Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt říj 01 @08:30 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
čt říj 01 @15:00 -
Brno: Rytíři nebes 311.čs. peruť

Nejnovější komentáře

 • 18.09.2020 14:45
  Uživatel Andrej Babiš retweetnul Tweet uživatele Blesk Zprávy ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:10
  Poslouchá-li v totalitě většina, může být černé bílým a ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:01
  „V Česku přibylo přes 3000 nakažených. Za den tolik, co za ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 12:23
  Pan Vrbík měl rakovinu jazyka. V Liběchově měli podobný případ ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 10:28
  Maročané tvoří spolu s Pákistánci polovinu ilegálních migrantů ...

  Read more...

   
 • 14.09.2020 13:25
  Těžko se nepřipouští myšlenka, že současné dění ve světě může ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN Mynar v sunce 020620Občané neděste se, ti lidé jsou opravdu takoví a je to pro ně normální. Nikdo a nic je neohrožuje a občané jsou jim jen pro srandu. Sami od sebe nepřestanou – a bude hůř, pokud budeme jen přihlížet, divit se, nadávat, kritizovat, vtipkovat, ale nekonat – toho jediného se bojí, aby nepřišli o svá výnosná korýtka. Omlouvám se českým vepříkům. Ve volbách by můj hlas před svými „kolegy“ na Hradě a jinde dostali! 

A že těch nevyčištěných chlívků a stájí máme všude, kde se podíváte. Platíme daň za to, že jsme se sobecky starali jen o své „zahrádky“ a co bylo za „plotem“ nás nezajímalo. Proto se na odpovědná místa dostali ti, kteří by se tam ve vyspělých společnostech v takové míře nikdy nemohli dostat. Vzniklá mravní džungle nyní ohrožuje i ty naše „zahrádky“. Platíme a budeme ještě dlouho platit spravedlivou daň na naši naivitu a občanskou pasivitu.

Fotbalisté TJ Osvětimany se podívali na Euro za peníze asociace. Pozval je Mynář, Pelta to zařídil – Miroslav Pelta: „Asociace zvala významné hosty uměleckého a sportovního života a co nejlepší politickou garnituru“. Tedy i celý tým Osvětiman jako „významného hosta sportovního života“ z 1.A třídy. Více než 860.000,-Kč jistě daňoví poplatníci rádi zaplatili!

(vlevo LN, 2.6.2020)

Sdílnější byl ale jeden z hráčů týmu TJ Osvětimany, který si přál zůstat v anonymitě. Popsal, jak se tehdy tým dostal na zápas, který byl beznadějně vyprodaný. „Jednoduše. Vráťa se nás tehdy prostě zeptal, jestli chceme jet na „naše“ a my samozřejmě řekli, že jo. Kdo by nechtěl, že?" Nikdo z týmu se prý radši neptal na podrobnosti toho, jak je kancléř Mynář na zápas dostal. „Jde o čtyři roky staré záležitosti a FAČR nevidí důvod, proč by se jimi měla zabývat pro účel reportáže jakéhokoliv média,“ napsal v e-mailové odpovědi Jurman.

Podobně odmítavě webu Seznam Zprávy odpověděl kancléř Mynář, podle kterého řešit „4 roky starou událost, kterou jsem už v té době dostatečně vysvětlil, je směšné,“ napsal webu v sms.

Nedivme se, že tento „hradní hochštapler“ a jiní "hradní páni" dosud nemají bezpečnostní prověrku.

 

Jan Šinágl, 2.6.2020

* * *

Aktualizováno 3.6.2020: Pelta zaplatil zájezd na Euro 2016 i soudcům vrchního soudu

Soudce Stanislav Bernard v rozhovoru pro Seznam Zprávy nepopřel, že se nechal od asociace na Euro pozvat. „Je to možné, že mi to tehdy zaplatila FAČR, ale je to dávno,“ uvedl.

„Když jsem dostal nabídku od FAČR, řekl jsem ne, že si to koupím sám“ vzpomíná bývalý předseda vrchního soudu Jaroslav Bureš. „Tehdy se mnou komunikovala nějaká paní a říkala, abych to přijal, že si váží mé práce. Tak jsem řekl, že dobře,“ říká Jaroslav Bureš, jak si pro sebe vysvětlil, za co si výlet zaslouží. „To, že jsem soudce, znamená, že se mám zavřít někam do garáže a nikam nejezdit? Ne. Bral jsem to jako ocenění své práce.“

Jestli oba dva soudci dary od Peltovy fotbalové asociace přiznali ve svých majetkových a daňových přiznáních, neřekli.

„Když jako soudce dostanete zájezd v takové hodnotě, považuji to za přijetí peněžitého plnění, a to je v rozporu se zákonem o soudech a soudcích,“ řekla Seznam Zprávám Daniela Zemanová.

Soudce totiž – až na výjimky – nemůže vykonávat žádnou výdělečnou činnost. „Práce pro sportovní spolek, jako je FAČR, mezi výjimkami rozhodně není. To, že se necháte pozvat na zájezd, zpochybňuje vaši soudcovskou nezávislost a nestrannost,“ dodává prezidentka Soudcovské unie ČR.

V těchto dnech leží na Městském soudu v Praze žaloba na Miroslava Peltu a také na FAČR jako právnickou osobu v případu machinací při rozdělování sportovních dotací. Je velmi pravděpodobné, že po odvoláních se tímto případem bude zabývat právě pražský vrchní soud. Tedy soudní instituce, kde byl Jaroslav Bureš předsedou a Stanislav Bernard je zde stále na postu místopředsedy.

P.S.

Kolegové a letití kamarádi obou soudců tak budou nyní soudit Peltu a spol. Vyhlašovat sázkové kursy na výsledek soudu se mi nezdá zrovna rozumným a už vůbec ne věřit, že oba soudci zaplatí darovací daň či vrátí celou částku FAČR.  

J.Š.

* * *

Zuzana Čaputová: Poučme sa z toho, čo nám ukázala kríza

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #3 Jan Šinagl 2020-06-03 21:44
Náš úhlavní přítel.

Oficiální zpráva.

Nejhorší korupce v minulém roce je v Czech Republic.

Kdo se stará o to, aby Češi říkali, že za komunistů byl klid a pořádek?

Odkud jsou celé roky vypouštěny hoaxy narušující české hospodářství?!

KM

www.ceskenoviny.cz/.../1898141
-2 #2 Jan Šinagl 2020-06-03 13:14
„K inteligenci patří jen ten, kdo se trápí s opravdovostí svého vztahu k pravdě.“ ~ Jan Patočka.

vybral KM.
-1 #1 Jan Šinagl 2020-06-03 10:51
Bohužel nemáme státníka. Ani slušné lidi, kteří by žabomyší půtky znehodnocující demokracii a napomáhající prohlubování chaosu, odvedli na vedlejší kolej.
Kde je národní vzájemná spoluúčast národa za presidenta Havla? Dnes se proti němu pěstuje nenávist i proti EU. Necháváme se drobit východem a myslíme si, že žijeme v demokracii. Destabilizace morálky pokračuje tichou dohodou se starými taláry.
Kéž se na Slovensku povede změna.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)