Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Češi vždy doplatili na to, že si  mysleli, že na funkční stát stačí jen vhodit lístek do volební urny. Vládnou party, pro které jsou občané jen "užitečnými idioty". Party  mají své lidi jak u soudů, tak PČR i ve státní správě. Vedou mezi sebou především „boj o koryta“. Tzv. „šmejdi“ působí ve všech politických stranách a nejen tam.

Opoziční smlouva stále pokračuje napříč politickými stranami - propojení, vzájemná výhodnost a osobní profit. „Odpovědnost“ převzaly formální zákony. Chybí osobnosti na odpovědných a rozhodujících místech, které by jednaly ve smyslu a duchu zákona, zájmu země a obyvatelstva. Máme stále stejné osoby a „zájmová sdružení“ v politice, která si vzájemně ohlídají svoji beztrestnost. Mají své policisty, soudce, státní zástupce, úředníky, funkcionáře a bohužel i novináře. Zadarmo to nedělají. Výsledky vidíme takřka denně všichni, ale dokažte to. Občané je vůbec nezajímají, jsou jen jejich potřebným nástrojem obohacení – party bojují proti partám. Jedinec nedokáže nic, není-li dostatečně charakterově pevný, odvážný, finančně nezávislý, resp. nepodléhající svodům peněz a různých majetkových či jiných výhod, které mu funkce přináší.

Pokud se dostane slušný a poctivý člověk do parlamentu a zůstane v něm roky, hrozí mu ztráta kontaktu s reálným životem, kdy lukrativní podmínky přebijí vše. Odolá málokdo, většina podlehne a málokdo dokáže včas odejít. Pokud nehraje s ostatními je přinucen “stranickou disciplínou“ či intrikami k poslušnosti. Lety se postupně vytvořili zaběhlé stranické firmy a struktury, kde se čile obchoduje se státními funkcemi a zakázkami na účet země, tedy i občanů a jejich budoucnosti. Už nyní je každý obyvatel České republiky spoludlužníkem na státním dluhu částkou cca 160.000,-Kč! Kdo to vnímá jako svůj osobní dluh a komu je státní dluh lhostejný?! Ta částka poroste! Chceme snad sobecky dnešním nezřízeným blahobytem a konzumem nechat ho splatit budoucími generacemi na úkor jejich životní úrovně?!

Politici žijí v uzavřené „bublině“, je deformován jejich charakter a stávají se v podstatě psychopaty jak už je častokrát označili psychologové. I proto je nepotkáváme často v běžném životě, kterému se instinktivně vyhýbají. Stále se chováme provinciálně se strachem z cizího, což politici a média ještě umocňují. Pomohla by přímá volba, kdy stranické kandidátky jsou v podstatě zneužíváním hlasů voličů a brání kandidovat skutečným osobnostem, které by nesloužily sobě, ale zemi.  

Mediální, dennodenní politikaření a tlachání politiků na stále stejná témata je už neposlouchatelné. Ve Švýcarsku politiky v televizi moc nevidíte. Pokud ano, tak jen ve vážné věci, stručně a jasně. Občané hodnotí stav země podle toho co vidí kolem sebe, ne podle záplavy slov o ničem. To také určuje, komu dají svůj hlas ve volbách.

Vyznačujeme se nejednotou (pokud nejde zrovna o hokej), bez jednotící myšlenky, myslíme hlavně na sebe, nejsme čitelní pro cizince, každý si dělá co chce bez empatie pro druhé a okolí. Jsme rozpolceni v myšlence i činu, které brání jednotě ducha, občanstva a společenství. Platíme za ztrátu sjednocující elity.

I na rodinných domcích je vidět naše sebestřednost a nezájem o okolí, kdy si každý postaví domek jaký chce, bez ohledu na své okolí a celkový dojem. Výsledkem je často estetická katastrofa. Porovnejme estetický soulad a architektonickou harmonii vesniček na západě, nebo alpské vesničky a města. Lidé to mají v sobě, navíc na celkový ráz města dohlíží architekt. Nikdy by nedovolil tu hrůzu nevkusu, kterou je zaplaven český venkov. Vznikají tak místa bez potřebné atmosféry. Nedivím se, že už se objevují rodiny, které se vracejí do měst.

Schopní si volí schopné – neschopní neschopné. Volíme neustále stejné strany i politiky, kteří se přirozeně chovají stále stejně. Problém jsme my, ne politici. Ti jsou pouze „produktem“ občanské nekvality. Tady je třeba začít, každý sám u sebe – u osobní i nadosobní odpovědnosti ve svém okolí.

Firmy roky podnikající nemůže ohrozit výpadek příjmů na 2-3 měsíce, který mohou uhradit za zisky z minulých let. Těch které podporu skutečně potřebují není mnoho. Velkorysá podpora státu je jen jeho zneužíváním a okrádáním. Máme-li společně přežít, musíme každý obětovat.

I EU bude nucena změnit svoji politiku, kdy oslabuje ekonomicky i hodnotově díky sebezničující vstřícnosti vůči expandující Číně.

Na mé závažné články odkazuje slovenská Práve dnes:

https://pravednes.sk/KolekAdrian.profil

https://pravednes.sk/SchuskaPetr.profil

Slovenská média potvrzují příjem mého zpravodajství stejně jako česká. Česká jen vzácně odkazují na  mé články a informace - na závažné si zatím odkázat netroufají. Bohužel existují i mediální party…

Všechny desítky mých trestních oznámení a podnětů za poslední roky, mnohdy v řádech desítek či stovek milionů korun, byly odloženy, samozřejmě bez poděkování…

Věřme, že vše má svůj čas. Bez nezávislých médií a justice nemůže skutečná demokracie a politická vyspělost existovat.

 

Jan Šinágl, 14.6.2020

* * *

Kolik Michalů Šnajdrů bylo nevině odsouzeno a „sedí“ dodnes – místo policistů, soudců a státních zástupců?!

Pjér la Šé'z : Manipulační techniky a triky v komunikaci

* * *

„Neomezená žravost na příjmové straně, nulová odpovědnost na výdajové straně.“

Ronald Reagan

* * *

„Demokracie může trvat pouze do té doby, než si voliči uvědomí, že si mohou odhlasovat velkorysé výhody na účet veřejné pokladny. Od tohoto momentu většina volí kandidáty, kteří slíbí nejvíce výhod na účet veřejných financí, což má za následek, že demokracie zkolabuje následkem finanční nezodpovědnosti. Následuje vždy diktatura.“

Alexandr Fraser Tytler, skotský spisovatel a historik (1747-1813)

* * *

„To, čemu jsme zvyklí říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek.“ 

Tomáš Baťa

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.60 (10 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #1 Jan Šinagl 2020-07-01 00:05
Předseda ODS Fiala si loni vydělal jako politolog na universitě v Brně 800.000,-Kč. Inu "pracovitá" opozice usiluje jen o pozice!

-------- Přeposlaná zpráva --------
Předmět: Nepřečtené: Zpověď "tuneláře"- Jak banky likvidovaly kampeličky a soudy nevinné!
Datum: Tue, 30 Jun 2020 14:06:03
Od: MojeODS
Komu: Jan Šinágl

Vaše zpráva
Komu:
Předmět: Zpověď "tuneláře"- Jak banky likvidovaly kampeličky a soudy nevinné!
Odesláno: úterý 23. června 2020 13:38:02, byla odstraněna bez přečtení dne úterý 30. června 2020 16:05:02

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)