Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 04.03.2024 08:07
  The fact that this is a layered and sensitive matter is shown ...

  Read more...

   
 • 04.03.2024 07:52
  Že jde o vrstevnatou a citlivou záležitost, ukazuje jedna ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:12
  Špičky tenisového svazu posílaly „malé domů“ přes rodinu a ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:00
  Pokud by PČR jednala bezchybně, není co řešit. Pokud pochybila ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 10:52
  14 mrtvých. 25 zraněných. Pořad ABJ probírá vraždění v Praze.

  Read more...

   
 • 03.03.2024 09:09
  V Senátu se připojím a budu hlasovat pro pozměňovák zaručující ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

MZV CR logo 1"Najděte hranici práce", píše ministr Lipavský diplomatům…

Během pěti měsíců otřásla Ministerstvem zahraničních věcí tři náhlá a předčasná úmrtí vysoce postavených českých diplomatů – „ve službě“ a v ostře sledovaných destinacích. Úřad zvažuje pracovní podmínky nově upravit i v rámci zákona o zahraniční službě. Má se také zlepšit přístup k psychologické péči pro diplomaty i jejich rodiny.

Černínský palác čelil zejména ze strany prezidenta Miloše Zemana a jeho okolí nebývalému tlaku, který provázel snahy Hradu o obrat v zacílení zahraniční politiky – ze Západu na Východ a vstříc autoritářským režimům. Celý článek>

Na okraj připomínám, že diplomatka Jana Hybášková byla přistižena notně opilá při jízdě autem - a povýšena. Skvělá diplomatka dr. Jana Chaloupková, která odmítla chovat se v rozporu s předpisy, byla z MZV ČR doslova vyhozena na ulici. To vše po mnohaleté, úspěšné diplomatické práci pro naši zemi (znalost 12ti cizích jazyků).

Ten kdo toto bezpráví kryl, státní tajemník na MZV ČR Miroslav Stašek, byl za odměnu jmenován Milošem Zemanem novým velvyslancem ČR v USA. Nástupce Staška, státní tajemník Radek Rubeš, dává od této kauzy také ruce pryč.

Ministra zahraničí Jana Lipavského jsem osobně informoval. Nemá zjevně dostatek odvahy tento skandál řešit. Zasahuje příliš vysoko a ohrožuje příliš mocné a jejich zájmy. Bohužel je volení politici musí poslouchat, aby sami nepadli. Otázkou je, jak dlouho ještě si to bude moci ČR v dnešním světě dovolovat, chce-li obstát se ctí a nevršit jednu ostudu za druhou?

I zde má nový president Petr Pavel v rámci svých pravomocí a volebních slibů, toto bezpráví zarazit a pomoci tak postupně vrátit zemi mezi vyspělé. Zatím zůstáváme banánovou republikou, kdy zemi vládnou nevolení, kterým poslušně slouží většina politiků. Věčně to trvat nemůže, nechceme-li skončit v mravní a hospodářské bídě. JŠ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

-3 #1 Jan Šinagl 2023-04-18 09:42
Státní zástupkyně obžalovala 12 Rusů a Vietnamců za narušení žádostí o víza.

Státní zástupkyně podala obžalobu na 12 Rusů a Vietnamců v souvislosti s prolomením systému na udělování víz do Česka Visapoint. České televizi to potvrdila přímo dozorující žalobkyně Petra Ullrichová z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Díky kupčení s termíny měla skupina získat stovky milionů korun. Případem se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 9. "V trestní věci týkající se neoprávněného ovlivňování registračních systémů ministerstva zahraničních věcí užívaných k registracím termínů k podání žádostí o pobyt na území České republiky byla k Obvodnímu soudu pro Prahu 9 podána obžaloba na všech 12 obviněných fyzických osob," uvedla státní zástupkyně. Cizinci čelí obžalobě kvůli účasti na organizované zločinecké skupině, většina obviněných pak také kvůli neoprávněnému přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. "Na celkem pět obviněných byla podána obžaloba rovněž pro zločin legalizace výnosů z trestné činnosti," doplnila žalobkyně. Policisté začali skupinu stíhat na podzim roku 2018, osm lidí tehdy skončilo ve vazbě. Kriminalisté tehdy informovali, že skupina získala trestnou činností stovky milionů korun. Na případu spolupracovala česká Bezpečnostní informační služba (BIS) a vietnamské ministerstvo veřejné bezpečnosti. ČRo, 2.11.2022

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)