Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.02.2024 10:44
  Soud hodlá zkoumat středověké podmínky v českých věznicích. Pozdě ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:19
  Sokol wurde Opfer eines raffinierten Bank- und Kreditbetrugs ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 09:23
  Válečné výdaje spolknou 40 procent rozpočtu Ekonom podotkl, že ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 08:42
  Od 1. listopadu 2023 se Respekt od Economie osamostatnil.

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:32
  Zkorumpované vedení Sokola je jen další ukázkou mravního ...

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:27
  Starostka Sokola Moučková by měla ve funkci skončit, míní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Klausová LivieNeuvěřitelný rozhovor s bývalou první dámou, kterému uvěříte až když si ho poslechnete. Pochopíte, proč známe jen její nepřirozené úsměvy a dokola omílané, bezduché, formální fráze. Nešťastná osoba, která se stala loutkou politiky a politiků.

První rozhovor, který nová česká velvyslankyně na Slovensku Livia Klausová poskytla, podle deníku Sme potvrzuje, že se na svůj nový post vůbec nehodí. A ačkoli ji pouhé označení manželky českého exprezidenta uráží, je tato funkce jediná, která paní Klausové opravdu sedla, hodnotí komentátor Peter Morvay. "Paní Klausová však hlavně z rozhovoru vychází jako postarší teta, která až doteď žila jen pro svého manžela a jako doplněk jeho kontroverzní kariéry, i politiku vnímala jen přes něj," hodnotí sme.sk rozhovor. V tom Klausová omílala pár nacvičených formulek a dál neměla co říct.

V rozhovoru odmítá, že by její velvyslanecký post byl odměnou od Miloše Zemana za podporu v loňské prezidentské volbě. Tento názor mimo jiné vyjádřil i Zemanův konkurent ve druhém kole Karel Schwarzenberg. "Pokud jde o tuto výčitku, nezakládá se na pravdě." vyjádřila se Klausová v rozhovoru k domnělé protekci.

Stejně tak odmítá zapojení do prezidentské kampaně. "Nezapojila jsem se do prezidentské kampaně. Dostala jsem otázku od televize Prima před druhým kolem volby, koho z kandidátů preferuji. O panu Schwarzenbergovi jsem neřekla jedno jediné slovo," popřela podporu vítězného kandidáta. Přitom otevřeně řekla, že si nepřeje, aby první dáma na Hradě mluvila jen německy a Zemana společně se svým manželem podpořila. 

Server dále kritizuje tvrzení Klausové týkající se jejích předků. "Právě v konfrontaci s tím, jak se Klausovi odvolávali na údajné skvrny příbuzenstva jiných, je náramně trapné, že paní Klausová nemá co říct k úspěšné kariéře svého předka ve službách fašistického i komunistického režimu." Více o předcích Klausové se dočtěte v textu s titulkem Klausův tchán pracoval u tajné policie fašistického Slovenska.

http://www.lidovky.cz/velvyslankyne-klausova-je-nekompetentni-postarsi-teta-hodnoti-sme-114-/zpravy-svet.aspx?c=A140114_095549_ln_zahranici_mct

* * *

V památném rozhovoru české velvyslankyně Livie Klausové pro deník Sme se Chlívku nejvíce líbilo pozadí. Paní Livia je neustále zabírána před vlajkou Evropské unie. V ten samý den vyšel na ja­kémsi serveru rozhovor s jejím manželem, pa­nem Václavem „Z moskevského deště pod bruselský okap“. Chlívku je paní Livie líto. Ať už postoje svého partnera sdílí, či nikoli, v každém případě to bude mít s tou vlajkou doma těžké. Rozhovor také ukázal, proč se na ambasády hodí profesionální diplomaté. Otázky mladé re­portérky šlo snadno zahrát do autu, uhladit, přejít nicneříkající odpovědí, tak jak je úkolem diplomata. Ale paní Livia reagovala tak, jak má naučeno od manžela ve vnitropolické deba­tě: zvláštní směsí uraženosti a útočnosti. Lze ji lidsky pochopit, otázky jí nebyly příjemné, ale profesionál by situaci vyřešil úplně jinak. Netřeba se trápit, česko-slovenské vztahy paní Livia nijak neovlivní. Jen je to další z mnoha promarněných šancí.

Ze článku Petra Kamberského Livia K. a filozof v bance, LN 18.1.2014

* * *

Otevřený dopis první dámě České republiky Ing. Livii Klausové, CSc, rozené Mištinové

Ředitel PORG Klaus ml. vyhozen Romanem za vyhazov dcery prezidenta Zemana

 

Jan Šinágl, 21.1.2014

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (7 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)