Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Doporučuji od 1:49:00 hod. a kdo má čas od 20:50 min.

Shopenhauer mluvil o konkrétním životě. Proč lidé bojují o svou čest v souboji na kordy? Je zvláštní, že čest vám může vzít někdo, kdo vám řekne, že jste pitomec. Ten kdo to tvrdí ji ztrácí. Když vám někdo má něco za zlé, je to přesně to co onsám dělá, jen to nevidí. Proč se bojíš smrti? Té nicoty, která přijde. A ta která je se nebojíš? Karel Marx podepsal vlastní krví smlouvu s ďáblem. Kvůli čemu? Aby jeho filosofie byla nesmrtelná. To už je na hraně schizofrenie a halucinace je opravdu silná. Čtyři úrovně naší komunikace se skutečností. Ad Rem – k věci, v politice se s tím nesetkáme. Národ potřebuje mudrce a klauna jako Jana Wericha (Zeman při vyznamenání F.R.Čecha), než jsem pochopil, že je to projev diagnosy. Čím více lidí naseru, tím jsem spokojenější – to je prostě diagnosa. Pakliže se protivník při našem argumentu rozzlobí, musíme tento argument naléhavě opakovat. To co říkáte je teoreticky správné, ale prakticky to nefunguje. Lidé nechápou, proč lidé volili Zemana? Protože nechápou, že ďábel kterého už znám je lepší než kterého ještě neznám. Pokud máte empatii, cítění a zodpovědnost, tak nemůžete v politice přežít. Lidi zajímá skutečný, reálný život, ne ty kecy, které se reality vůbec netýkají. 

Prasátka nemají nikdy dost a nikdy se nestydí – čeští králové odpusťte, že jsme klesli tak hluboko!

Společné rozhovory se zvrhnou ve střety a konfrontace, boj, souboj a nějaký typ manipulace. Dva typy komunikace – vzájemné obohacení rozumu a srdce - a manipulace. Každá bytost zkoumá skutečnost přes svoji přirozenost. Nejčistší způsob kterým se naše pravdy mohou setkávat je dialektika. Pokud vám někdo něco sděluje, musíte být zcela vnitřně ztišeni bez jakéhokoliv komentáře –  indiánská zásada. Psychopat nedisponuje lidskostí, empatií, porozuměním. Co se týče nestoudnosti je psychopat vždy o krok před vámi. Slušný člověk se musí rozčílit, aby překročil hranice. Psychopat je překračuje zcela v klidu. Jediné co může psychopata vyléčit je sebereflexe – to je to, čemu se nejvíce vyhýbá. Základní znak psychopata je, že není v pořádku po lidské stránce.

Češi rozdávají rady, co Čech to psycholog. Dobrá rada, tam jsme bohatý v tomto směru. Gram vůle váží víc než tuna přesvědčení. Úspěch v omylu utvrdí, neúspěch na omyl upozorní. Podstatný je vztah k sobě, potom rychle rozpoznám, zda debata má smysl a kde ne. Včas naučit se vážit vlastní energie. Hádka se nevyplácí, vracíš se domů rozladěny – indiánské přísloví. Jakmile někomu přiznávám autoritu ohledně mých věcí, nemohu se cítit dobře.

O Saturnském principu – odsud až podsud jsi to ty a támhle už ne! Jsem Bůh svého vnitřního prostoru. Pokud tohle vím, pak mne nemůže nic ohrozit. Dědeček s tím problém nemá, dá to toho čtyři rána a hotovo. Co je špatné rozbít, to umí bez sentimentu jen psychopat, ne člověk. Být empatický a lidský vůči démonovi, vede k frustraci a vlastnímu démonizování, protože vztahován do oblastí, které jsou přístupny jen psychopatům.

Vrcholoví „potravinový řetězec“ se izoluje od voličů. Psychopat je ten, kdo nerozvíjí lidskost, tzn. sounáležitost. Psychopat vaši situaci zná, nebo ho to nezajímá. Všecko jsou to svině, hajzlové a zloději a když je nebudeme bombardovat my, oni by mohli bombardovat nás a to teda pozor! Nejlepší z nich jsou ti, kteří lži věří už když ji říkají, ti došli nejdál. Psychopat nikdy o sobě neřekne, že je psychopat. Pokud sám člověk o sobě pochybuje zda není trochu psychopat, pak je to ta nejlepší ochrana, aby se jím nestal.

Kdo ví jak to je, není partner k dialogu, ale ten kdo směřuje k lidskosti a k lidství, zajímá se o světy druhých a bude se snažit vytvořit si reálnější obraz o světě. Ten druhý svůj svět, instinkt a naučený strach aplikuje a v průrazné míře jaká je mu vlastní a bude se mu dařit. Nakonec ho to přivede logicky mezi stejné. Jedině vědomé setkávání má smysl.

 

Jan Šinágl, 14.6.2020

* * *

České politiky a většiny politiků už mají občané dost

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.40 (5 Votes)
Share