Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Krejca OtomarDne 21.11.2012 jsem zveřejnil tento článek - Léčba Klausem, aneb stále platná slova Otomara Krejči - se záznamem slov Otomara Krejčí na YouTube. Bohužel video už není dostupné. Níže přináším přepis jeho slov o Odpovědnosti a Kázni, platných i dnes.

Napsal jsem tehdy v úvodu článku: Nadčasová, moudrá slova v komentářích Otomara Krejči o povaze a charakteru českého člověka a národa, jsou stále platná a aktuální i pro dnešní stav země, chování a myslí občanů. Klaus je symbolem pro hospodářskou a morální destrukci národa, ze které se už nemusí naše země vzpamatovat.

O ODPOVĚDNOSTI

„Svoboda, demokracie a svobodné hospodářství a všechno co s tím souvisí to není proboha, že si každý může dělat co chce. To je řád, pořádek, pravidlo závaznost, to je skutečně povinnost, odpovědnost, krajní odpovědnost, osobní odpovědnost, ne odpovědnost přenesená nějak  na nějaký spolek, na stát. Ta odpovědnost si ho v určitých okamžicích najde a vyvolá si ho k tomu, aby řekl ano, nebo ne. Takhle by měl dneska uvažovat každý. Říct jasné ano nebo ne k tomu co dobře pochopil a promyslel.“

O KÁZNI

„Máme v sobě vůbec v nejmenším tu kázeň? Tu přirozenou kázeň, kterou vidíte – to začíná už 100 km od Prahy u Rozvadova, že.  A jde to až po Dublin, na severu až po Stockholm, nebo až po polární kruh, po Kirunu. To si naši lidé ani nedovedou představit. Jaké je to prostě mít kázeň. Jí nechci říkat poslušnost, oni nemusí být poslušní. Oni se mohou hádat, taky se hádají, ale všade jsou ukázněnější  než u nás, protože jednak jsou ukáznění určitou výchovou intelektuální, ale pak jsou ukáznění kázní toho režimu, kázní té ekonomiky, která je nemilosrdná.“

* * *

"Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů. A demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dokáže nastolit nejhorší monarchie anebo oligarchie."

SOKRATES

* * *

Pokud nechceme, aby se tato slova opět naplnila, je třeba přestat být lhostejným k veřejnému dění a podpořit ty, kteří tomu chtějí zabránit. Většinou to nejsou ti, co o demokracii mluví, ale ti, co jsou napadáni, protože něco pro nápravu věcí veřejných také něco dělají, riskují a obětují. Bez Odpovědnosti a Kázně to nepůjde. Je to trojitá symbolika: O.K. (Otomar Krejča), O.K. (Odpovědnost Kázeň) a amerického O.K. (vše v pořádku). Až si budeme schopni udělat pořádek sami v sobě, teprve tehdy bude moci být pořádek i mimo nás.

 

Jan Šinágl, 10.11.2019

* * *

Reportéři ČT o nesvobodných médiích, ale na ČT jaksi zapomněli…?!

Václavské náměstí 2019: Citáty moudré i méně moudré…

 Názory LN za slušné a ještě normální občany

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)