Hejtmanek I 040810v Poděbradech, při posledním rozloučením s Milanem Paumerem, členem odbojové skupiny bratří Mašínů.

Zemřel v symbolický den, v předvečer okupace vojsky Varšavského paktu. Člen KPV ČR a předseda pobočky KPV ČR č. 8 Česká Lípa. Znali jsme se dlouhé roky. Skvělý, charakterní člověk, bojující proti totalitě za totality i proti jejím následkům po roce 1989. Pořádal besedy s mládeží, pietní vzpomínkové akty na gen. Heliodora Píku, kde jsem také mohl vystupovat. Pro vedení KPV ČR a její předsedkyni MUDr. Naděždu Kavalírovou byl úhlavním nepřítelem, protože jako jeden z mála se nebál nazývat věci pravými jmény. Proto ho vyloučili z KPV ČR. Soud plk. Hejtmánek jasně vyhrál, ale vedení KPV ČR rozsudek nerespektovalo, neomluvilo se a dál šikanovalo. Na schůze vedení KPV ČR už nebyl vpuštěn jako předseda pobočky, dostával jako poslední slovo, které mu bylo vzápětí bráno, sprostě mu nadávali, pomlouvali ho, nikdo z přítomných se ho nezastal. Cestovné mu nebylo propláceno, peníze na každoroční vzpomínkový akt na gen. Píku chodily záměrně pozdě atd. To se nepochybně projevilo na jeho zhoršujícím se zdravotním stavu. Velmi se ho dotklo, že mu nebyl udělen status bojovníka III.odboje a uráželo ho, že to musí dokazovat – viz sdělení o pokračování řízení z MO ze dne 7.9.2015. Letos na jaře přišlo konečné zamítnutí…

Nemohu to samozřejmě prokázat, ale že by v tom neměla své „dlouhé prsty“ předsedkyně KPV ČR, nositelka Řádu TGM I.třídy, manželka dr. Kavalíra, zaměstnaného na MsP v 50-tých letech, propuštěná po polovině trestu za čin, který je dodnes tajný, následně pracující na komunistickém ministerstvu (tuším 16 let), členka ČČK a SČSP a dalších komunistických organizací, lze jen těžko uvěřit. Rodina se žádné kondolence od vedení KPV ČR nedočkala…    

Za pravdu, svobodu a spravedlnost bojoval do posledního dechu. V hlavě byl pořád mladíkem. Přes rady lékařů odmítal chodit s holemi, nešťastně upadl, zlomil si přitom kyčel…

Obávám se, že kdyby komise MO nasazovala tak přísná měřítka jako v případě plk. letectva v.v. Josefa Hejtmánka, věru by vyznamenaných „hrdinů“ bylo podstatně méně. Mnozí, daleko mladší obdrží ocenění dříve než mnohem starší. Ti se ho mnohdy ani nedožijí. Mělo by být samozřejmé, že se nejprve vyřídí žádosti těch nejstarších. Stejně tak by mělo být samozřejmé, že si národ své hrdiny najde sám a nemuseli se nedůstojně hlásit a prokazovat své hrdinství, službu vlasti, svobodě a demokracii.

Děkuji Vám pane plukovníku za vše, co jste pro tuto zemi vykonal a za vše, čím jste mne obohatil. Čest Vaší památce a odkazu! Jste dalším z řady, které si tato země stále nezaslouží.

V úctě

 

Jan Šinágl, 2.9.2016

* * *

Sněm kolaborantů ve vedení KPV ČR na Žofíně ničím nepřekvapil

„Drž hubu, Ty hajzle, posranej důstojník“ - vedení KPV ČR si co do projevu a způsobů nezadá s komunisty

Připadám si jako ve Středověku…

Neetická Etická komise ČR má posuzovat kdo byl účastníkem III.odboje…?!

Vedení KPV ČR se chová jako ÚV KSČ

V KPV ČR se pěstuje fašismus!

Bravo, plk. Josef Hejtmánek zvítězil v soudním sporu s KPV ČR!

Utajený Sněm KPV ČR v Olomouci jako soukromá akce pro vyvolené a poslušné!

Kritik porazil šéfy politických vězňů

Konfederace polepšených prohrála!

Tisková zpráva

Předsedkyně KPV ČR a Rady ÚSTR mluví pravdu jen když se splete !!!

P.S.

Pokud by se některý článek nezobrazil přímo – jen v seznamu článků – po zadání do google se objeví přímo. Děkuji. JS

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Milan Netrh 2016-09-06 16:59
Plk. Josef Hejtmánek byl úžasný člověk. Před několika lety jsme s přáteli organizovali besedy právě s ním, p. Milanem Paumerem a spisovatelem Janem Benešem. Ani jeden z nich bohužel nežije, ale účastníci těchto besed na ně stále vzpomínají.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)