Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 04.03.2024 08:07
  The fact that this is a layered and sensitive matter is shown ...

  Read more...

   
 • 04.03.2024 07:52
  Že jde o vrstevnatou a citlivou záležitost, ukazuje jedna ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:12
  Špičky tenisového svazu posílaly „malé domů“ přes rodinu a ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:00
  Pokud by PČR jednala bezchybně, není co řešit. Pokud pochybila ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 10:52
  14 mrtvých. 25 zraněných. Pořad ABJ probírá vraždění v Praze.

  Read more...

   
 • 03.03.2024 09:09
  V Senátu se připojím a budu hlasovat pro pozměňovák zaručující ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Babis IIAndrej Babiš: Já jsem strašně jednoduchý člověk, já říkám: „Vyberme to všechno na jednu hromadu a potom to rozkrájejme.“ Prý to nejde. - Češi jsou geneticky šikovný národ. Proč tuto zemi stále řídí stále stejná parta? Kde jsou ti politici podle Aristotela? Už nikdy se nenajde takový blázen, jako jsem já, v mém postavení. Nikdy.

„Začal jsem mluvit o rozkrádání, když Klaus tvrdil, že u nás korupce není. Nějaká tu vždycky byla, ale to, co předvedli topolánkovci a dalíkovci, to bylo neuvěřitelné,“ říká Andrej Babiš v rozhovoru pro Lidové noviny.

Dobře, tak říkáte, že děláte vše pro to, aby to tady bylo lepší. Aby se splnilo, co chcete, tak by se to líp dělalo ne s šesti, ale s devíti nebo dvanácti ministry, ne?

Není to reálné, je to blbost. Já neusiluju o místo Bohuslava Sobotky. Je to nesmysl. To by musely být předčasné volby, to by nikdo neodsouhlasil, ani to nechceme. Pokud náš koaliční partner bude rozumný a bude plnit to, co říká, bude se snažit, a ne jen slibovat a rozdávat, ale bude i šetřit, tak ta vláda má dobrou perspektivu. Já nedělám politiku jako oni, oni to mají v krvi, stále něco navrhují, aby byli v novinách. Mě by to ani nebavilo. Nerad mluvím na veřejnosti. Nesnáším chodit do té televize. Blbě mluvím česky. Co teď dělal český premiér? Jen stále někde kladl věnce. Já rád tvořím, už z toho důvodu bych nechtěl dělat premiéra.

Na jedné straně říkáte, že na papíru jste ušetřil dvanáct milionů. Zároveň ministerstvo průmyslu dává na podporu podnikání skoro 14 miliard, teď ministryně práce Marksová Tominová nabízí 288 tisíc za vytvoření pracovního místa. Máte pocit, že vybrané peníze stát vynakládá efektivně?Má cenu dávat 14 miliard na podporu podnikání, má cenu dávat šest miliard na vytvoření pracovních míst?

Nemá. Samozřejmě, že nemá. My jsme s rozpočtem v kleštích. Mandatorní výdaje stoupají. Pro mě je velký problém se vůbec domluvit s těmi úředníky, protože oni žijí v úplně jiném světě. Já jsem strašně jednoduchý člověk, já říkám: „Vyberme to všechno na jednu hromadu a potom to rozkrájejme.“ Ale to prý nejde. Pokud obce a kraje dostávají skrze RUD peníze z šesti zdrojů, oni ani dopředu nevědí, kolik to bude! Co je to za systém? Máme normální rozpočet, potom máme fondy, které jsou mimo kontrolu ministerstva, máme organizace, které mají výnos, který ale nejde do rozpočtu. Do toho ekologické zátěže, které jsou mimo, a tak dál. To je neskutečné. Takže teď už konečně pochopili, že já porovnávám náklady v roce 2013 vůči rozpočtu 2014, a to je plus 51,8 miliardy. A proti návrhu koaličních stran je to o 104 miliard víc, jenom u paní Marksové na ministerstvu práce je to 37 miliard. A v čem to je? Hlavně v důchodech, protože důchody jsou 20 miliard, stárne populace, mění se struktura, máme valorizaci…

Mluvíte úplně stejně jako Petr Nečas a Miroslav Kalousek. V čem je tedy mezi vámi politický rozdíl?

Nekradu, na rozdíl od jednoho, a jsem o něco lepší organizační typ než ten druhý.

Nakonec jste to ale vy, kdo peníze jednotlivým ministerstvům rozděluje...

Ale já budu transparentní. Kdyby byl centrální nákup u nás, tak to budeme publikovat. My jsme pro, aby smlouvy byly účinné k datu zveřejnění, jak navrhovala Rekonstrukce státu. Já nemám problém všechno zveřejňovat.

Ale jsou to naprosto nepodložená obvinění, nepředložil jste žádný důkaz. V předchozí vládě bylo také jedno takovéto seskupení, které mělo hodně proklamací o tom, jak tady všichni kradli. A jak Věci veřejné dopadly...

Ale já krást nebudu, nemám to zapotřebí. Nikdo takový, jako jsem já, tam ještě nebyl.

To nám vysvětlete, protože to je krásně zneužitelný zákon.

Pokud máte velký majetek, pak byste homěli získat za nějaké oficiálně zdaněné peníze. Finanční úřad teď nemá kompetenci, aby to prokazoval. Když dnes přijdete za někým, kdo má majetek, tak vám řekne, že ho zdědil nebo mu půjčila babička nebo našel Picassa na půdě. My teď chceme zavést informační povinnost. Nejde o to, že chceme někoho zavírat nebo teď půjdeme po nějakém seznamu, kdo tu dělal kšefty. To víme, to jsme četli v médiích, důkazy nejsou. A pokud už ani odposlech není důkaz, tak asi důkazy nejsou.

O to nejde. My se ptáme, proč si stěžujete, že jsou všichni proti vám, ale pak nesmyslně útočíte na jiné médium?

Jo, to jsem hodně pokazil, k tomu se hlásím. Ale pokud mi klesnou preference a budou na mě ty lidi plivat, tak já půjdu pryč a moje žena a celá rodina bude šťastná.

Kdyby vás to nebavilo, tak to přece neděláte. Dobře, tak použijme anglismus: Je to challenge?

To je. Je to výzva. Já jsem vždycky bojoval, už když jsem přišel do Čech. Teď je to proti všem.

Šéf strany, který nechce být premiér, to je poněkud nepochopitelné.

Já jsem se čistě teoreticky vyjádřil, že bych mohl dělat premiéra ve většinové vládě. Mně by to šlo rychle. V rámci koalice se musíme domluvit a to trvá.

Do jaké míry bude tvorba rozpočtu politika? Premiér bezpochyby bude chtít co nejvíce peněz na dávky, vnitro a na školství, aby uspokojil voliče.

Lidi si musí uvědomit, že se stát nemůže zadlužovat do nekonečna. Že to je cesta do pekel. Jednoduše je nenormální, aby stát každý rok prodělával peníze. Naopak – stát by měl pomalu svůj dluh umazávat.

Tak nám to vysvětlete. Abyste dosáhl toho, co chcete, tak se vám to bude dělat líp s deseti ministry než se šesti.

A jak vy víte, čeho chci dosáhnout? Vy si myslíte, že chci být celý život politik? Není to škoda, že to tady není jako v Německu nebo Rakousku? Není to škoda, že tady nemáme dálnice? Já bych chtěl, abychom aspoň těm lidem něco ukázali. To je pro mě základ, protože dopravní infrastruktura je základ všeho, celého růstu, zahraničních i českých investic, mobility, mobility nezaměstnaných, všeho.

Nechci se hádat, Itálie má úžasné dálnice a je to k ničemu...

Ale Češi jsou geneticky šikovný národ. Proč tuto zemi stále řídí stále stejná parta? Kde jsou ti politici podle Aristotela? Už nikdy se nenajde takový blázen, jako jsem já, v mém postavení. Nikdy. Proto to nikdy nemůžete pochopit.

* * *

Celý rozhovor: http://www.anobudelip.cz/cs/o-nas/aktuality/z-medii/stat-jako-firmu-ted-ridit-nelze-to-by-slo-jen-pri-jednobarevne-vlade-16672.shtml - a LN 14.5.2014

* * *

P.S.

Snad se i v justici začíná konečně blýskat na lepší časy? V mé kauze, kdy jsem byl napaden JUDr. Ivanem Archibaldem Vávrou přímo v soudní síni - JUDr. Ivan Archibald Vávra obžalován z fyzického napadení Jana Šinágla v soudní síni bude snad už v červnu vynesen rozsudek. Soudní jednání dne 13.5.2014 se nekonalo, JUDr.Vávra se opět nedostavil. Soudce JUDr. Petr Kacafírek slíbil, že ho příště - pravděpodobně v červnu, nechá předvést. Vávra se z jednání omluvil s tím, že svou vinu doznává. To by nemělo nic měnit na tom, že mu bude vyměřen souhrnný trest. Byl v podmínce, tedy měl by být odsouzen nepodmíněně. Vzhledem k jeho dřívějším funkcím a rozsáhlosti podvodů, tak by měl být trest uložen na samé horní hranici zákona.

 

Jan Šinágl, 15.5.2014

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.20 (5 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #2 Kamjdu 2014-05-23 18:32
Tleskám Babišovi.
+5 #1 jsk 2014-05-23 09:31
Typický bratislavský slovák: jen se naparuje a kváká. Lze jedoufat, že nezpůsobí velké škody než se nad ním zavře voda...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)