Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...

   
 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Hnuti STAN pohrebAktualizováno 12.8.2022: Diplomat Milan Sedláček hledí dnes udavačům zpříma do očí. - „Tisíckrát jsem zvažoval, jestli jsem schopen se s těmito lidmi setkávat. Na ministerstvu jsou stále, vidím je na chodbách. Teď jim mohu ukázat, že nevyhráli.  ... To bylo mojí hlavní motivací, že se vrátím a zpříma se jim budu dívat do očí. Odmítl jsem podepsat nějakou fakturu skoro za půl miliardy a to jsem prý neměl dělat. Nabídli mi úplatek dva miliony korun a řekli, že pokud to nepodepíšu, že se dostanu před soud.“

***

Hnutí STAN se pomalu transformuje do variace Věcí veřejných s lidskou tváří. Hnutí Starostů a nezávislých je hnutím, ve kterém nejsou starostové, nezávislí, a nakonec se ani nikdy nejednalo o hnutí. Konglomerát více i méně sympatických postav, bez jakékoli společné ideologie, se pomalu hroutí a zkázu už nezachrání ani smutný kukuč největšího sympaťáka loňské předvolební kampaně, Víta Rakušana.

Na STAN se v poslední chvíli lepí jedna katastrofa za druhou a nebýt války, inflace a energetické krize, asi by se o ničem jiném ani nemluvilo. Dít se totéž za předchozího premiéra oligarchy, je už Letná dávno plná a volá po odstoupení ministra vnitra. Ten by odstoupit měl, a to nejen proto, aby se ukázal jasný rozdíl mezi vládou současnou a tou minulou, jíž velel oligarcha rozkrádající dotace. Otázkou samozřejmě je, co ze STANu bez Rakušana vlastně ještě zbude. Ale ono už toho moc není ani teď. Celý článek>

***

Poslanecká komise bude řešit kauzu kontaktů šéfa civilní rozvědky 25. srpna

Sněmovní komise pro kontrolu civilní rozvědky, tedy Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI), se bude 25. srpna zabývat kauzou kontaktů šéfa této tajné služby Petra Mlejnka s obviněným lobbistou Michalem Redlem. Přizvala si k tomu jak ředitele ÚZSI Mlejnka, tak ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). ČTK to dnes řekla předsedkyně této komise Taťána Malá (ANO). Server Seznam Zprávy ve středu uvedl, že Mlejnek měl minimálně od roku 2012 pravidelné kontakty s Redlem, který je stíhaný v korupční kauze Dozimetr. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) serveru řekl, že o vazbě s Redlem před jmenováním Mlejnka věděl a nevadila mu, protože vztah obou mužů byl pracovní. Mlejnek sdělil serveru Seznam Zprávy, že se s Redlem zná od roku 2012. Potkával se s ním údajně jednou až dvakrát ročně. V dané době pracoval ve firmě Techniserv, která dodává a instaluje technologické systémy a často se uchází o státní zakázky. Důvodem podle něj bylo, že jako obchodník poptával zakázky pro svou firmu, ale žádnou jeho prostřednictvím nezískal, uvedl. ČRo, 11.8.2022

***

České předsednictví řeší migraci, slíbil Rakušan. Uprchlické kvóty odmítl

O českém předsednictví v Evropské unii hovořil v úterý ve vysílání TN Live ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Hlavním tématem bylo zvládání migrace jak na české, tak na evropské úrovni. Česko už podle něj má konkrétní plány k tomu, aby Evropská unie nápor uprchlíků nejen z Ukrajiny dokázala ustát.

***

Možná i proto se Rakušan odmítl zabývat podvody s vízy v Maroku? Přestože v rámci TV debaty před říjnovými volbami odvážně připomněl podvody s vízy v Iránu v roce 2019. Zástupce ČSSD Hamáček se okamžitě „chytil na udici“: "Máte důkazy?" Šlachta seděl v koutě a ani nehlesnul. Filip z KSČM bez znalosti dodával, že vydávání víz je v kompetenci velvyslanců, přestože i nevzdělanci vědí, že víza vydávají konzulové.

Ministr vnitra Vít Rakušan jen mluví, nic nedělá, nekoná – skutek utek...

 

Jan Šinágl, 11.8.2022

***

Vedení STAN se hroutí jako domeček z karet. Rakušanovi nezbyl skoro žádný místopředseda

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2022-08-18 15:13
A jak to vypadá v centrále rozvědky

Ředitel naší bezpečnostní služby ( rozvědky ) svolá poradu vedoucích zaměstnanců. A co se bude projednávat? Přísně tajné záležitosti ! Takže zavřít dveře, okna, zatáhnout rolety, zapnout zařízení na zábranu odposlechu. Máte všichni oznámení na "Přísně tajné". Ano máme jen pan ředitel ne. Tak pane řediteli odejděte budeme jednat v režimu Přísně tajné !
Ředitel odchází a porada začíná. Ředitel odchází na vládu, do Parlamentu a do Senátu. Přichází a ptá se vrátného: Tak co už skončila porada ? Ano, už je konec porady a pane řediteli můžete vstoupit. Ale pozor nesmíte si přečíst zápis. Ten je přísně tajný !

Ze sociálních sítí

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)