Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Masin Josef generalmajorBratri Masinove a Paumer

Aktualizováno 25.7.2021: Stříž není jediný. Odmítače vojny stíhali i další z horních pater justiceJaroslav Fenyk ( místopředseda Ústavního soudu), Roman Hájek (NSZ, ředitel trestního odboru), Petr Kovanda (NSZ, zástupce z odboru trestního řízení). Jistě existuje dostatek schopných a charakterově  nezpochybnitelných právníků s čistou minulostí. Ta je pro ně překážkou uspět na vyšších pozicích. Špinavá minulost i dnes pomáhá k jejich obsazení bezcharakterními, kteří jsou stále členy stejných part, vzájemně si vyhovujících a chránících se. „Zvonění klíčky“ ještě žádnou revoluci nevyhrálo. J.Š.   

***

Dobře to vystihuje článek: Proč se opakovaně rozhodujeme špatně? Naše dějiny nabízí přehršel příkladů – pouze v části o dr. Emilu Háchovi. Potom už je to opět česká bezcharakternost a PR pro TOP O9…

I dnes umíme podle a rafinovaně pošpinit památku nezpochybnitelných hrdinů (samozřejmě vyjma  těch „východních“, ti byli ve všem „dokonalí“). Nejnověji špiní média hrdinu protofašistického odboje  gen. Josefa Mašína. Prý aby se zabránilo mystifikaci? Zdalipak byli takto pozorní historici i při natáčení nejdražšího filmu Jan Žižka, který se chystá do distribuce? Bude také „odmystikován“, kdy budou připomenuta zvěrstva, plundrování a barbarství husitských vojsk, páchaných na nevinném obyvatelstvu? 

Nemálo lidí takovéto "informace" o našich hrdinech vítá. Jsme plebejská společnost bez tradice, hrdinů a tolik potřebných morálních vzorů. Kryptokomunističtí historici se prosazují stále více ("Komunismus je 10% ideologie a 90% taktiky." Jan Masaryk). Vojtěcha Filipa, předsedu KSČM, usvědčeného agenta StB Falmera, si zvolila Sněmovna I. místopředsedou 75% hlasů poslanců "demokratického" parlamentu – anonymně, za mlčení médií! I historici a ÚSTR mlčí. Koledujeme si o zopakování roku 1948, v jiné formě, ale stejném principu, pokud se tomuto svobodu ohrožujícímu trendu nebude schopna společnost postavit.

Syn gen. Josefa Mašína reagoval ve stylu svého a duchu skvělého otce:

 

Nazdar Honzo,

Byl jsem zatčen Stb., vězněn 2x a vyslýchán mnohokrát. Totéž Radek, strýc Borek a naše maminka. To vše po Chlumci, Čelákovicích, gen. Vaňkovi, Kovolisu, Kanku, Mořicích-Lecian, atd. Vypovídali jsme všichni. Vaněk se dožil 73 let, Milan 79 let, Radek 81 let a já jsem zde ještě :-). Existuje více než 2.000 stránek dokumentů Stb.? Nevím, čeho chtěl pan Uhlíř dosáhnout formou tohoto zveřejnění.

Zdravím

Pepa

… doplňuje:

Nazdar Honzo,

žádný problém, můžeš použít. Chtěl jsem ukázat, že záleží na tom, co řekneš a jak to řekneš. My čtyři též, hlavně strýc a maminka jsme, přeze všechno, nikoho a nic nekompromitovali.

Zdravím

Pepa

***

Dnes si připomínáme 81. výročí bitvy o Anglii. V roce 1940 se do ní zapojili i českoslovenští piloti. V královském letectvu jich tehdy sloužilo 89. V boji se oslabená Anglie bránila agresivnímu německému postupu. Během tří měsíců se nad ostrovní zemí střetly tisíce letounů.

Jak dopadli naši piloti RAF po návratu do rodné země připomíná skvělý film Hřbitov pro cizince. Několikrát jsem urgoval vedení ČT proč není tento film z její produkce trvale dostupný v iVysílání ČT? Doufejme, že konečně zůstane trvale dostupný - jako důkaz pevného charakteru našich pilotů RAF a zločinnosti komunistického režimu. Až v srpnu 1945 bylo soudruhy dovoleno, aby naši piloti RAF byli v Praze přivítání, poté co „odslavila“ Rudá armáda…

Kdyby se gen. Josef Mašín dožil konce války, nepochybně by byl pouději popraven komunisty, pokud by se neprobojoval na Západ, jako odbojová skupina bratří Mašínů, resp. její velitel.

 

Jan Šinágl, 10.7.2021

***

Přerov 19.6.2021: 76. výročí masakru na Švédských šancích, naše Lidice II., pachatelé Čechoslováci v době míru!

Pravda o české povaze a charakteru

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.43 (7 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #1 Jan Šinagl 2021-07-09 18:47
„Udavač Mašín, tvůj velký hrdina, pedofilní zmrde. Jsi ubohá troska.“ Napsal 8.7.2021 Jan Kryzánek.

Není divu, že článek oslovuje plebejskou spodinu společnosti, byť v pozadí stojí osoba, kterou nemusím jistě nikomu připomínat. Je vidět, že ani dnes by si Gestapo nestěžovalo na nedostatek českých udavačů a těch, co "hrdinně" okrádali, mučili, popravovali a vyháněli nevinné české Němce. Později likvidovali české vlastence, stejně brutálně jako Gestapo, když už jim žádné nebezpečí nehrozilo. Většina z těchto plebejců pokračovala v "kariéře" pod vedením KSČ. Následky se projevují ve společnosti dodnes a budou ještě dlouho.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)