Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...

   
 • 05.06.2024 19:53
  Fialova vláda prohrála soud s whistleblowerem , jemuž zrušila ...

  Read more...

   
 • 03.06.2024 10:25
  Mnoho chytrých lidí na této síti naprosto správně poukazují na ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Stasek Miroslav velvyslanec CR v USA 2022Lorenc ViktorAktualizováno 18.8.2022: Vy mě děsíte. Nečekal jsem, že se to bude ubírat takto, říká superúředník k okolnostem svého odchodu - Hůrkovy kolegyně si stěžovaly na jeho nevhodné chováníSuperúředník !!!

Aktualizováno 14.8.2022: 12 zemí pro nejsnadnější získání schengenského víza

Aktualizováno 12.8.2022: Pozice Víta Rakušana coby ministra vnitra je neudržitelná. Rezignovat měl už v červnu.

***

„Škatulata hejbejte se“, aneb poděkování poslušným diplomatům za nemravné služby!

***

Karel Kryl: „Udržet moc je relativně levné: když s hubou plnou vlastí nebo otčin zastrašíš slabé, zlikviduješ pevné – je z lidí lid – a z občanů je ovčín.“ – a z diplomatů poslušné ovce...

„Odejdete-li včas, tj. hned, může vám být ještě poděkováno. Neučiníte-li tak sami z vlastní jasnozřivosti, odejdete sice o něco později, ale odejdete, nepochybujte o tom, stejně; jenže ne už důstojně, ale jako komické figurky…“ Miloš Kopecký v roce 1987 na Sjezdu čs. dramatických umělců.

***

Diplomaté jsou výkladní skříní každé země – ta česká je ostuda na ostudu. Občané nejsou informováni,  média a politici poslušně mlčí, ačkoliv jsou mnou roky informováni. Kdy skončí mediální tabu, připomínající dobu totality? Můžete se přesvědčit sami níže. Na úvod doporučuji tento článek a rozhovor s bývalým velvyslancem Slovinska v ČR panem Damjanem Prelovšekem. Níže doplňuji otřesnými skutečnostmi ze současného dění na MZV ČR.

Bývalý velvyslanec Slovinska v ČR pan Damjan Prelovšek, mi poskytl rozhovor!

***

1) Odkaz na životopis diplomata ing. Pavla Pitla. Odkaz na jeho jmenování velvyslancem ČR v Thajsku.

2) Odkaz na Generálního konzula ČR ve Lvově Mgr. Davida Nového, bývalého ředitele vízového odboru MZV ČR.

3) Link na velvyslanectví ČR v Ghaně,  kde je ing. Marcela Payard, bývalá hospodářka v Maroku, úřednice ve finančním oddělení.

4) Odkaz na Generální konzulát ČR v New Yorku, kde je uvedena Anna Kocurková, jako konzulární referentka.

5) Odkaz na Generální konzulát v New Yorku, kde je generálním konzulem ing. Arnošt Kareš.

6) Struktura Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu

7) Generální konzul v Los Angeles je Jaroslav Olša jn.

 

Na doplnění souvislostí:

Konzulární referentka Anna Kocurková, byla za odměnu přesunuta z Maroka na generální  konzulát do New Yorku. Jako vízová pracovnice se určitě s podivnými žadateli o víza setkávala, nemohla se s nimi nesetkat z titulu své funkce. Nic nenahlásila, jinak by se vše vyvíjelo jinak. Vysoce postavené zdroje na MZV ČR poznamenávají, že to souvisí s blízkým vztahem jejího otce a bývalého velvyslance v Maroku Viktora Lorence. USA jsou vždy destinací jen "pro ty vybrané". Nominace Kocourkove do New Yorku a její přímý přesun do USA, bez mezistupňového pobytu v ČR, jak bývá zvykem, mluví samo za sebe.

Bývalá hospodářka v Rabatu Marcela Payard, pracuje na finančním úseku ambasády v Ghaně. Také byla přímo přesunuta, přestože z jejího životopisu (MZV ČR mi jej zaslalo) vyplývá, že nemá ze zahraniční mise žádnou praxi. Viktor Lorenc se tak evidentně o „své věrné“ postaral.

Ředitel vízového odboru David Nový, který k šetření také nijak nepřispěl, je generální konzul ve Lvove. Jeho bratr působí u BIS, což může být důvodem, proč si BIS mé informace vyžádala a dodnes nereagovala na mé upozornění na podvody s vízy, související s bezpečností Schengenského prostoru.

Zajímavé je, že i generální konzul v New Yorku Arnošt Kareš je spojen s novým velvyslancem v USA Miroslavem Staškem – byl ředitelem jeho kanceláře státního tajemníka.

Svetlana Dobiszova, zástupkyně velvyslance ČR ve Washingtonu pro vnitřní chod, byla také zaměstnána v kanceláři státního tajemníka Staška. Dříve působila jako zástupce velvyslance. Nyní, po příjezdu "nové gardy" z nové vlády, byla převedena do nižší funkce. Stašek si tam tak přesunul své lidi, kdy výběrové řízení podřídil svým zájmům a zájmům jiných, ne zájmu země a jejím občanům, kteří si je za takovou „práci“ neplatí.

Generální konzul v Los Angeles Jaroslav Olša jn., byl v roce 2019 zástupcem ředitelky personálního odboru, tudíž by se měl podílet na šetření a řešení vízových podvodů Lorence v Maroku. Zřejmě působil spíše naopak a byl odměněn jako ostatní - všichni směr USA.

 

Další podrobnosti:

Tehdejší ředitelka personálního odboru MZV ČR Iveta Chmielová, byla ve funkci nahrazena paní Helenou  Bambasovou. Po jejím úmrtí převzala její funkci Jana Hybášková.

Hybášková a Olša jn. jsou spolužáci. Hybášková pomohla na MZV ČR v 90.letech Hynkovi Kmoníčkovi (současný velvyslanec ČR v USA). S ním zase spolupracoval, dle novináře Klímy, v KPR (Kancelář prezidenta republiky) Viktor Lorenc.

Hybášková řídila opilá a havarovala nedaleko MZV ČR po skončení porady velvyslanců. V autě se nacházel ředitel arabského odboru Hladík. Dle zaměstnance diplomatického protokolu, se "recepce" v Černínském paláci poněkud protáhla. Takže vlastně Hybášková utrpěla „pracovní úraz“ při „službě“ vlasti…

V květnu, při „Slavnostech svobody“ v Plzni, jsem měl možnost osobně hovořit s ministrem zahraničí Janem Lipavským. Informoval jsem ho o skandálu v Maroku, řekl mi, že o tom nic neví a slíbil, že se na to podívá. Předal jsem mu svoji vizitku s tím, že na téma Maroko a dr. Jana Chaloupková, jsem už publikoval přes 100 článků v češtině, angličtině, němčině a francouzštině.  Ani po 3 měsících jsem žádnou jeho aktivitu ve věci Maroka, námitky proti obsazování velvyslaneckých postů prokazatelně bezcharakterními osobami či podporu skvělé diplomatky dr. Jany Chaloupkové, nezaznamenal. Pokud mluvil pravdu, bylo by to ještě horší, než kdyby jí nechtěl říci. Kdyby byl skutečným, nezávislým pánem a vládcem ministerstva, musel by už dávno konat. Takto působí jako další služebník moci a skutečným mocným v zemi…

Nezbývá konstatovat, že ve výběrovém řízení na MZV ČR na diplomatické posty výše uvedených osob, je podmínkou prestižního a lukrativního jmenování, aktivní či pasivní spolupráce na utajení skandálu v Maroku, resp. osobní vazby či příbuzenské vztahy, které si v ničem nezadají s praktikami komunistů z doby totality.

Audit, kontrola a boj proti korupci se na webových stránkách MZV ČR čte hezky – bohužel skutečnost je zcela jiná. Ani tisíce zákonů nevyřeší korupci, pokud nejsou na odpovědných místech schopní a charakterní lidé. Ti psané zákony nepotřebují, mají je v sobě a používají zdravý rozum.

Nabízí se tak nové vysvětlení pro MZV ČR – Ministerstvo Zahraničních Vejlupků…, při vší úctě k těm diplomatům, kteří skutečně slouží zemi a jejím zájmům.

Před nebezpečím českého plebejství, maloměšťáctví a provincionalismu, varovali už K. H. Borovský, F. Palacký, TGM, A. Švehla a další. I MZV ČR je obrazem morálního rozpadu a rozkladu společnosti, ke kterému pomáhá, místo aby jí pomáhalo k cestě k vyspělým demokratickým zemím. Budeme ještě dlouho platit za ztrátu elit na všech úrovních života země – tím déle, pokud budeme jen čekat, že se to změní samo, nebo to za nás odpracují jiní. Svoboda, otroctví a poslušnost mají svoji cenu. Stále máme volbu - večně trvat nebude !

***

Vzpomínka na Jána Langoše, dnes by se dožil 76 let…

Poradil by si Baťa s dnešní krizí? Baťa se nebál jít proti proudu!

Praha 29.7.2022: Oslava státního svátku Švýcarska – projev velvyslance pana Philippe Guexe

Zemřel pan Karel Mrzílek

„Máme bohužel tu vlastnost poukazovat hlavně na chyby a neomlouvat. Kdežto komunistické zločiny a jejich vykonavatelé zůstávají v klidu. Doba společného nadšení za Havla je skvěle narušena a Češi spontánně dnes tuto dobu pomlouvají, a nevidí, že  vlivem východních hoaxů pochodují tam, kde je chce východ mít.“

 

Jan Šinágl, 3.8.2022

Mezinárodně uznávaný nezávislý novinář, publicista, politolog, t.č.  postihován v zemi EU (za svobodu slova a právo veřejnosti na informace) na majetku i zdraví. Angažovaný občan, dvacet let hájící pravdu, spravedlnost a zachování demokratických hodnot. Občan České republiky a Švýcarské konfederace, respektovaný demokratickými občany Evropy. 30 let života v totalitě, 20  let v demokracii, 20 let v postotalitě.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)