Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...

   
 • 17.04.2024 19:23
  Zdravím Vás pane Šinágle, něco se děje. Ministr Blažek podal ...

  Read more...

   
 • 16.04.2024 07:59
  Vážený pane Šinágle, ještě jednou Vám chci poděkovat za půjčku.

  Read more...

   
 • 13.04.2024 09:48
  Není podstatné kolik lidí sleduje informace, ale kdo a jak ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Lorenc AloizLN Zivot a smrt Dubceka 2.12.2021Smrt Dubčeka i Jaroszewitze se dodnes nevyšetřila…

***

Po pořadu o maďarském protikomunistickém povstání z podzimu 1956, mi opět hlásí archiv ČRoPlus: „Toto audio je nedostupné kvůli autorským právům.“ (ČRoPlus 3.12.2021 – od 21:10 hod, 50 minut), měl tento titulek: Jedním z důležitých politických hráčů v listopadu 1989 byl šéf komunistické Státní bezpečnosti Alojz Lorenc. Právě jemu věnoval v roce 2004 dvoudílné dokumentární pásmo Peter Duhan.

Tento pořad jsem si naštěstí z velké části stačil poslechnout, náhodně, pozdě v noci. Nechápu, kdo může vlastnit autorská práva a hlavně na co, když v pořadu zazněly především skutečnosti z dějin a které by se měly veřejnosti, tím spíše ve veřejnoprávním rozhlase, neustále připomínat.

Co v pořadu zaznělo? Např., že jsme jediná země východního bloku, která šéfa StB gen. Aloize Lorenze nechala ve funkci celých půl roku po tzv. „sametové revoluci“, s plnými pravomocemi a bez jakékoliv kontroly! Tento šéf zločinecké organizace StB tak mohl v klidu dokončit skartaci dokumentů StB a předání jejich části KGB přes ruskou ambasádu v Praze, jak zaznělo v pořadu. Byly to zřejmě takové informace, kterými byly a jsou dodnes „drženi v šachu“ dnešní tzv. "pravicoví" politici i jiní. Jejich jména si můžeme dosadit sami, podle jejich vstřícného chování vůči Rusku a které nás prohlásilo za svého nepřítele.

Kdo zde z koho dělá hlupáka?

Tak končí každá revoluce, která se nedokáže vypořádat se zlem, které k ní vedlo. Revoluce pouhým „cinkáním klíčky“ ještě žádného zločince, či zločinný režim, neohrozila, jen je posílila.

Připojuji skvělý komentář evangelického faráře ve výslužbě Jana Kašpara (dopisy redakci LN, 2.12.2021), který připomíná, že smrt Alexandra Dubčeka potkala v Humpolci a ve stejném roce, jako smrt Piotra Jaroszewitze v Polsku. O Dubčekovi nikdy nebyly zveřejněny informace  o zajištění jeho bezpečnosti, bodygardech, osobním řidiči, ani se o rozhovory s nimi neszažili jinak vždy důslední tzv. „investigativní“ novináři. Mluvit se přestalo i o Dubčekově aktovce, kde a s jakým obsahem skončila…   

Pokud KSČ sloužila lidu, měla veškerý svůj majetek a finance, nabyté před rokem 1989, vrátit KSČM lidu, který jí byl „nadevše drahý“ od roku 1948 a kterému tak věrně „sloužila“

Vše co měla získala, resp. nakradla. Kolik z ukradeného dodnes vrátila? Co vše si ponechala? Jak zbohatli její vrcholní představitelé ve funkcích před rokem 1989 a po něm? Ukázalo se, co vlastně komunistická strana a její vedoucí představitelé ve skutečnosti jsou, mamonáři, papaláši, zloději, rozkrádači, podvodníci a ničitelé veřejného bohatství - materiálního, kulturního a duchovního.

Zločinná ideologie nemůže produkovat nic morálního, včetně jejích představitelů. Komunisté mistrně využili svůj neyvhnutelný konec k novému začátku. Oni a jejich potomci začali krást po roce 1989 ještě mnohem více, což jim (ne)revoluce nabídla doslova „na talíři se stříbrným podnosem“.

Západ vyhrožuje Rusku, opět neúčinně, neefektivně, stále neumí skutečně konat, aby to Rusko pocítilo

To rozumí jen síle a tlaku. Pokud chce Západ uspět musí jeho sankce Rusko okamžitě pocítit. Vyslání signálu Ukrajině, že kvůli ní do války s Ruskem nepůjde naznačuje, že se EU a NATO stále nedokázalo poučit, resp. že nemá stále lidi, kteří jsou si vědomi ruské hrozby. Není to žádný dobrý signál pro uhájení svobody a demokracie v Evropě i ve světě.

Páteř moci Putinova Ruska tvoří olygarchové. Měly by se jim zablokovat obrovské majetky na Západě, které nabyli za rozkradené peníze a tím oslabit Putinovi moc

Atomová síla je nebezpečná, ale její použití by zničilo celý svět, tedy i Rusko, pokud by „tlačítko“ neovládl šílenec, proto je důležité udržovat oboustranný kontakt. Putin má strach z demokracie a za ni je třeba se jasně postavit – i v zájmu obyvatel Ruska. Prezident Zeman, ve vztahu k Rusku, dosud nepronesl žádnou přímou kritiku - jako vrchní velitel AČR, kdy nás Rusko prohlásilo za svého nepřítele?! Je důležité, aby demokratický svět držel pospolu, jinak nastoupí dějinami osvědčené a aktuálně hrozící „rozděl a panuj“.

Je to výzvou skutečným občanům k občanské angažovanosti, nechceme-li ztratit svobodu a opět se divit jako v minulosti. I my jsme se ptali našich otců jak jste to mohli dopustit...?! 

 

Jan Šinágl, 7.12.2021

***

„My nejsme národ fašistů, my jsme národ statistů.“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.80 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)