Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...

   
 • 07.04.2024 07:50
  Jenom mi stále chybí GENERÁLSKÁ policejní odpověď na triviální ...

  Read more...

   
 • 06.04.2024 13:54
  V roce 2050 bude bílých Evropanů v Západní Evropě, vzhledem k ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

 4 397 836 shlédnutí… Kdy dokážeme natočit takový dokument i my o nás, naší vině, jak jsme se nechali ovládnout zločinným komunistickým režimem? J.Š.

 Podstatné je pochopit, než jen odsuzovat. Netrpíme vinou, ale nepochopením. Vyrůstat v chaosu a porozumnění, může být vaší matkou. Vaši lidskost můžete nově naladit, ale hrát musíte vy. Ukrajinci, jako skutečný národ, dobře vědí za co bojují. My si jezdíme na dovolenou…  

 

***

Lošany 26.8.2022: Otevření Památníku Tří Odbojů – opět s "bojem"…

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-2 #1 Jan Šinagl 2022-10-08 09:23
Milý pane Šinágle,
díky za Váš filmový přehled.
Je pravda, že vše, co je zde uvedeno, je dobře a správné popsáno. Kdybyste se však lépe orientoval v historii, věděl byste, že příčinou války bylo omezování práv Němců, které bylo opět iniciováno za Beneše. Když Masaryk ve 20. letech 20. století zahájil vyváženou politiku vůči všem etnickým skupinám žijícím v zemi, do Československa se okamžitě vrátil mír a došlo k hospodářskému vzestupu. Po jeho smrti se moci ujal Beneš a útlak Němců a dalších etnických skupin začal znovu. Poté, co jim nepomohla silná garantující mocnost, Anglie, obrátili se na Hitlera. Jeho odpověď zněla: "Mám dost problémů, které budu řešit dalších deset let, musíte si pomoci sami." Beneš pak bezdůvodně mobilizoval proti Německu, což odstartovalo vlnu útěku do Německa. Anglie musela jednat a byla podepsána Mnichovská dohoda. (Německo u jednacího stolu nebylo.) O týden později byla Anglie informována, že německý kontingent vojsk byl již dvě hodiny předtím na českém území. Krátkou oficiální cestou je povolala česká armáda. Důvodem byl masivní postup Poláků do východního cípu s cílem obsadit jej. Když si toho Poláci všimli, okamžitě se stáhli. Tato pomoc pak měla pro Německo fatální důsledky. Když se to Churchill dozvěděl, považoval to za porušení dohody a okamžitě následovalo vyhlášení války. Všechny dokumenty týkající se této záležitosti byly po válce odeslány do Anglie a po roce 1975 vydány k nahlédnutí.

S nejlepšími pozdravy, Gustav Stifter

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)