Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.03.2024 15:44
  Co jsou tedy ty důvody? Mám nějaké vlastní životní plány, je ...

  Read more...

   
 • 01.03.2024 08:30
  Mluvčí Navalného Kira Jarmyšová řekla, že na pohřeb by ...

  Read more...

   
 • 01.03.2024 08:18
  „Poslední dva roky ujedla inflace z každé koruny 37 haléřů. Teď ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:44
  Soud hodlá zkoumat středověké podmínky v českých věznicích. Pozdě ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:19
  Sokol wurde Opfer eines raffinierten Bank- und Kreditbetrugs ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 09:23
  Válečné výdaje spolknou 40 procent rozpočtu Ekonom podotkl, že ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Masin Josef… Bidenova výdělečná činnost, do které byla zapojena celá rodina, hlavně jeho synové a bratr, je dobře známá, a táhla se po desetiletí. Nemyslím si, že Biden bude schopen zůstat ve své funkci příliš dlouho kvůli pokročilé demenci. Minulý týden jsem jej v televizi několikrát viděl, jak tvrdí, že Amerika má pouze 300 obyvatel.

***

Josefe, patříš dlouhodobě k voličům Republikánské strany. Co říkáš výrokům Donalda Trumpa, který se ještě v průběhu prezidentských voleb a dokonce před samotným sčítáním hlasů vyjádřil v tom smyslu, že volby budou zfalšované?

Demokratická strana se během posledních třiceti let postupně změnila v neomarxistickou a rasistickou organizaci, kde rasové elementy hrají důležitější roli než ty třídní. Prezident Obama si 17. ledna 2017, tedy již po vítězství Donalda Trumpa, avšak ještě před jeho inaugurací, povolal do Oválné pracovny viceprezidenta Bidena, Susanu Rice, Jamese Comeyho (FBI), Jamese Clappera (NI), Johna Brennana ze CIA a některé další, kde byl naplánován postup pro svržení Donalda Trumpa. Velení FBI a CIA si vzaly za úkol odvolání prezidenta, k čemuž byly použity údajně zfalšované dokumenty, koupené za osm milionů dolarů z Clintonovy kampaně od bývalého agenta britské MI6. Demokratická strana nikdy neuznala legitimitu volby Donalda Trumpa a její špičky po Trumpově inauguraci volaly po jeho svržení, o něž se oficiálně pokusily dvakrát. Trump byl mimo Ronalda Reagana, i přes neustálý odpor a bezúspěšná vyšetřování demokraty, nejúspěšnějším prezidentem USA od konce druhé světové války. Demokratická strana a její mecenáši použili všech legálních i ilegálních prostředků, aby zabránili Trumpovu znovuzvolení, včetně manipulace s počty obyvatel a změny pravidel voleb, a k tomuto účelu si najali 600 advokátů a zahájili 320 soudních řízení mířících ke změně pravidel voleb, která se liší stát od státu.

***

Tak mluví budoucí president USA Donald Trump. Bůh ho ochraňuj!

***

Z mého pohledu dost divoký scénář. Měl k těmto tvrzením Donald Trump konkrétní důkazy nebo se jen řídil nějakými pocity?

Demokraté prostředníctvím soudů, které jim byly nakloněny, donutili Trumpovu administrativu, aby při sčítání obyvatelstva odstranili jakoukoliv otázku, která by umožnila definici legality potenciálních voličů. Podle počtu voličů se totiž ustanovuje počet legislativních reprezentantů pro danou oblast a umožňuje se proces (gerrymandering), kterým se politické strany snaží získat voliče na svou stranu. Podobně bylo pro poslední volbu prezidenta umožněno poštovní hlasování bez možnosti identifikace voliče, sám volič dokonce ani nemusel existovat! V těchto volbách bylo rozesláno více než 100 milionů volebních lístků, a to tak, že v mnoha státech došlo o statisíce volebních lístků více, než bylo voličů. Volilo více než desetitisíce lidí, kteří jsou již po smrti. Důkazy byly až donedávna veřejně přístupné a taktéž byly probírány během senátních slyšení. Vyšetřováním těchto podvodů byl pověřen Special Counsel of DOJ John Durham, jmenovaný ministrem spravedlnosti Williamem Barrem, který zveřejnění před volbami odmítl, aby výsledkem nebyly ovlivněny. Dnes jsou však příspěvky o podvodných volbách odstraňovány a lidé jsou na sociálních sítích blokováni. Společnosti Google, Youtube, Twitter a Facebook se samy k takovým krokům veřejně přiznaly.

Došlo někdy v nedávné minulosti k prokázanému falšování voleb v USA?

Není to nic nového, ač nikdy v minulosti nedošlo k falšování v takovém měřítku, s pomocí tolika peněz a technologií. V minulosti to byly soudy, ktere se odvážily vynést rozhodnutí. Tentokrát se soudy k tomuto kroku neodvážily. Pouze od ledna 2020 do dne voleb došlo na území Spojených států ke 172 případům řádění Black Lives Matter a Antify, spojených s ozbrojeným rabováním a zhářstvím, obsazováním policejních stanic, vyhlášením autonomních oblastí, trvajícím týdny, s více než dvěma tisíci zraněných, dvěma mrtvými policisty, s více než 40 mrtvými civilisty, útokem na Bílý dům, kdy prezident musel utéct do protiatomového krytu, a se škodami za více než dvě miliardy dolarů jen na pojištěném majetku. Chuck Shumer, vedoucí menšiny Senátu, stál na schodech Nejvyššího soudu, kde jmenovitě vyhrožoval ústavním soudcům, že si to odnesou. Pelosiova a Harrisova veřejně v televizi prohlásily, že tato povstání jsou dobrá a že budou pokračovat i po volbách, pokud vyhraje Trump. Je třeba říci, že černoši jsou k nepokojům záměrné podněcovaní. Černí vůdci, podporovaní Kamalou Harrisovou například prohlásili, že vakcíny rychle vyrobené na rozkaz Trumpa jsou vyrobeny proto, aby zničily černou rasu. Dnes se většina černochů odmítá z těchto důvodů nechat očkovat. Soudci pochopitelně měli strach, takže nejen zamítali žaloby, ale rovnou odmítali případy projednávat. Vůbec nezkoumali důkazy z obav z možné revoluce v případě, že by dali za pravdu republikánům. V Los Angeles a ve všech větších městech byly všechny veřejné budovy a obchody zabarikadovány ze strachu, že se Black Lives Matter a Antifa po Trumpově vítězství vzbouří. Takto k žádné kontrarevoluci nedošlo. 

***

Trump je triumfem a vystaveným účtem nespokojených občanů politikům a politice, nejenom v USA

***

Od dětství jsem byl veden k tomu, že nám USA nakonec pomohu a my se opět staneme svobodnou zemí. Mohou ale být Spojené státy i nadále vzorem pro nesvobodné země, když tam podle tebe dochází k tak velkému falšování voleb, kde je vyhrožováno ústavním soudcům a Afroameričané jsou veřejně podněcováni k nepokojům?

Rozhodně! V historickém kontextu zůstanou vzorem. Hodně napoví pohled na obrázek z Colleville-sur-Mer a zamyšlení se nad ním. Amerika Ronalda Reagana však dnes už neexistuje. Dnes v Americe žijících padesát milionů legálních a přes třicet milionů ilegálních přistěhovatelců změnilo obraz Ameriky. Svoboda a demokracie dosáhla v Americe svého nejvyššího stupně. Podle neměnných fyzikálních zákonů, překročí-li demokracie svůj zenit, změní se tato v diktaturu proletariátu. Tohoto bodu dosáhla Amerika 3. listopadu 2020. Opakuje se historie roku 1917, 1933, 1948. Z hlediska historie je 6. leden 2020 v USA srovnatelný s 27. únorem 1933 v Německu. Pro zdejší oligarchomarxisty a zkorumpované politiky ve Washingtonu je stále tím nejnebezpečnějším nepřítelem Donald Trump, o němž vědí, že byl tím, kdo volby ve skutečnosti vyhrál a že by vyhrál i ty další, pokud by probíhaly podle práva. Proto mu chtěli v další kandidatuře zabránit prostřednictvím impeachmentu. Trump obdržel nejvíce hlasů v historii prezidentských voleb! Důkazy pro ty, kteří se zajímají o fakta, jsou, i když čím dále obtížněji, přístupné. Je lehce doložitelné i to, že prezident Trump před událostmi 6. ledna nabídl Kapitolu ochranu 10 000 příslušníků Národní gardy. Tato i podobné nabídky pomoci byly odmítnuty mluvčí Nancy Pelosiovou s tím, že jsou to Trumpovy SA, tedy obdoba Hitlerova Sturmabteilungu. Národní garda byla odmítnuta též proto, že údajně 81 procent členů obranných sil volilo Trumpa. Tento nedostatek, tj. náklonnost k Trumpovi, byl nyní napraven znovuzavedením výchovného „Projektu 1619“. O tom se v Čechách nepíše? Prezident sám, bez podpory Kongresu a guvernéra, nemohl Národní gardu do Washingtonu poslat. Může sám rozhodovat jen v době války.

Senát USA v těchto dnech rozhodl ve prospěch Donalda Trumpa a většinou hlasů konstatoval, že není vinen z podněcování ke vzpouře. Jak vnímáš toto rozhodnutí Senátu?

Amerika je ústavní republika, která se řídí demokratickými zásadami. Prezident, členové Kongresu, Senátu, Nejvyššího soudu i členové branných složek přísahají, že se budou držet Ústavy a budou ji bránit. Dnes v Kongresu, Senátu, ani u Nejvyššího soudu neví, co pojem přísaha znamená. Druhý impeachment byl naprosto protiústavní, zrovna tak, jak bylo protiústavní chování Nejvyššího soudu při volbách, přesto, že všichni tři noví nejvyšší soudci přísahali na Bibli a byli Trumpem jmenováni právě proto, aby ústavu dodržovali. Jednoduchá odpověď na otázku správnosti volebního procesu a diskuse o legalitě impeachmentu je černá na bílém ve slovech Ústavy. Impeachment byla politická fraška, kde jsou slova „mírumilovný protest“ vykládána jako výzva ke vzpouře. Vřele doporučuji si celou Trumpovu řeč v originálu poslechnout.

Jak hodnotíš kroky prezidenta Donalda Trumpa v zahraniční politice? V čem byl nejvíce úspěšným?

Po prezidentu Reaganovi byl prezident Trump právě na tomto poli nejúspěšnější. Ronald Reagan navzdory svým odpůrcům i spojencům připravil rozpad Varšavského paktu a konec světového komunismu Leninova a Stalinova ražení. Trumpova doktrína MAGA (Make America Great Again) byla prvním logickým krokem k dosažení jeho cílů. Trumpovo řešení íránské katastrofy, problému, který Obama zanechal neřešený, bylo krátkodobě nejdůležitější a je dnes tím nejnaléhavějším. Před pouhými několika dny i Bidenova CIA oznámila, že otázka, zda Írán bude mít atomovou bombu, je otázkou pouze několika týdnů. Trump byl tím prvním, kdo se odvážil vystoupit proti Číňanům a jejich vojenské a hospodářské agresivitě. Trump přiměl své takzvané spojence, kteří spoléhají pouze na americkou ochranu, aby též přispívali ke své ochraně v rámci NATO. Trumpovým úspěchem je i ukončení válek na Středním východě. Dále přemístění a uznání hranic Izraele na Golanských výšinách a uznání Jerusaléma za hlavní město Izraele, uznání Izraele arabskými zeměmi. Dialog se Severní Koreou potenciálně vedoucí k mírovému řešení. Výstup Spojených států z nesmyslných smluv jako NAFTA, Pařížská smlouva, Pacifická obchodní smlouva. Ovšem tyto úspěchy nebudou mít díky Bidenovi dlouhé trvání. Izrael dnes stojí před existenční otázkou, kam ho staví Írán. Ozbrojené řešení je pouze otázkou krátkého času.

***

Analýza stavu dnešního světa pohledem Josefa Mašína

***

Josefe, co ale říkáš na Trumpovy výroky o severokorejském Kim Čong-unovi a zářné budoucnosti Severní Koreje?

S výroky Donalda Trumpa nemám problém. Kdo neuzná kvality svého protivníka, je idiot. Putin a Si Ťin-pching se dostali tam, kde jsou, poněvadž mají jisté kvality. Nepovažuji za dobrý nápad nadávat někomu, s kým jednám.

Joe Biden již nyní sedí v Bílém domě. Jaký je vlastně tvůj názor na tohoto prezidenta?

Biden je dnes multimilionář. Hunter Biden nazývá svého tatínka „The Big Guy“ – to, když jej představuje svým obchodním partnerům v Číně, Iráku, Rumunsku, Bulharsku, Ukrajině, Rusku, Francii, Kazachstánu a dalších zemích. „The Big Guy“ je název používaný mafií v Americe při vyděračských obchodech pro „capo di tutti capi“ (tj. šéf mafie, který se na těchto obchodech podílí). Záznamy těchto obchodů se nalézají na Bidenovu laptopu, který byl předán Paul Isaacem FBI, a byl detailně probrán v televizi v debatě s Tony Bobulinskym. Tento bývalý důstojník US Navy byl výkonným ředitelem společnosti Huntera Bidena, jednající s Čínou a vlastníci tři iPhony, kde jsou zaznamenány všechny diskuze a transakce. Tony měl též tu čest se v souvislosti s čínskými obchody setkat v Beverly Hiltonu přímo s Joe Bidenem, a to v době, kdy byl tento Obamovým viceprezidentem. Za toto pouhé obchodní seznámení s taťkou inkasoval Hunter Biden od Číňanů 10 milionů dolarů. Doklad o převodu peněz existuje. Podíl Pepči Bidena jako „capo“ byl pochopitelně přesně specifikován ve stanovách společnosti. Na Bobulinského námitku, že se jedná o ilegální obchod, o kterém se předpokládá, že zůstane utajený, prý Biden s úsměvem odpověděl: „Believeable deniability“ (věrohodné popření). Bidenova výdělečná činnost, do které byla zapojena celá rodina, hlavně jeho synové a bratr, je dobře známá, a táhla se po desetiletí. Nemyslím si, že Biden bude schopen zůstat ve své funkci příliš dlouho kvůli pokročilé demenci. Minulý týden jsem jej v televizi několikrát viděl, jak tvrdí, že Amerika má pouze 300 obyvatel.

Celý článek: https://www.armadninoviny.cz/josef-masin-trump-byl-mimo-reagana-nejuspesnejsim-prezidentem-usa.html

***

J.Š. 26.2.2021

V Texasu byli zatčeni 4 lidé pro obvinění ze 150 volebních podvodů

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (8 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #3 Jan Šinagl 2021-03-02 08:33
Jak rikame v Indii; Atcha! :-)
Asi vis, nesetkava se muj komentar v Cechach s velkou pochvalou.

Zdravim,
Pepa
-2 #2 Jan Šinagl 2021-03-01 09:27
Co všechno se dnes píše o Trumpovi, Bidenovi, mluvčí a jeho synech se týká vytváření chaosu. Zmatku, názorů, které si odporují. Ruský průmysl vytvářející zmatečné zprávy není honorován jen tak pro legraci.

K.Mrzílek
-1 #1 Jan Šinagl 2021-02-28 08:29
Rozhovor s Josefem Mašínem je vynikající a odpovídá pravdě.

Musel jsem si dát pauzu od šílené americké politiky. Ale i nadále pozoruji události. Nevím, kdo vlastně řídí USA. Ale rozhodně to není Biden. Je zjevně dementní. Loutka v rukou ostatních. Vyhýbá se veřejným otázkám novinářů. Jeho tisková mluvčí často nemá odpovědi na otázky reportérů. Neví, protože ji Biden jen stěží informoval. Myslím, že neví, o čem ji má informovat. Když se Biden občas virtuálně postaví před mikrofon izolovaný od ostatních, čte ze scénáře a stále se uprostřed věty ztrácí, začne něco koktat a hledat slova, která mu nevstoupí do mysli. Nakonec posluchač neví, o čem Biden mluví a co chtěl říct.

Je také jasné, že nemá vlastní agendu. Jen podepíše, co mu někdo jiný předloží. Již podepsal přes padesát výkonných příkazů !!! Nežádá Kongres ani Senát, přestože demokraté mají v obou komorách většinu a bylo by pro něj snadné ji projít. Trump podepsal ve stejném období čtyři výkonné příkazy a demokraté ho označili za diktátora!

Je běžným protokolem, že když prezident podepíše výkonnou objednávku, otočí dokument a veřejně a pro reportéry a fotografy ukáže, co podepsal. Biden však při podpisu něco zamumlá do své masky (ano, nosí masku za svým stolem v Oválné pracovně) a dokument okamžitě zavře a nikdo neví, co vlastně podepsal! Mám představu, že on sám ani neví nebo nerozumí tomu, co skutečně podepisuje.

Jeho správa je úplná katastrofa. Jednoduše dal do svých vysokých administrativní ch funkcí stejné Obamovy a Hillary Clintonovy kamarády a gaunery, kterým dluží za volební podvody. Vezmeme-li v úvahu quid pro quo Joe a otočné dveře ve Washingtonu D.C. Bažina.

Mezitím se marxistická viceprezidentka Harrisová připravuje na zahraniční záležitosti, aby jménem Joea uskutečňovala telefonní hovory a setkání se zahraničními hodnostáři.

Zdá se, že Joe je kognitivně neschopný to udělat sám. Tento muž tedy drží jaderné kódy! Strašidelný? Přemýšlejte o tom.

To je jen začátek. Nikomu není jasné, jak tento dementní a senilní muž (zatím se mu říká Bidet, protože si s ním každý utírá zádnici) dokáže zůstat v úřadu další čtyři roky.

Popadněte popcorn a užijte si tuto šílenou
silniční show.

Martin Sochor

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)