Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Krvava noc aversPoslechněte si  tento šedesátiminutový rozhovor na ČRoPlus ze dne 28.února 2021.Dobsina trikrat

Cituji: Člověk je vskutku nejotřesnější živočich. Jedna „dáma“,  které bydlela nedaleko, dokonce hledala druhý den po popravách v patnácticentimetrovém rosolu krve zlaté zuby !!! Její jméno je známé. S ohledem na její potomky a ochranu soukromí, není zveřejněno. To je špatně. Jsou-li stejné povahy, je to pokračování bezpráví na zavražděných. Jsou-li mravně vyspělí jako Galina Vašová, uvítali by zveřejnění jména svého předka, ve jménu vyššího principu mravního, a pozůstalým by se omluvili.

Hlavní zločinci Karol Pazúr a Bedřich Smetana si v ničem nezadají s nejodpornějšími nacistickými zločinci. Pazúr se nechal dobrovolně nasadit do Německa a zúčastnil se akcí proti Rudé armádě. Po odsezení dvou let trestu z dvaceti, se stal po roce 1948 na 20 let místopředsedou SBPB (Svaz bývalých protifašistických bojovníků).

Soudce Anton Rašla, který soudil i Tisa, skončil v kriminálu. Vyšetřovatel dr. Doležal byl propuštěn na amnestii Novotného – vážil 36 ½  kila. Na Pankrác mu byly „lékařem“ doručeny „léky“ poSvedske sance deti 19.6.1945 kterých by zemřel! Když dr. Hýbl začínal seznamovat veřejnost s tímto masakrem, mluvčí lověšických občanů prof. Kubík mu hrozil žalobou. Místní občané nosili šatstvo zavražděných i po deseti letech! Karpatští Němci byli uloženi do jednoho hrobu, ne do dvou.

Citov zamek 1283 2008Pana barona Paul Hevin de Navarre ze starého francouzského šlechtického rodu, majitele Citovského panství poblíž Přerova, na jeho zámku navštěvovalo gestapo kvůliZamek Citov vyšetřování místních lidí, vzhledem k jeho postavení a znalostem. Když se dozvěděl jména místních občanů, kteří budou zatýkáni, obratem informovala jeho manželka, či dcera místního kněze a otce dr. Hýbla, ředitele školy. Všichni ohrožení tak přežili válku. Po válce byl zámek zkonfiskován a pan baron byl vyhnán s celou rodinou do Německa. Žádnou jeho fotografii Google nenalezl... Mimochodem Wolfgang Amadeus Mozart byl přítelem prapradědy Augusty Hévin de Navarové.

Jejich hrobku zničil neznámý vandal v roce 1990!!! O její restauraci usiluje dr. Hýbl už 25 let. Pomáhal zámeckému muzeu, kde je pochopitelně jedna místnost věnovaná de Navarrovým.

Dnes je v zámku Mateřská školka, hned vedle muzea de Navarrových. Jméno pana barona je zmíněno, ale o statečnosti manželů ani slovo?! Ředitelku MŠ jsem informoval, byla vstřícná, tyto informace slyšela poprvé. Věřím, že článek bude patřičně doplněn. Pan baron s manželkou by si zasloužili pamětní desku na svém bývalém zámku. Iniciovat a zaplatit by ji měli ti, jimž zachránil životy, nebo jejich potomci.  

Tak se likviduje paměť národa. Nedivme se potom, že se minulost opakuje.   

Při Brněnském pochodu smrti umírali čeští Němci na následky pití vody z voznic pro močůvky…

 

Jan Šinágl, 2.3.2021

***

Když Čechoslováci vraždili Čechoslováky a čs. vojáci děti, batolata a kojence

Die Besitzer von Schloss und Gut in Citov

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)