Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.02.2024 10:44
  Soud hodlá zkoumat středověké podmínky v českých věznicích. Pozdě ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:19
  Sokol wurde Opfer eines raffinierten Bank- und Kreditbetrugs ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 09:23
  Válečné výdaje spolknou 40 procent rozpočtu Ekonom podotkl, že ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 08:42
  Od 1. listopadu 2023 se Respekt od Economie osamostatnil.

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:32
  Zkorumpované vedení Sokola je jen další ukázkou mravního ...

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:27
  Starostka Sokola Moučková by měla ve funkci skončit, míní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

STAN Hlubucek and company

Aktualizováno 17.6.2022: JUDr. Hana Marvanová Jekyll & Hyde v ženském rouše?!

***

Bylo chybou, že ČNB nezvýšila dříve úrokové sazby, mohli jsme mít dnes poloviční inflaci, stejně  jako západní země. Stoupající inflaci se neubráníme, platit budeme muset všichni, nejvíce to pocítí ti nejchudšíi. Úrokové sazby bude ČNB nutně muset zvyšovat.

Přidávat plošně všem je nesmysl. Tic o mají dost nejsou v ohrožení, pomoci je třeba cílenně těm, kdo nebudou mít finanční prostředky na uhrazení základních životních potřeb. Občané zákonodárci, jako zástupci občanů, by měli jít příkladem. Ne si zvyšovat platy, ale po dobu finační a hospodářské krize si platy snížit – jejich práce a životní úroveň nebude vůbec v ohrožení. Stejně tak by měl stát snížit výdaje a zvýšit daně a zdanit nemravné zisky ČEZu - zavedení sektorové daně, by mělo být samozřejmostí! Peníze by se tak vrátily zpět občanům, které zaplatili za předraženou elektrickou energii. K tématu více ve dvou odkazech níže. Živnostníci jsou jiná kategorie – mají malé důchody, protože si málo platili na sociálním pojištění. Zde by byla na místě případná finační podpora dle stavu jejich majetku.

***

Vláda bez vedení podává jen matné výkony - Obyvatelé jsou vystaveni obrovskému množství nejistot a vláda nejeví ani špetku empatie. Je snad premiér asociál, anebo ho řízení vlády „jen“ nebaví?

Ceny rostou nejrychleji od rozdělení Československa. V rámci EU máme i jeden „naprostý unikát“ - Odhad České národní banky byl dokonce „jen“ 14,9 procenta. Tuzemská inflace je tak devátá nejvyšší v Evropě a 26. nejvyšší ve světě.

***

Kdo nic nedělá, nic nezkazí

Neschopní politici mají strach ze špatných rozhodnutí a ztráty popularity. Jejich neschopnost začíná být alarmující. Jsou placeni za práci, ne za nic nedělání – populistické řeči ještě žádnou hospodářskou krizi nevyřešily. Nespokojenost občanů roste každým dnem. Naštvaní občané si zatím vystačí  nadáváním. Do ulic vyrazí, bude-li nebezpečný trend pokračovat a vystaví spravedlivý účet politikům.

„Nejlepší politikou je neudělat nic“ (tisíciletě čínské přísloví).

Naše vláda se tímto příslovím řídí dokonale. Řítí se tak do vlastní zkázy, nebude-li schopna změny. Každá vláda v ČR, za jejíhož vládnutí se hospodářství zhroutilo, dříve či později padla. Samozřejmě, že levice cítí opět svoji šanci návratu k moci. Uvidíme, kolik jsme se toho za 30 let (ne)naučili.

Elektroauta versus benzin

Hraničí s ekonomickou sebevraždou tak urychlený přechod na elektroauta na úkor klasických. Dnešní, spičková technologie u klasických aut nezatěžuje zdaleka tak životní prostředí, jako výroba elektrické energie pro elektroauta, nemluvě o autobusech a nákladních autech. Od atomové energie odcházíme, vítr nefouká věčně, stejně jako slunce nesvítí 24 hodin denně. Jak dalece asi budou zplundrované přírodní zdroje, potřebné pro výrobu baterií, jaká bude jejich životnost a dopad na životní prostředí? Zachrání nás vodík? Technický vývoj a soutěž vždy rozhodovaly ruzumněji. Zasahují-li do něho politici bez jakékoliv osobní odpovědnosti, koledujeme si o hospodářské škody mnohem větší, než jsme si ochotni připustit, včetně masivního ohrožení životního prostředí, jehož ochranou a záchranou argumentujeme.

Na světě je už 100 milionů uprchlíků

Opouštějí své domovy kvůli válkám, hladu, nedostatku vody či stoupajícím teplotám. Na nemalé části přírodního bohatství těchto zemí je založen i náš blahobyt. Za korupci svých politiků chudí lidé platí. I my budeme muset platit za dosavadní blahobyt, tím více, čím déle budeme tolerovat zkorumpované politiky, soudce, včetně nefunkční, zkorumpované české justice a policie, které tyto velkokrádeže po dobu 30 let umožňovaly a kryly.

 

Jan Šinágl, 15.6.2022

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (4 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #2 Jan Šinagl 2022-06-17 21:04
Paradigma společnosti se mění, nastává odklon od bezbřehého konzumu, existence bez skutečného, naplněného života. Ve vedení země nám chybí skutečné, respektované autority, které je svým životem a činy prokázaly.

Na ARD ani zmínky o skandálu ve STAN. Švejkovský Kocourkov ukazuje čeho všeho je schopen.

Vyspělý, kultivovaný svět nás už přestává sledovat a vnímat vážně. Jsme celému světu pro smích.

Teď se opět „předvedeme“ Evropě a světu v předsednictví EU. Nakročili jsme „úspěšně“ – symbolem bude bezcharakterní Zátopek, místo Věry Čáslavské, která by se letos dožila 80. let.

Naši zemi plně ovládlo české plebejství, maloměšťáctví a provincionalism us, který se vyžívá v kradení a okrádání kde to jen jde, jak státu, tak slušných podnikatelů i poctivých občanů. Dlouho si to líbit nenechají. Milion chvilek jim v tom nepomůže, je také poslušným nástrojem korupčních struktur, nebo snad chystá demonstrace proti STANu jako proti Babišovi?!
-1 #1 Jan Šinagl 2022-06-17 18:50
„Můžu si opravdu dovolit leccos.” Takhle šíleně arogantně mluvil Hlubuček o svých bytech ve Španělsku. Bodejť by ne, když si každý měsíc tahal z dopravního podniku 1,8 MILIONŮ KORUN! KAŽDÝ MĚSÍC! To je tak klasická korupce, že by to mělo být v učebnicích.
A co na to jeho šéf Vít Rakušan? Asi včera slavil svátek, protože hrozně dlouho nic neříkal a pak Hlubučka jenom vyzval k rezignaci. Jo, ještě mu pozastavili členství. To je všechno. Žádná osobní odpovědnost. Žádné důsledky.
Ale to by mě od strany tak prolezlé korupcí a skandály asi ani nemělo překvapovat, že?

www.facebook.com/.../?sfnsn=mo

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)