Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.01.2022 11:00
  Já bych tu zločinnost rozšířila ještě o děti a mladistvé a ...

  Read more...

   
 • 29.01.2022 10:57
  dr. Dvořák uvádí, cituji: „Obecně vzato u mladé ženy je riziko ...

  Read more...

   
 • 29.01.2022 10:26
  Nedávno jsem kdesi četl, že firma Pfizer vykázala nárůst zisku ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 18:38
  Je naprosto nepochybne, ze tehotne patri mezi rizikove skupiny ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 12:28
  Dotaz na prof. Hořejšího? Vážený pane profesore, s ohledem ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 11:21
  „Historická olympiáda v nejhorším slova smyslu.“ Peking se ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Filip Cap 2019Cap Filip Vicemistri

Aktualizováno: článek převzal Berounský deník (13.1.2022) - Dopisy redakci LN dva odstavce (17.1.2022)

***

… Možná to bude znít zarytému fanouškovi krutě, ale opravdu těmto lidem lze přát, aby případný olympijský zázrak překryl jejich neschopnost?

***

Kvalita českého ledního hokeje klesá každým rokem, přesto o některé nadané a úspěšné mladé hokejisty nejeví vedení reprezentace patřičný zájem, jak by každý rozumný člověk očekával? Před časem se vedení chlubilo, že mladí junioři prohráli s Ruskem "jen" 2:4, ale už neřeklo, že ruští hráči byli o 2-3 roky mladší!

Čeští hokejisté do 20 let nestačili na mistrovství světa na výběr Německa.

Česká hokejová reprezentace do 20 let prohrála na Mistrovství světa v Kanadě i druhý zápas. Tentokrát podlehli čeští hokejisté v Edmontonu Německu 1:2 v prodloužení. Čechy hodně trápila v zápase koncovka. Ze 40 střel na bránu proměnili jen jednu...  (ČRo, 28.12.2021).

Filip Čáp (17 let) byl loni nejlepší střelec švýcarské juniorské ligy, patřící svoji úrovní k nejlepší v Evropě. Do reprezentace ČR pozvánku nedostal? V současnosti hraje za HC Davos ve Švýcarsku.

Byl u rodičů v Praskolesích přes vánoční svátky. Kontaktoval jsem proto i veřejnoprávní ČT s nabídkou natočení reportáže o nadějném hokejistovi jako příklad pro mládež, neměla zájem. Oslovil jsem i CNN Prima NEWS, neměla čas. Více o Filipovi v odkazech níže.

Kdyby dnes existovala Baťa TV, reportáž by byla natočena stejného dne, nemluvě o tom, že by si Filipa našla dávno sama. Práce s mládeží i mimo firmu k tomu patřila a byla základem jejího světového  úspěchu.

MS v ledním hokeji juniorů v Kanadě skončilo předčasně kvůli coronaviru. Čeští hokejisté byli  vyvedeni z letadla společně s ruskými, pro nepřístojné chování „sborné“. Měli stejné mikiny jako Rusové a byli „hozeni do jednoho pytle“. Ruští hráči se chovali velkopansky, mj. popíjeli i alkohol. Letecká společnost omyl uznala, omluvila se české výpravě a zaplatila jí všechny náklady spojené s odložením letu, včetně ubytování. Vedení české reprezentace už oznámilo právní kroky…

Dost ubohé a odpovídající morální úrovni současného vedení českého hokejového svazu. Nedivme se, když Filip Pešán vede hokejový svaz, reprezentaci a má i další funkce – funkcionář, který nemá čas dělat ani jednu funkci pořádně. Osobně jsem přesvědčen, že má na svědomí i předčasnou smrt skvělého trenéra národního týmu Milana Říhy. Byl to srdcař, který dokázal žít s hráči, dát týmu ducha. Pešan ho týmu bere a ničí. Kdo ho sám nemá, nemůže ho vytvářet a předávat.

Stav vedení českého hokeje je jen obrazem, co se děje dole. Selhává-li roky práce s mládeží, nemůžeme se stavu našeho hokeje divit. Mravně nemocná společnost se tak nemůže neprojevit ani v práci s mládeží. Finové pracují s mládeže skvěle a na úrovni finského hokeje je to také za poslední roky vidět.

Základem všeho je výchova, vzdělání, okolí a jednotlivce motivující osobní příklad, který mají šířit média v zájmu celé společnosti a její budoucnosti.

 

Jan Šinágl, 2.1.2022

***

Filip Čáp žije svůj hokejový sen

Filip Čáp: „Mým cílem je zahrát si v národním mužstvu a v NHL.“

Z dětí na našem letním táboře v Praskolesích už vyrostli tři reprezentanti České republiky

Po bronzu v dorostu Rapperswillu se Filip Čáp přestěhuje zřejmě do Davosu

***

Další šance pro Pešána. Svaz stále čeká na zázrak, který si snad fandové ani nepřejí

… Ten Pešán, kterého vedení českého hokeje pověřilo před dvěma a půl lety vedením seniorské reprezentace od sezony 2020/21, přestože měl tehdy ještě platný kontrakt Miloš Říha.

… Ten Pešán, který se na sociálních sítích nebojí kritizovat hráče za neúčast na reprezentačních akcích, ale při přímé konfrontaci během tiskových konferencí či na střídačce působí jako hodný kluk odvedle.

… O jakém zápase si řeknete, že v něm Češi hráli skvěle, že na nich byl vidět čitelný trenérský rukopis? Že na tento výkon dokázali opakovaně navázat?

Možná to bude znít zarytému fanouškovi krutě, ale opravdu těmto lidem lze přát, aby případný olympijský zázrak překryl jejich neschopnost?

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentáře   

0 #2 Jan Šinagl 2022-01-19 10:26
Máme i skvělou fotbalistku Kateřinu Svitkovou, hraje za Bayern Mnichov, ale už ne v reprezentaci. Vedení odpovědělo, že jsou i jiné aspekty hodnocení...

www.efotbal.cz/.../
-1 #1 Jan Šinagl 2022-01-18 17:29
Článek otiskly Dopisy redakci LN (17.1.2022) - dva odstavce. Oceňuji, alespoň tyto dva. Roky mé příspěvky neotiskují, buď s výmluvou, že není místo, nebo bez odpovědi. Škoda, že LN dávají převážně přednost stále stejnému okruhu jmen, kdy články, takto radikálně, jsou málokdy, pokud vůbec, kráceny.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)