Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.09.2022 09:44
  Potkal jsem nedávno náhodně jednoho osmnáctiletého studenta Gymnázia ...

  Read more...

   
 • 26.09.2022 08:38
  Nejvzácnější osobnost, ještě s panem Krylem, na které můžeme ...

  Read more...

   
 • 24.09.2022 12:07
  Byl to krásný, nezapomenutelný večer ve společnosti tak vzácné ...

  Read more...

   
 • 23.09.2022 14:33
  Rusové ty nacistické zločince vyměnili za saudskou podporu ...

  Read more...

   
 • 21.09.2022 14:36
  Předpokladem odpovědnosti státu za škodu je splnění tří ...

  Read more...

   
 • 21.09.2022 14:36
  Předpokladem odpovědnosti státu za škodu je splnění tří ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Xaver Live SlachtaNa „výjezdovém“ zasedání Rady ČT v Plzni (20.7.2022) se jako host dostavil předseda hnutí Přísaha plk. Robert Šlachta. O průběhu zasedání napsal Hlídaci pes. Vystoupení plk. Šlachty, reakci gen. ředitele ČT Petra Dvořáka a závěr, si můžete poslechnout od 1:32:40 hod.

Hostům už se neuděluje slovo na 3, ale na 5 minut, docela pokrok:-) Na rozdíl od plk. Šlachty se mi „cti“ vystoupit v pořadu radního Veselého Xaver Live nedostalo, přestože jsem byl jedním z jeho známých hostů veřejně pomlouván, urážen a kdy jeho hostem byly zveřejněny prokazatelné nepravdy. Právo na vyjádření druhé strany tak bylo flagrantně radním Veselým pošlapáno. Už jen to svědčí o jakou osobu se jedná. Politici dobře věděli, proč si tohoto „proradného“ a bezcharakterního radního prosadili do Rady ČT – novodobého "Kojzara", služebníka mocných.

Plk. Šlachtovi jsem věřil, poté co nabídl místo na kandidátce ve volbách do Sněmovny skvělé diplomatce dr. Janě Chaloupkové s 28 lety praxe v diplomacii a znalostmi 12 řečí (svoji jsem také nabídl, bez reakce). Kupodivu jako občanku Prahy byla dána jako „dvojka“ na kandidátku Středočeského kraje a v propagaci byla v podstatě umlčena. Nepochybuji, že využitím jejích rétorických schopností a znalostí by Přísaha potřebných 5% pro vstup do Sněmovny bezpečně získala. Přísaha ve veřejných debatách nabízela kandidáty o třídy horší, kteří ve většině odpuzovali nejen svým „intelektuálním“ projevem, ale někdy i zjevem.

Poté, co se stal v Praze „jedničkou“zástupce zbrojařského průmyslu Jiří Hynek, se nabízelo možné vysvětelní. Zbrojařský průmysl neměl zájem, aby se skandál na velvyslanectví ČR v Maroku stal jedním z volebních tématů (ohrožení bezpečnosti Schengenského prostoru obchodem s vízy, odhalení dalších skutečností možného obchodu se zbraněmi, lidmi, drogami a podporou terorismu). Dr. Chaloupková byla z mise na 4 roky odvolána už po roce a „vyhozena“ z MZV ČR. Alespoň skončil velvyslanec Viktor Lorenc. Bohužel, státní tajemník MZV ČR Miroslav Stašek, který se na likvidaci dr. Chaloupkové podílel, má být novým velvyslancem ČR v USA?! Můžeme jen doufat, že president USA Joe Biden svůj souhlas nevydá. Velvyslanectví USA jsem informoval. Veřejnoprávní média se kauze stále vyhýbají jako „čert kříži“

Po tom všem moji podporu jak Hnutí Přísaha, tak její předseda, ztratili. Nepřekvapuje, že radní ČT Luboš Xaver Veselý si zve i takové hosty.  

***

„Marku, s tebou bych nikdy nepracovala“ - I Reportéři ČT musí poslouchat „deep state“…

***

Jan Šinágl, 22.7.2022

Mezinárodně uznávaný nezávislý novinář, publicista, politolog, t.č.  postihován v zemi EU (za svobodu slova a právo veřejnosti na informace) na majetku i zdraví. Angažovaný občan, dvacet let hájící pravdu, spravedlnost a zachování demokratických hodnot. Občan České republiky a Švýcarské konfederace, respektovaný demokratickými občany Evropy. 30 let života v totalitě, 20  let v demokracii, 20 let v postotalitě.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)