Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt bře 30 @17:30 -
Praha AC: Člověk a média
út dub 25 @12:30 -
OS Praha 1: JUDr. Vratislav Vajnar

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2023 09:35
  Proruští dezoláti. twitter.com/.../...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 10:35
  Kdo řekne veřejně v Rusku, že na Ukrajině je válka, dostane 15 ...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 09:16
  Další lidský příběh z nelidské války: Ukrajinský operátor ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 18:20
  "Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 17:36
  „Rada, kterou mu mohu dát, nebo spíše tvůrcům jeho projevů, je ...

  Read more...

   
 • 21.03.2023 21:49
  Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Prezident kandidati 2023Mapa Rakousko UherskoAktualizováno 29.1.2023: Vláda sedí na koni, který neposlouchá. Kandidát nepřichází, ale je stvořen.

***

Debata na Primě, za účasti Nerudové a Pavla, připomínala spíše hospodu (na Západě se decentně tleská, u nás huláká). Na TV NOVA už měla, za účasti Babiše, lepší úroveň. Kde zůstala rovnost všech kandidátů při prezentaci v TV? Jakoby už ostatních pět kandidátů média „odvolila“. Rovnost mediální příležitosti kandidátů nemohla být více porušena. Všichni voliči mají stejné právo volit, stejně tak kandidáti na stejnou mediální prezentaci! Karel Oliva to popsal skvěle: Prezidentské subdebaty.

Paní Nerudová si přeje návrat „humoru a úsměvu“ na Pražský hrad. Gen. Petr Pavel 2015: „Rusko není černé, Ukrajina není bílá. Nedoporučuji vyzbrojovat Ukrajinu.“ Také jsem ho před lety osobně informoval o kauze náměstka ministra obrany ing. Michaela Hrbaty. Odpověděl: „O tom je lepší nic nevědět“, podobně mi odpověděl tehdejší ministr obrany Alexandr Vondra na pohřbu Ctirada Mašína v USA. Také nezávislé „postoje“…

Debaty postrádají nosná, nadčasová, mravní témata. „Zvolte mne a udělám vše za vás“ může říci jen nezodpovědný kandidát. Má říci, že volbou teprve vše začíná a že bez občanské aktivity každého občana k potřebným změnám ve společnosti nemůže nikdy dojít.

Také by bylo zajímavé téma finanční příspěvky matkám za výchovu dětí – otcové snad děti nevychovávají? Co na to pan Gender, nebo paní Genderová…

Hlas lidu: „Jména hloupejch na všech sloupech“. Nebudu vyvracet na kolik politiků to „sedí“,  menšinu jistě netvoří. Potom se nedivme situaci v zemi.

 

Jan Šinágl, 13.1.2023

***

O pravosti podpisů podporovatelů prezidentských kandidátů měla rozhodovat firma se sídlem na Kajmanských ostrovech ?! Bude volba neplatná?

***

Republika nechtěná

… „V roce 1918, 28. října, byla roztříštěna naše monarchie velkou zradou českých ministrů a byla založena slavná Republi­ka československá. Ale tato nebyla tak slavná, jak by si ji mnohý mohl představo­vat. 1 bochník chleba pak stál 20-28 ko­run, 1 pár bot 400-500 korun, 1 obyčejný oblek 1500-2000 korun, a tak to šlo done­konečna. Daně se zvyšovaly den ze dne a člověk musel pracovat jen na ně, uspořit si nemohl nic, zvláště my Němci jsme byli pány Čechy velice utiskováni. Dou­fejme, že zas jednou přijdou lepší časy. V září 1921 - Reinhold Graf, klempířský mistr a instalatér." …

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)