Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 02.03.2021 08:33
  Jak rikame v Indii; Atcha! Asi vis, nesetkava se muj ...

  Read more...

   
 • 02.03.2021 08:29
  Vážený pane Šinágle, jak je vidět, oba dva uctíváme ty správné ...

  Read more...

   
 • 02.03.2021 08:25
  Ke dni 2. února byla vakcína Sputnik V. jedinou, při ...

  Read more...

   
 • 01.03.2021 17:24
  Pane Šinágle, jsem hltavým způsobem nucen číst Vaše články. Jsem ...

  Read more...

   
 • 01.03.2021 17:08
  ... Před chvílí jsem vylezl z další dávky chemoterapie s tím ...

  Read more...

   
 • 01.03.2021 09:27
  Co všechno se dnes píše o Trumpovi, Bidenovi, mluvčí a ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Symbolicky v den 102. výročí VŘSR 7.listopadu, otiskly LN tři články: Sebrali nám Prahu. Nám, měšťákům (o zdevastované Praze) + Mlčení hradního prominenta (o poradci prezidenta Zemana Martinu Nejedlém) + Problém s kohezí (o rozdávání peněz EU).

Poslední článek doplňuje, byť s předchozími také souvisí - Problém Evropské unie: Jak pokračovat se společnou měnou euro (LN 9.11.2019). Žádná země se nestane bohatou tím, že jí dáme jen peníze. Vždy to bude o poctivé práci, bez které přijde, dříve či později krize, resp. bída. Peníze už dávno nejsou kryté prací a žít z natištěných peněz nelze věčně. Cituji z článku:

…Německo sleduje nelibě nárůst dluhu, a proto tlačí na dlužníky, aby více omezovali státní výdaje nebo provedli liberální reformy, a na to, aby se stát a podniky co nejvíce přiblížily německému prostředí. Jinak řečeno, aby se Itálie stala Německem. To lze uskutečnit z hlediska čísel, nikoliv však reálně. Italskou mentalitu nelze změnit.

…Němci by museli zaplatit sjednocení celé Evropy, proto je eurofederalizace pouze zbožné přání – ani Macron neví, kdo by toto sjednocení zaplatil. Odehrálo by se za cenu společných dluhopisů a ještě vyššího zadlužení. Pokud státy západní Evropy kromě Německa nejsou schopné snížit své dluhy, jen obtížně by to dokázaly na celoevropské úrovni.

…Rozpad eurozóny přichází odspodu, tedy od lidí – tendence proti euru se projevily u Hnutí žlutých vest ve Francii nebo u Hnutí pěti hvězd a Ligy v Itálii. Je proto třeba se zamyslet, jaký by byl měnový vývoj. Italská a španělská měna by značně oslabily, protože by narostly náklady na obsluhu dluhu – nemohly by si půjčovat za výhodných podmínek.

… Nejasné směřování Evropské komise ohledně eura by mělo tvrdé dopady. Budoucnost přeje připraveným, proto bychom neměli zavírat oči před mračny, jež se nad eurem stahují, a předjímat vývoj.

http://ceskapozice.lidovky.cz/tema/problem-evropske-unie-jak-pokracovat-se-spolecnou-menou-euro.A191107_011237_pozice-tema_lube#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

Nesouhlasím s tím, že EU je politický projekt. Je to především ekonomický projekt, tak jako kdysi EHS. Ta fungovala, protože ekonomiky a mentality zemí EHS byly podobné na rozdíl od EU, která začíná mít vážné potíže právě díky nezohlednění obrovských rozdílů v ekonomice a mentalitě členských zemí EU. Pokud nebude EU schopna tuto obrovskou výzvu co nejdříve začít efektivně řešit, pocítíme to všichni. Je těžké být optimistou, pokud atraktivní podmínky přilákaly do Brusselu nemalé množství lidí, jejichž schopnost mnohdy spočívá jen v tom toto lukrativní místo a výhody získat. To platí všeobecně o politice, kdy blahobyt postupně zlikvidoval její kvalitu a schopné politiky nahradili novodobí „politruci“ schopní jen mluvit „o všem a ničem“. To nezbavuje odpovědnosti občany-voliče. Nesou na současném stavu svůj díl spoluviny. Vhodit do volební urny kandidátku nadiktovanou politickými stranami už nestačí, chceme-li si udržet dnešní životní úroveň.

 

Jan Šinágl, 10.11.2019  

* * *

Reportéři ČT o nesvobodných médiích, ale na ČT jaksi zapomněli…?!

Václavské náměstí 2019: Citáty moudré i méně moudré…

Otomar Krejča o Odpovědnosti a Kázni

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)