Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá kvě 29 @09:00 -
PPF banka před soudem
po čvn 01 @08:00 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
po čvn 08
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera
st čvn 17 @13:00 -
OS Beroun: další žaloba AMM na J.Š.

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 12:19
  Prozatím nám je dovoleno kritizovat zatím co komunisté konají.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 07:40
  Svět kanonů a raket nahradily rudé knížky a hoaxy. Chceme ...

  Read more...

   
 • 23.05.2020 11:24
  Česká objektivita připomíná jednonohého invalidu. Genocida ...

  Read more...

   
 • 21.05.2020 18:15
  Kdyby jenom nepotrestaná soudkyně Horváthová. A co čtyřiadvacet ...

  Read more...

   
 • 21.05.2020 08:41
  Ona naší společnosti čouhá jak ta sláma z bot. OSTUDA Mluvit ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Rudy Zeman a hvezda

O inteligenci,  které chybí charakter napsal Karel Kryl v jedné básni: „Intelekt když bez duše podoben je ropuše, či slepci s mečem v tanci.“Rudy Zeman revers

Z postřehů moudrých: Prezident Zeman rozdělil národ. Je to bezcenný člověk, ale také trestuhodný. Vždy upřednostňuje sebe a národ k tomu zneužívá. Jeho chování už je možná diagnostikovatelné psychologem či psychiatrem, stejně tak jako chování obyvatelstva, které naprosto neakceptovatelnému chování svého prezidenta jen nečinně přihlíží. Doporučuji připomenout si jeho nedávnou minulost v knize „Rudý Zeman“ (Jaroslav Kmenta). Je to vzájemně si vyhovující mafie, kterou ani zveřejnění pravdy neohrozí.

Proti Zemanovi by měl být veden impeachment, protože rozdělil národ, místo aby jej vedl ke společnému cíli. Měl by to být trestný čin. Rozdělení rodiny vytváří sváry, rozpad a rozvod. To páchá na české společnosti Zeman. Měl by být za to potrestán. To nemá společnost skutečně na víc? Je to zlý člověk a zřejmě už ne pánem své mysli. Nikdy nebyl moudrý. Vždy se jen chvástal svým intelektem. Intelekt bez charakteru je čiré zlo. Jan Werich: „Nejhorší je srážka s blbcem, který má moc.“ Byl moudrý a znal dobře člověka a českou společnost. Bude situace kulminovat jak na Hradě, tak ve společnosti? Věřím, že hackaton je potřebný začáteční impuls.

 

 

Jak píše Tomáš Pergler:  „Ve zbývajících letech druhého prezidentského období tak Miloš Zeman může dojít k poznání, že sice dvakrát zvítězil v prezidentských volbách, pomstil se a vyzrál na bývalé „zrádce“, spíš než nějakým státnickým počinem se však do obecné paměti zapíše právě kauzami, jako je ta s Peroutkovým neexistujícím článkem. Může si za to sám. Jednoduše sklízí, co zasel. Vsadil na emoce i za cenu překrucování pravdy a nedokázal se od této vášně oprostit ani poté, co dosáhl úspěchu. Něčím takovým si ale nemůže vydobýt uznání.“ Využil českého plebejství. Nedivme se, že nikdy nepřijel na Slavnosti svobody do Plzně, na rozdíl od premiéra Babiše. Je to tak lepší - nehodnotné nemůže uctít hodnotné.

Komunisté vědí co jsou zač a je jim jedno, že to o nich víme. Chtělo by to občansky organizovaný „vojenský“ puč. Bohužel všichni Mašínové už odešli. Evropa potrestala nacisty, Američané Japonce, co se týče komunistů, nebyl potrestán nikdo – ani Mao ani Pol pot! Od doby co Beneš utekl, zhroutila se česká statečnost. Nejhorší je podvolit se a nebojovat, protože se tak ztrácí hrdost, statečnost a víra v sebe. Komunisté dobře věděli proč znehodnotit legionáře a piloty RAF. V Evropě stojí při sobě pouze komunisté. Česko je Trojským koněm do Evropy, protože je zničeno pohodlností, kterou zavinil Beneš.     

„Z neznámých důvodů jsme se vyvinuli v extrémně uzavřenou společnost. Málo sledujeme zprávy ze zahraničí, zhoršuje se naše znalost angličtiny – jsme na tom hůř než Poláci – je to i tím, že moc necestujeme. Sebezahleděnost, nezájem o okolí, nezájem o cizí jazyky – to je asi největší problém, který má i makroekonomické důsledky. V podobě následné nedostatečné schopnosti uplatnit se na zahraničním trhu.“ Josef Kotrba Teorie zhasnutí nás dohání i dnes (LN 25.1.2020.)

Každá společnost potřebuje silné vůdce, aby mohla fungovat a prosperovat, stejně jako rodiny. My jsme o ně přišli a tak na místa „generálů“ nastupují „četaři a svobodníci“ s patřičnými následky.

Můj táta, který by dnes oslavil 98.narozeniny v listopadu 89 řekl: “Jak to chtějí udělat, když nemají lidi?“ Zopakoval by to i dnes.

 

J.Š.26.1.2020

* * *

Justiční mafie likviduje svobodu a demokracii. Slušní občané se mají opět čeho bát!

9.výročí založení Sodales Solonis z.s. a 1. výročí exekuce za svobodu slova

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)