Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.02.2024 10:44
  Soud hodlá zkoumat středověké podmínky v českých věznicích. Pozdě ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:19
  Sokol wurde Opfer eines raffinierten Bank- und Kreditbetrugs ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 09:23
  Válečné výdaje spolknou 40 procent rozpočtu Ekonom podotkl, že ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 08:42
  Od 1. listopadu 2023 se Respekt od Economie osamostatnil.

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:32
  Zkorumpované vedení Sokola je jen další ukázkou mravního ...

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:27
  Starostka Sokola Moučková by měla ve funkci skončit, míní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Fiala Petr vedecAktualizováno 14.5.2022: Petr Fiala "Můžete se spolehnout." -  Státní IT průšvih: hrozí, že nedokončené aplikace za miliardy skončí v koši

***

Novodobí soudruzi mi poslali v záplavě dezinformační propagandy i toto krátké VIDEO. Vypovídá o osobnosti premiéra ČR více, než většina tuší. Místo aby se plebejského soudruha zeptal: „A vy jste tam byl?“ a s nadhledem, obratem odešel, nechá si vstupovat do řeči a pokračuje v rozhovoru zcela nedůstojného premiéra země. Připomínám výrok, tuším Jana Wericha: „Bavíte-li se s blbem, baví se už dva.“ Jak asi dokáže jednat s evropskými a jinými státníky s soukromém rozhovoru? Je mistrem „slušňáctví“, ne jasného, oslovujícího konání. Umí si někdo představit, že by se takto zachovali Churchill či Reagan? Stačí porovnat jejich projevy s bezduchými, monotónními, neoslovujícími a nemotivujícími vyjádřeními, či projevy českého premiéra. Chce být vnímán jako osobnost, obávám se, že si na ní jen hraje. Ukrajinský president se jí stal, díky krizi, která vygenerovala jeho skutečné schopnosti. I nastávající doba odhalí skutečné schopnosti české premiéra. Sebevětší počet titulů potřebné schopnosti negarantuje, tím méně v „přetitulované“ České republice. Vědci do vrcholné politiky v době války nepatří.

Premiérovo udělení medaile Karla Kramáře za „mimořádné nasazení“ svému mluvčímu je dalším selháním, pokud není podloženo věcnými důkazy o mimořádnosti. Plné nasazení se v době krize předpokládá u členů vlády i jejich spolupracovníků. Medaile se udělují padlým, nebo po skončení boje. Oznamovat na sociálních sítí udělení medaile, také něco napovídá o charakteru vyznamenaného. I zveřejnění udělení medaile mluvčím premiéra, ukazuje na jeho charakter. Opět jsme v něčem „jedničkou“ na světě…

Stoupající závažnost situací a krizí si vždy v minulosti vynutila potřebnou změnu na vysoce odpovědných místech, aby se zabránilo horšímu a efektivně konalo. Nebude-li český premiér schopen změny, nebude řešit dobu, ale doba jeho. Ve válce není na diplomatické „krasořečnění“ čas. J.Š.

***

Dopis Odborového sdružení finanční správy, zaslaný k rukám ministra financí Stanjury!

Právo je reálná společenská koncepce založená na rozsáhlém kriminálním základě

ČNB: Aleš Michl – muž na správném místě

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-2 #6 Jan Šinagl 2022-05-26 10:15
Lidé už si protokolární dary neprohlédnou. Fiala ukončil Babišovu výstavu.

Andrej Babiš: Mrzí mě to, ty dary patřily naší zemi, všem našim občanům, a výstavu jsme dávali dohromady s nadšením a láskou.

novinky.cz/.../...
-1 #5 Jan Šinagl 2022-05-16 18:32
Zatímco Ukrajinci celému světu předvedli, že jsou hrdým a samostatným svobodným národem, my jsme naopak za svou svobodu nebojovali, a tím naše prestiž ve světě upadla.

#komentář plus.rozhlas.cz /karel-hvizdala
0 #4 Jan Šinagl 2022-05-14 13:43
Spěje Evropa k uskupení Spojených států evropských na federální bázi? Je to stále reálnější. Bylo by to i rozumnější řešení, které by uchovalo naději na jednotu a spolupráci, s ohledem na různost Evropy jak hospodářskou, tak národní a kulturní.
+1 #3 Jan Šinagl 2022-05-14 13:39
V televizní diskusi mezi ministrem zahraničí a ukrajinským velvyslancem moderátor prohlásil, že konflikt nutně musí končit kompromisem. Tož to jsem zvědav, jaký kompromis si představuje v situaci, kdy jeden je přepaden a druhý je lupič. Nesebereme Ukrajině třetinu území, ale pouze čtvrtinu? To je tedy velice vstřícný pohled. Tento, promiňte, zbabělý a dobrosráčský přístup mi jde na nervy.
Šéf Volkswagenu se aspoň vyjádřil poctivě a upřímně prohlásil, že by Ukrajina měla jednat s Putinem, neboť je to životní zájem německého průmyslu. Je to pravda, německý průmysl by rád nadále exportoval do Ruska a vydělával. Ovšem představa, že se tomu má obětovat Ukrajina je poněkud bizarní.
Putin už své požadavky jasně stanovil. Je to úplná kapitulace Ukrajiny. Vyžadovat od Ukrajinců, aby na to přistoupili je nejenom zločin vůči Ukrajině, nýbrž přímý útok na svobodu a nezávislost všech evropských států.

Karel Schwarzenberg
13.5.2022
+1 #2 Jan Šinagl 2022-05-12 21:57
Rudá armáda se stala Krvavou armádou. Západ pochopil, že nic jiného než porážka Ruska nezajistí mír v Evropě a i naději obyvatelstva Ruska.

Rusku nelze ustupovat, jako každému zlu, jedině odporem, bojem a silou. To jediné Rusko respektuje. Čím dříve se v tomto smyslu bude konat, tím menší škody budou – viz příklad zbabělé kapitulace Československa v roce 1939, s následky do dnešních dnů.

Sankce mají mít za cíl více trestat než ochránit.

Rusko je čím dál tím více závislé na Číně – jak se asi zachová Čína, která je na Západě více závislá, než by se zdálo?
+1 #1 Jan Šinagl 2022-05-11 18:23
Prezident Václav Klaus opět „exceloval“, kdy varoval před začleňováním válečných uprchlíků z Ukrajiny do českého prostředí: „Dnešní ukrajinská společnost, její tradice i způsob života, jsou od našich značně odlišné.“

Jakoby podvědomě vyjadřoval strach a obavy, aby Ukrajinci svoji mravní vyspělostí neohrožovali mravní úpadek naší země, který on sám značně ovlivnil. Začlenění Ukrajinců do české společnosti jí může jen prospět a omezit tak škodlivé působení bezcharakterníc h lidí jaké reprezentuje právě Václav Klaus.

To platí i pro Evropu, která díky blahobytu značně ztratila na mravních hodnotách. Ty se neprokazují řečněním, ale činy, jak nám příkladně ukazují stateční Ukrajinci.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)