Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.10.2023 21:43
  Gut, dass Sie das Buch von Dr. Schwipper vorstellen! Es ...

  Read more...

   
 • 01.10.2023 14:05
  Ringier in Offensive www.bernerzeitung.ch/.../ ...

  Read more...

   
 • 01.10.2023 13:44
  I don't know the answer. But, if we follow upcoming news ...

  Read more...

   
 • 30.09.2023 12:10
  Potvrzují se domněnky (nemám možnost je ověřit a zdůkaznit) ...

  Read more...

   
 • 25.09.2023 08:49
  Je to nehoráznost. Prý „Nové znalecké posudky presentují spíše ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:10
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zelenskij TIME 7.12.2022Zelenskij a Kreml„Kéž je letošní rok rokem návratů, návratů našich lidí, vojáků k rodinám, návratu našich území. Přejete si zázraky? Ukrajinci je dělají už dost dlouho. Chcete opravdové přátele? My jsme je už s jistotou poznali, kdo jimi je. Světlo je v každém z nás - i bez elektrického proudu. Chcete dobrodružství a cestování? Ukrajinci jich nyní mají až moc! Takže dnes to je jen jedno přání. A to se nestane zázrakem, ale naší prací. Bojem. Vzájemnou pomocí. Lidskostí. Všechno nejlepší v novém roce! V roce našeho vítězství! Sláva Ukrajině! Ukrajinci překvapují. Ukrajincům se tleská. Ukrajinci inspirují. Šťastný nový rok!"

Zdroj: oficiální stránky prezidenta Ukrajiny

***

Zebrak vlajky Ukrajina EU CR 3.1.2023Putin a jeho kolaboranti v CRPřipomeňme si co řekl Putin před rokem při Novoročním projevu! - Z Twitteru U.S. Embassy v Praze. Proč asi není v českých médiích celé Novoroční přání presidenta Ukrajiny...?! Celý text v češtině. Na mém bývalém domě (zabaven soudním exekutorem za svobodu slova), už skoro rok stále vlají vlajky Ukrajiny, USA a České republiky. JŠ

***

***

„Zkurvysyn Západu“ versus „Bungrový děda“

Jak nám „úkáčka“ udělila morální lekci

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-1 #3 Jan Šinagl 2023-01-08 09:42
Bývalý prezident Václav Klaus, toho času propagátor ruských tezí v České republice, vyslovil názor, že Ukrajina je umělý stát. Popravdě řečeno, každý stát je umělý. Nepoznal jsem stát, který by vyrostl na stromě. Státy byly vždycky vytvořeny ráznými panovníky, expanzivní politickou třídou, jako ve Spojených státech či v Římě, prostě lidmi, kteří byli odhodláni vydobýt si pro svoji domovinu co největší prostor. Výraz umělý stát byl ale zejména používán po první světové válce německou propagandou vůči tehdejšímu Československu. Když se člověk zabýval našimi novodobými meziválečnými dějinami, tak na tento pojem, používaný jako argument, často narážel. Chce-li vést stát v jedenadvacátém století útočnou politiku, musí nejprve rozvrátit sousední státy a k tomu potřebuje patřičnou propagandu. Nedostižným mistrem v tomto oboru byl říšský ministr propagandy doktor Joseph Goebbels. On a Adolf Hitler argument umělých států prosadili. Výsledkem byl Mnichov a zánik první republiky. Je pozoruhodné, že Moskva používala před okupací Krymu stejné argumenty jako Adolf Hitler před Anschlussem Rakouska. Stejně jako před Mnichovem i v počátcích bojů na východní Ukrajině, teď i bývalý český politik sahá do, přiznávám velmi úspěšné, zásoby argumentů Josepha Goebbelse.

facebook.com/.../...
-2 #2 Jan Šinagl 2023-01-05 13:16
40 % ruských kin od začátku války zkrachovalo, další promítají západní filmy bez licence. Putin však přišel s řešením: Budou povinně promítat propagandu. Snaha o vymývání mozků v přímém přenosu. Ukrajina stojí proti zvrácenému nepříteli. A my stojíme za Ukrajinou.

twitter.com/.../...
-2 #1 Jan Šinagl 2023-01-03 11:43
"Neboj brácho, všechno dobře dopadne, budeš žít", říká na tomhle videu zdravotník zraněnému ukrajinskému vojákovi. Záběr zveřejnil šéf polského týmu dobrovolných bojových mediků
@DamianDuda17
. Lidé jako on, půjdou za to co dělají, do nebe...

twitter.com/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)