Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Klaus XTV 2022Klaus a Strelec Poslechněte si jeho „prášení“ na stejně „prášivé“ Xaver TV.

Rozhovor nutí k připomenutí lidové moudrosti „svůj ke svému“. Dva výtečníci se vždy najdou a vzájemně si rádi pomohou. České plebejství, maloměšťáctví a provinciálnost v přímém přenosu. Tak hluboko klesl dřívější pán Pražského hradu, resp. celá naše společnost, která se umí jen divit, kritizovat, ale neschopna efektivního, řešícího konání. Zlomový čas zase varovně „klepe na dveře“. Zachová se společnost v rámci tradice, ovčansky, stádově, nebo konečně prokáže svým odpovědným občanským chováním, že jsou jí demokratické hodnoty bližší, než komunistické „jistoty“a nezodpovědnost nikoho za nic? 

Jsme ve válce, nastražené miny příslušníků páte kolony tikají v pozadí. Kdo jimi je nemusím připomínat, odhalují se sami. Každý musíme svést svoji osobní bitvu. Můžeme ji i prohrát, ale nakonec válku vyhrajeme. Vyhraje svoboda, demokracie, opravdoví demokraté a občané. Jejich hlas nezadržitelně sílí. Dere se stále více ke slovu. JŠ

 ***

Xaverův Šlachta a Šinágl – Šlachtův a Šináglův Xaver

Jak se postavit ruské diktatuře a Putinovi jako Ivanu Hroznému. Cesty jsou

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentáře   

-2 #1 Jan Šinagl 2022-08-19 10:14
KLAUS POSLAL DO LIKVIDACE SVOU NADACI
LIKVIDÁTOREM JE AGENT KOMUNISTICKÉ ROZVĚDKY
Abychom v té Babišistánské době nezapomněli občas i na „modré kmotry“, tak jeden detail o mistru Klausovi…
Exprezident Václav Klaus ukončil činnost svého nadačního fondu. Vyplývá to z notářského zápisu z 12. března 2018, který je uložen v obchodním rejstříku. Správní rada Nadačního fondu Václava Klause rozhodla o zrušení s likvidací ke dni 1. dubna 2018.
Pozoruhodné je, že správní rada zvolila likvidátorem právníka Zdeňka Stibora (*19. října 1959). Muž s tímto jménem a datem narození figuruje v registrech svazků Státní bezpečnosti. Stibor byl veden jako ideový spolupracovník I. správy (tedy rozvědky) pod krycím jménem "ZENO". Byl řízen 52. odborem, který se specializoval na špionážní akce proti USA a zemím latinské Ameriky.
Nadace Václava Klause sloužila k „podpoře demokratických idejí a podpoře vzdělávání občanů České republiky v politických, sociálních a ekonomických vědách, včetně zahraničního studia.“ Jak se píše v zakladatelském dokumentu, šlo jí také o „iniciaci a podporu humanitárních aktivit a napomáhání rozvoji nestátní sociální péče.“
Předsedkyní správní byla Libuše Benešová, někdejší místopředsedkyn ě ODS a šéfka Senátu. Členem rady byl letitý Klausův spolupracovník Ladislav Jakl.
Členy dozorčí rady byli exprimátor Pavel Bém či bývalý Klausův osobní trenér v tenise Pavel Huťka. Zakladateli nadace byli Václav Klaus, ODS a společnost Telegraf.
V letech 1999 až 2003 seděla v dozorčí radě kontroverzní postava 90. let – podnikatel Václav Jáchim z firmy Interconex.
Jáchim i další lidé kolem Interconexu se stali aktéry tunelování litoměřického investičního fondu ČNIS. Firma Interconex byla navíc podle dobových zjištění časopisu Respekt řízena řadou bývalých estébáků a podle policie měla prokazatelné spojení i na ruský organizovaný zločin.
JK

Foto: Na fotografii vpravo je Igor Střelec, bývalý důstojník StB a člen vedení někdejší firmy Interconex Invest.

facebook.com/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)