Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

CT logoNaše země je rozdělena na nikým nekontrolované a nekontrolovatelné „party“ – politické, justiční, podnikatelské, právnické, zločinecké a mediální. Vzájemně se podporují a nikoho mezi sebe nepustí, kdo by je ohrožoval. Reprezentují je stále stejné osoby, které vystupují v médiích podle potřeby. JŠ

***

Titulku chybí otazník, protože opravdu ani já netuším, co se děje v České televizi. Jisté je, že na své funkce rezignovali všichni členové Etického panelu, jak zjistil server Novinky.

Česká televize je orgán veřejné služby. Veřejná služba zdroj její autority, její váhy ve společnosti a její výrazné tváře, zejména pak političtí moderátoři, musí být absolutně nestranní. Je to nesmírně citlivá věc, ta nestrannost. Často jde o volbu slov, o sestavu zvaných hostů. Ale výrok, že Václav Klaus je Putinův gubernátor, to je politická nevyváženost tak ohromná, že ji nemusíme vážit na lékárnických vahách, na to stačí decimálka. To je prostě nepřijatelné a jestli se etická komise s panem Součkem v této věci rozchází natolik, že pokládá za nutné rezignovat, naznačovalo by to, že nový generální se na nestrannost dívá zásadně jinak než jeho předchůdce. Jestli to tak je, dobře tak, pro Českou televizi i atmosféru v zemi: v aktuální rozjitřené době je nepřípustné, aby veřejnoprávní televize pískala zaujatě.

Pokud jde o mne, přestal jsem se na zpravodajství ČT dívat od chvíle, kdy jsem na vlastní oči na obrazovce viděl, že Jakub Železný pohrdavě hodil Patriku Nacherovi při rozhovoru otázky a naznačil, že se s ním nehodlá špinit. Udělal to, ale nevyhodili ho za to, a to byla kapka, která způsobila, že můj pohár diváka přetekl.

Celý článek>

***

Televizní program je ještě horší než nákup v supermarketu. Všude se vysílá a prodává to samé

Velmi často narazím na stejné pořady, jaké se vysílají u nás v Čechách. Ostatně, i Česká televize, ještě donedávna úspěšný producent původní tuzemské tvorby, přebírá tolik zahraničních seriálů a licencí, že to začíná být opravdu neúnosné a vnucuje se otázka, zda je její název na místě.

Produkty globalizace

Docela mě například zaskočilo, že hojně sledovaný (a podle mého názoru dost přeceňovaný) seriál Smysl pro tumor je natočený přesně podle zahraničního vzoru, belgického „Gevoel voor tuumor“. Aby přitáhl co nejvíc diváků, tvůrci v něm namíchali téma vážné nemoci se sexem, nevěrou, závěrečným „dojákem“ a podobnými zaručenými taháky. Ještě jsem čekala, kdy se tam objeví nějaká kriminální zápletka, aby si čeští diváci, kteří jsou kriminálkami posedlí, přišli na své. 

Cirkusová show

Všechny televizní stanice jsou navíc zamořeny zahraničními zábavnými formáty, v nichž se tančí, zpívá, peče, hádá, atd. Naprosto mě znechutilo, když jsem viděla, jak stejně všude vypadají a jak podobně trapně se v nich jejich aktéři chovají podle striktních licenčních pravidel. Stačí připomenout současnou kontroverzní show Peče celá země. Česká veze je od britské „The Great British Bake Off“ k nerozeznání, vše se odehrává ve velkém zahradním stanu, v kýčovitě vybavené kuchyni v pastelových barvách. A především se v ní účinkující předvádí jako opice, vycvičené pro globální cirkusová představení.

Pohodička naoko

Zatímco se odvážnější jedinci, kteří již tuto „nejsladší show“ opustili, netají tím, že byli proti své vůli odejiti (například slavná cukrářka Mirka van Gils), někteří soutěžící přiznávají, jak psychicky je vyčerpávající, navzdory divákům naoko servírované pohodičce. Michal Kučera například popsal stres, nervozitu i obrovský tlak, jimiž jsou soutěžící podrobeni, jako utrpení. V magazínu České televize „Sama doma“ navíc prozradil, že to, co vidí na obrazovkách diváci, se vůbec nedá srovnat s tím, co se děje při natáčení. Mnozí prý po dvanáctihodinovém maratonu nemohli ani usnout a někteří byli dokonce rádi, že vypadli co nejdříve. Nemluvě o tom, že diváci jsou v případě Peče celá země obětí další mystifikace. Soutěž sledují v době, když už je její vítěz více než půl roku známý a podle přísných pravidel musí utajit, kdo ji vyhrál.

Celý článek>

***

P.S.

Naše země je rozdělena na nikým nekontrolované a nekontrolovatelné „party“ – politické, justiční, podnikatelské, právnické, zločinecké a mediální. Vzájemně se podporují a nikoho mezi sebe nepustí, kdo by je ohrožoval. Reprezentují je stále stejné osoby, které vystupují v médiích podle potřeby. Využily a využívají neexistence občanské společnosti, kdy je nikdo a nic neohrožuje. Jsou ve svém bohatém „slaném moři“ kdy s pitím roste jejich neuhasitelná žízeň. Zastaví je jen občané, nebo krize. Ta vždy vynese do čela ty, kteří nebudou jen „údržbáři a konstatovači“ problémů, ale začnou věci řešit zdravým rozumem. Pokud nebudou, bude sebevražedná jízda na novodobém Titanicu plnou parou do ledovce pokračovat, se zaslouženými následky! JŠ

***

Rada ČT 20. 3. 2024: Dobré a špatné zprávy

JE TU ČAS PRO BAŤOVSKOU SLUŽBU VEŘEJNOSTI – psychické zhroucení sovětského generála

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)