Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út úno 25 @15:00 -
Václavské náměstí: Jan Zajíc
čt úno 27 @14:30 -
Náměstí Borise Němcova. Podpora ceremoniálu.

Nejnovější komentáře

 • 17.02.2020 10:23
  Sarkasticky můžeme říci, že Hitler není dnes glorifikován ...

  Read more...

   
 • 17.02.2020 10:11
  Pracoval jsem v klášteře Želiv jako ošetřovatel chronických pacientů ...

  Read more...

   
 • 16.02.2020 13:12
  Název BOHEMIA je vhodný. Zní mezinárodně a mimo to jde o starý ...

  Read more...

   
 • 12.02.2020 06:13
  Vždy jsou to pouze řeči. Sice skvělé a významné. Ale ti co u ...

  Read more...

   
 • 07.02.2020 10:25
  O tom to v Česku je. Vy si říkejte co chcete a my si budeme také ...

  Read more...

   
 • 04.02.2020 21:22
  Umělecké dílo i řemeslně dokonale provedené, důstojně nahradí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Bezesporu profesionál tělem i duší. Jako jediný český zpěvák se dokázal prosadit i na Západě. Na jeho oslavu přišlo mnoho známých osobností a gratulace si jistě zasloužil.

Nicméně nezapomínejme, že i on měl své hranice. Rozhodl se zůstat v exilu, ale po slibu prezidenta Husáka, že mu bude ve všem vyhověno, se vrátil. Komunisté si neuměli představit, že by tak slavný zpěvák najednou doma „nebyl“. Jan Rejžek také připomněl svoji zkušenost s Mistrem:

… Čekal jsem na něj v průjezdu dosti odpudivého baráku v Jindřišské ulici, a když se konečně objevil, poprosil jsem ho o autogram pod Několika větami. Zesinal a pravil: „Zaprvé ne v tomhle příšerném smradlavém prostředí. A za další, víte, co se děje s Hankou Zagorovou, která to podepsala!“ 

Strach a obavy patří k lidské povaze, zvláště české. Ne každý může být Karel Kryl, nebo Marta Kubišová. Ta se také zúčastnila oslavy. Potvrdila tím jen svoji velikost.

Každá země potřebuje mravní vzory. Nemá-li je či málo, nemůžeme se divit stavu společnosti. Stále jsou jí ve velké většině předkládány jako vzory lidé, které potřebnou funkci pro společnost nemohou naplnit.

Mimochodem jak Jan Rejžek zmiňuje navštívil debatu v KVH. Moderoval ji historik Petr Blažek za účasti Saši Vondry, Petra Placáka a JUDr. Hany Marvanové, ta, která se zachovala v kauze AK Veverka zcela nemravně. I to vypovídá o mravním stavu naší společnosti… Mimochodem OS Praha 1 mi odmítl zaslat anonymizovaný rozsudek, že prý vím, že se jí týká?! Další ukázka, jak ochrana soukromí chrání především podvodníky, darebáky a zločince. Slušný člověk se nemá za co stydět. 

Pravidelně dostávám program KVH, tentokrát ne, ale možná jsem přehlédl? Nicméně nebylo to poprvé, kdy jsem nemohl přispět do diskuze zajímavými příspěvky.

 

Jan Šinágl, 23.6.2019  

* * *

Proč je kniha o Karlu Gottovi „Na cestách se slavíkem“ soudem zakázána?

Dnes před 70.lety byl komunisty zavražděn generál Heliodor Píka…

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Jan Šinagl 2019-06-25 07:26
Něco o Karlu Gottovi. Začátkem jeho kariéry byla soutěž "Hledáme nové talenty". Soutěž vyhrál Josef Sochor, KG byl druhý. Jelikož JS byl synem kulaka, tak byl vyřazen a na jeho místo byl dosazen dělnický kádr KG. Na starosti ho dostal můj bývalý třídní profesor Karel Hovorka na Rašínově klasickém gymnasiu v Hradci Králové, který byl po naší maturitě v roce 1952 z ústavu z politických důvodů vyhozen. Na jednom maturitním večírku se nám svěřil, že dostal (myslím v ČT) na starosti KG, aby z něho něco udělal a co mu to dalo práce. Podle mne měl KG tři vývojové fáze- nejdříve se na něho nedalo koukat ani ho poslouchat, potom se dal poslouchat, ale ne se na něho koukat, nyní se již dá poslouchat i na něho koukat. S Helenou Vondráčkovou je produktem komunistického režimu, kterému oba zdárně sloužili. Po roce 1989 se nějakou dobu odmlčeli a nyní se cítí ukřivděni, že jim někdo vyčítá minulost.

Ing. Vladimír Minařík, Hradec Králové

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)