Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2024 00:07
  "Česká republika nemá letectvo, má aeroklub, ve kterém má pár ...

  Read more...

   
 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Rada CT 21.3.2024

Aktualizováno 28.3.2024: PROTOKOL z jednání Rady ČT 20.3.2024 – v bodu Různé poprvé neuvedeny podrobnosti o výsledku hlasování vystoupení veřejnosti – proti mému vystoupení  byli tradičně radní Ježek a Veselý, zdržel se Karmazín, Šafařík odešel předčasně. JŠ

***

Den před prvním jarním dnem Rada ČT novými nadějemi moc neoplývala. Co předvedli radní Ježek, Veselý a Řehák svými útoky na radního Šafaříka, bylo něco neuvěřitelného, připomínající dobu tuhé totality a normalizace. „Kádrovali“ autora jako pravověrní komunisté, neschopni se věcně vyrovnat s jiným názorem. Nemohou za to. Jsou také obětí prostředí, ve kterém vyrůstali a stále žijí a které je i dnes potřebuje. Svoji hloupost a omezenost nevnímají, protože nemohou. Dobré bydlo je pro ně prioritou. Demokratické a mravní hodnoty jdou zcela mimo jejich omezený duchovní prostor – jen další ukázka nevymýtitelného českého plebejství. Radní Šafařík právem nazval ČT provinční. Za jeho odvážné vystoupení a hájení práv občanů jsem mu osobně poděkoval. Ukázky z REAKCÍ radního Šafaříka (1:22:50 +2:29:49+2:45:25). Můj vstup od 4:04:30 hod. Rada ČT byla kompletní – ZDE zvukový záznam mého vystoupení (zmiňované 3 miliardy pro ČEZ byly v Eurech! – více ZDE). Proti mému vystoupení byl 1 radní, 2 se zdrželi, 2 předčasně odešli. Kdo schválil dozorčí zprávu, nebo se zdržel hlasování, zradil občany - ti je ovšem nevolili. 

Děkuji předsedovi Rady ČT, že mi dal 30 vteřin navíc a toleroval mé vstupy do diskuse radních, ať už potlesky, nebo krátkými slovními vstupy. Nešlo nemlčet. Např. když byl „odstraněn“ z Reportérů ČT redaktor Stratílek za cestu do Švédska, kterou mu schválil nadřízený! Radní Veselý se chlubil vysokou návštěvností svého „kanálu“ (díky hostům které zve a kteří by mnohdy měly chodit raději kanálama…) Protokol ještě není k dispozici. Článek bude aktualizován.

Opět mi byl odsouhlasen projev za veřejnost jako „ředitel divize občanů“:-) Řekl jsem za 200 vteřin  více, než celá rada za 4 hodiny převážně bezduchého, nevěcného řečnění, majícího s demokratickou diskusí málo společného. Pro příště budu nucen využít 3 min. mnohem efektivněji. Kde jsou ty doby, kdy jsme s režisérem Jiřím Krejčíkem mohli vstupovat do jednání Rady ČT (za předsedy Milana Uhdeho) kdykoliv, neomezeně a bez přerušení (kauza Národního divadla THEMOS). Skvělý dokument režiséra Jiřího Krejčíka NÁROD V SOBĚ k tomuto zločinu už v iVysílání ČT nenaleznete…    

Dobrá zpráva je odsouhlasení Rady ČT se zveřejňováním stížností občanů a odpověďmi Rady ČT od 1.5.2024

Špatná je okamžitá reakce GŘ Součka, že to nepůjde tak rychle, kvůli nedostatku programátorů. Radní Šafařík obratem reagoval, že by nemělo být problémem dočasné, provizorní zveřejňování, podobně jako jsou zveřejňovány ostatní rubriky Rady ČT na jejích webových stránkách.

Dosavadní, nedůstojná, v podstatě utajená praxe vyřizování stížností a odpovědí před veřejností, bude nahrazena skutečně demokratickou, doufejme. Měla by vést k nárůstu stížností a podnětů – v zájmu ČT, jejích koncesionářů a země. ČT by tak mohla začít nabízet potřebnou kvalitu témat a provedení, která jsou stále z velké části provinční a neplnící roli veřejnoprávní ČT. Např. forma Událostí ČT jsou „zprávičky pro malé dětičky“, kdy myšlenky a zásadní informace ve většině nahrazují jen „obrázky“ zaplevelující myšlení diváků, kterým nic zásadního a objevného nepřinesou a co lze najít i jinde, v mnohem lepší kvalitě a formě. Vyhovují jen důchodcům a mediálně nevzdělané populaci.

Včera jsem shlédl na ČT 1 film Jana Hřebejka „Boží mlýny Provaz“. Skvělá práce. Jen bych chtěl připomenout, že to nebylo, ale stále je! Pro další díly by se nemusel žádný nový scénář vymýšlet a nejenom na toto téma. Toto je také HRŮZA! Je třeba natáčet dokumenty o tom co se v přítomnosti děje, nejen o tom co bylo a o dnešních zločinech informovat zase až po 30ti letech… Teprve tehdy začne naplňovat ČT svoji veřejnoprávní službu. Může začít aktuální kauzou Pod Majerovic, které se mainstream vyhýbá jako „čert kříži“. Na straně zločinců jsou také „přátelé ze studií v Moskvě“. Jiří Hynek už reportáž nenatočí…

Školy projevují stále větší zájem o prohlídky ČT (musela navýšit kapacity). Kdyby je ČT vysílala přímým přenosem, nepochybuji, že by děti předvedly „scénáře“, které by ocenila vysoká sledovanost, větší než mnoha zbytečných pořadů. Proč? Protože skutečný život píše ty nejlepší scénáře.

Mimochodem Google dostal právě další pokutu 4 miliardy korun za opětovné zneužívání informací z jiných zdrojů. Neodvolal se a „práci“ AI upraví. Mně už zase hlásí – potřetí – že porušuji smluvní podmínky, aniž by uvedl důvody? Svým způsobem pocta i pro mé nezávislé zpravodajství. Boj za svobodu informací a práva veřejnosti na informace pokračuje. JŠ

***

14. 11. 2010: Dokument KGB z r.1947:„JAK ZACHÁZET S DOMORODCI“ – podle ruského vzoru a návodu !!!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)