Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...

   
 • 07.04.2024 07:50
  Jenom mi stále chybí GENERÁLSKÁ policejní odpověď na triviální ...

  Read more...

   
 • 06.04.2024 13:54
  V roce 2050 bude bílých Evropanů v Západní Evropě, vzhledem k ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

SDL CZ vyhnani 1945 statistikaProf. dr. Alfred de Zayas má naprostou pravdu ve své článku nazvaném Zneužití lidských práv (FAZ 1.3.2022).

I Hitler, jako Putin s Ukrajinci ruské národnosti, se snažil spojit občany s německými kořeny v jiných zemích, kdy to bylo vnímáno světem  jako spravedlivý a legitimní požadavek. Až po skončení II. světové války to vnímal svět jinak a pochopil účelovost jednání Hitlera. Z tohoto pohledu je Putin žákem a následovníkem Hitlera. Putin svoji brutalitou Hitlera už překonal!

Čeští Němci žili v Čechách a na Moravě po dlouhá staletí, naučili místní obyvatelsto práci, hudbě řemeslu. Zákonitě se lidsky i geneticky, promísili ku prospěchu celé země. Už pouze 20% Čechů má čistě slovanské geny. Nemůže tomu být jinak – jen se podívejte těch českých jmen s německým původem, který už ani nevnímáme. Pomalu nenalezneme významné památky, které by vytvořila jen česká „ruka a hlava“. „Největší čech“ Karel IV, měl německo-francouzského otce a matka už měla jen málo procent české krve. Architekt Katedrály sv. Víta na Pražském hradu se nejmnoval Petr Parléř, ale Peter Parlel, tedy německého původu. Mohl bych pokračovat. Nemůže tomu být jinak.

Podobně se lze dívat i na soužití Ukrajinců s Rusi, kdy oblasti Doněcka a Luhaňska, lze v principu přirovnat k Sudetům. I toto národnostně a geneticky promíšené obyvatelstvo prospívalo zemi do doby, než bylo politikou zneužito kvůli mocenským zájmům.

Nedávno prohlásil bývalý ministr průmyslu Vladimír Dlouhý, že se Česká republika ani takřka po 80 letech hospodářsky nevzpamatovala z násilného odsunu a vyhnání českých Němců – podotýkám i kulturně a mravně.

Stejně tak lze nahlížet na oblast Doněcka a Luhaňska, kdy je ještě možnost tyto škody odvrátit, pokud Ukrajina zcela zvítězí a začnou opět platit zákony přírody, lidské přirozennosti, zdravého rozumu a  nebudou zneužívány zločinnými, primitivními zájmy osob či uskupení, na úkor obyvatelstva.    

 

Jan Šinágl, 5.3.2022

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

-3 #2 Jan Šinagl 2022-03-10 22:32
Ukrajinci mohou pomoci svoji přítomností „vylepšit“ minulostí pokřivený český charakter tak, jako jej po staletí pomáhali tvořit čeští Němci ku prospěchu celé země. Dodnes jsme se hospodářsky nevyrovnali s násilným vyhnáním po roce 1945, řekl nedávno bývalý ministr průmyslu a obchodu Vladimír Dlouhý – i mravně a kulturně...
-3 #1 Jan Šinagl 2022-03-08 21:42
HISTORIE: Kyjevská Rus je starší než ruská knížectví

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko řekl: „Rusko byl Kyjev a ten byl majestátním městem už v době, kdy jinde byly bažiny a nikdo si nedokázal představit, že na nich může vyrůst Moskva.“ Naproti tomu Vladimir Putin tvrdí: „Ukrajinci nejsou národ, ale jen součást rusko-bělorusko -ukrajinského etnika.“...

Ale již na konci 19. století nabízeli ruští historici podobný příběh, který bagatelizoval asijskou stránku ruských dějin a 700 let, kdy Kyjev existoval mimo Rusko, jaký slyšíme dnes od Vladimira Putina. Rusko je však ve své rané expanzi a současné geografii zemí hluboce spjatou s Asií, což se o Ukrajině nedá říct, píše Snyder. Způsob ruského řešení konfliktu na Ukrajině to stvrzuje.

neviditelnypes.lidovky.cz/.../ ...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)