Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Problém světa není síla zlých, ale slabost dobrých.

Michalek Libor Znicte to nebo to znici vasMichalek obal vnitrekNevěříte? Můžete si přečíst ukázky z knihy Libora Michálka „Zničte to, nebo to zničí vás…“ - DOMINO a EPILOG. Kniha z roku 2013 je stále aktuální. Lze ji objednat na internetu. Kdyby se politické strany tak masivně nepodílely na rozkrádání, neměli bychom tak masivní schodek státního rozpočtu – dříve i nyní… 

Aktuální ukázkou je zrušení smlouvy s firmou na výrobu vězeňských nárámků. Nosilo je jen pár stovek odsouzených. Dobrý záměr se špatným koncem. Vyhrála nejlepší firma? Bude vracet miliony, nebo jsou na vině opět korupční struktury a „vzájemná spolupráce? Další lup v řádech stovek milionů se zdařil…

Dotace EU končí stále z nemalé části v rukou podvodníků na často zbytečné projekty. Nesloužící zemi, ani veřejnosti, nedostanou se tam kam měly a mají – k potřebným projektům a organizacím. Velkou pákou by byla digitalizace státní správy, která by korupci značně snížila, podpořila zdravý rozum a omezila přístup podnikatelských a politických lupičů k EU miliardám. Proto se jí u nás stále nedaří prosadit, jako např. v Estonsku. Zkorumpované struktury ve správě země „od radnic až po Hrad“ sami od sebe neodejdou. Budou existovat dokud bude kde brát, nebude kdo by velkozloděje a velkopodsvodníky trestal a občané budou nečinně přihlížet vlastnímu okrádání, chudnutí země i svému. Pouhé rozčilování, konstatování a kritika, nikoho neohrožuje, nenásledují-li účinná řešení, tedy postihy a tresty. To bez nezávislé justice a médií nelze.

***

Byl jsem svědkem krádeže století... 2. DÍL

***

Vládní koalice chce zrušit osvědčenou EET, ale několik stovek úředníků, kteří ji spravovali, má přejít na jinou práci, kde bude EET suplovat. Nic, než další posílení možností korupce.

LN DR Kubik prumysl 14.4.2022Digitalizace státní správy na základě jasných zákonů, by umožnila realizaci zdravého rozumu a značně omezila korupci, podvody a krádeže. Proto u nás není vítaná a prosazuje se jen velmi těžko, hlavně na místech, kde by jí bylo nejvíce zapotřebí. Místa s nejvyšší pravděpodobností korupce si  politici, jejich strany, podnikatelé, soudci, státní zástupci, policisté, úředníci a právníci, dobře hlídají a nejenom v naší zemi – při vší úctě k těm, co se dokáží zachovat jako Libor Michálek. Dědictví minulosti budeme odstraňovat po generace. Každý by měl začít sám u sebe. Chleba se vydělává poctivou prací – tisk peněz a jejich hromadění je jistou  cestou do pekla. 

***

Za ztrátu skvělých, tradičních  československých a českých firem tvrdě zaplatíme jako vždy, když se prodává více nenáročná práce rukou než hlav a umu! 

Bývalý ministr Dlouhý nedávno řekl: „Z odchodu sudetských Němců jsme se dosud hospodářsky nevzpamatovali“, dodávám kulturně i mravně.

***

Odhalil obří skandál a říká: Uplácet evropské politiky je překvapivě snadné

Světu hrozí klimatický, společenský, hospodářský a mravní kolaps. Použije osvědčené řešení Tomáše Bati?!

***

Libor Michálek: „Spíš se zamýšlím nad tím, kde má česká společnost hranice tolerance? Co všechno si jako národ necháme líbit?“

„Neexistuje nejde!“ Tomáš Baťa

Neexistuje pozdě!

 

Jan Šinágl, 17.4.2022

Mezinárodně uznávaný nezávislý novinář, publicista, politolog, t.č.  postihován v zemi EU (za svobodu slova a právo veřejnosti na informace) na majetku i zdraví. Angažovaný občan, dvacet let hájící pravdu, spravedlnost a zachování demokratických hodnot. Občan České republiky a Švýcarské konfederace, respektovaný demokratickými občany Evropy.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)