Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Strougal Jakes VajnarČRo Plus v rozhovoru s Nely Winkelmannovou (vnučka našeho prvního nositele Nobelovy ceny prof. Hejrovského): Štrougal a Jakeš budou u soudu zkoušet obstrukce a průtahy, míní iniciátorka žaloby Winkelmannová. Doporučuji poslech!

Štrougal je odpovědný za zavedení elektrického proudu do pohraničních drátů a smrt 27 lidí. Tajemník komunistů v NDR Egon Krenz byl odsouzen na 6 let, odseděl si 4 roky. Kdo 13. prosince 89 věděl, že KSČ byla zákonem kooptována jako legitimní politická strana jako podmínka zvolení Václava Havla presidentem?! Co by tomu asi řekla zaplněná Letná a Václavské náměstí?! Nemáme oběti v boji, jen výmluvy, nedivme se potom, že za hodnoty nemá kdo bojovat a o osudech milionů rozhoduje pár jednotlivců proti vůli většiny.

Vyšetřování zločinů na hranicích dál pokračuje. Státní zástupce zamítl stížnost Jakeše a Štrougala

Cituji: Policie dál stíhá tři bývalé komunistické politiky, které loni v listopadu obvinila ze zneužití pravomoci v souvislosti se střelbou na hranicích někdejší ČSSR. Bývalý generální tajemník KSČ Miloš Jakeš, expremiér socialistického Československa Lubomír Štrougal a exministr vnitra Vratislav Vajnar sice podali proti obvinění stížnost, tu ale státní zástupce zamítl. …

Tři bývalí vysoce postavení komunisté čelí vyšetřování také v sousedním Německu. Trestní oznámení v obou zemích proti bývalým špičkám totalitního Československa podala Platforma evropské paměti a svědomí. Oznámení podané v Německu v roce 2016 mířilo proti 67 někdejším představitelům režimu v ČSSR. … Bývalá ředitelka platformy Neela Winkelmannová považuje za klíčový případ ze všech kauzu východoněmeckého mladíka Hartmuta Tautze, jehož v polovině 80. let nechali českoslovenští pohraničníci roztrhat psy nedaleko Bratislavy. Tautz na následky zranění za několik hodin zemřel.

„Věřím, že Hartmut Tautz nám otevře dveře k souzení pachatelů zabíjení na hranicích. V jeho případě nemůže žádný komunistický pohrobek nebo demagog tvrdit, že ten chlapec si to jakýmkoli způsobem zasloužil. Nebyl politicky aktivní, nebyl ozbrojen, byl to padesátikilový droboučký maturant, který utíkal na Západ, protože se chtěl stát klarinetistou. Kámen by se ustrnul,“ řekla už dříve v rozhovoru pro HlídacíPes.org Winkelmannová. …

Už loni v prosinci, krátce poté, co vyšlo najevo, že trojice Jakeš, Štrougal a Vajnar je stíhána policii, se v médiích objevily zprávy o údajně špatném zdravotním stavu Miloše Jakeše. Tomu je 97 let, Štrougalovi 95 a Vajnarovi 89 let.

Ještě před tím, než policie zahájila stíhání proti bývalým komunistickým politikům, řešily už české soudy řadu případů německých občanů, kteří žádali rehabilitaci či případně následné odškodnění za to, že je v komunistické ČSSR chytili a vrátili zpět do NDR.

„Ti, kteří byli chyceni a předáni Stasi ve východním Německu, seděli ve vězení napřed u nás a poté v NDR, kde byli odsouzeni většinou na dva roky. Víme, že těch lidí byly tisíce, podle některých údajů jde dokonce až o 18 tisíc východních Němců, kteří byli chyceni na hranicích a vráceni. Několik tisíc jich může ještě žít,“ odhadovala před rokem Neela Winkelmannová, že počet Němců žádajících spravedlnost u českých soudů může ještě výrazně růst.

Dohlíželi na vraždění a mučení. Teď stojí Asadovi muži před soudem

Cituji: Německý parlament schválil už v roce 2002 zákon, podle něhož lze stíhat zločiny proti lidskosti nehledě na to, kde se staly. O rok později vzniklo u německé federální policie oddělení pro válečné zločiny, které nejdříve vyšetřovalo některé podezřelé z genocidy v Demokratické republice Kongo a ve válce v někdejší Jugoslávii. …

Celý proces by mohl trvat okolo dvou let a poukázat tak nejen na zločiny dvou obviněných, ale i na celý režim Bašára Asada. Raslan a Gharíb nemohli být souzeni haagským tribunálem, neboť jeho jurisdikci v syrském konfliktu vetovalo Rusko a Čína.

* * *

Máme ÚDV a ÚSTR, ale jejich činnost a výsledky vůbec neodpovídá tomu, k čemu byly založeny. Nela Winkelmanová s Platformou evropské paměti a svědomí opustila ÚSTR poté, co ji jeho vedení odmítlo odpověď na otázku zda 5 zaměstnanců, bývalých členů KSČ, pobíralo za svoji práci pro KSČ plat jako funkcionáři.

ÚSTR i ÚDV tak naplňují citát Jana Masaryka: „Komunismus je 10% ideologie a 90% taktiky.“ Každá země je obrazem svých dějin a „zaslouží si co si zaslouží“. Svoboda a demokracie nevzniká bez boje a denního úsilí.

SRN je příkladné, kdy soudí a odsuzuje zločince bez ohledu na věk. Prioritou je pojmenování zločinu a osobní odpovědnosti. Vyspělá společnost nebude trvat na vězení u starého či  nemocného člověka, max. symbolického, časově omezeného, dané stavem odsouzeného.

Obrovská práce Nely Winkelmanové jménem mnoha obětí zločinného komunistického režimu zasluhuje největší úcty. Věřme, že se jednou dočká i ocenění na Pražském Hradu z rukou hodných jejích morálních a mravních kvalit.

 

Jan Šinágl, 26.4.2020

* * *

Ani za 32 let nebyli viníci smrti Pavla Wonky potrestání?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.71 (7 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #2 Jan Šinagl 2020-04-27 09:21
Vážený pane Šinágle.

Velmi vám děkuji za možnost shlédnout rozhovor paní Tachecí s Dr. Nelly Winkelmann. Jakoby to byla žena z jiného světa. Znalá, myšlenky srovnané, perfektní vyjadřování. Ti ucouraní chudáci co jsou vidět na počátku článku, působí jako trapná individua na konci "Dobrých rodáků" u kouřícího hnoje.
Trapní jsme i my pozůstalí, že nemáme nato, abychom jim nastavili zrcadlo na nějakou dobu v arestu. Za těch čtyřicetdva let zdevastovali nejen sebe, ale i českou společnost, že místo osobností, které by dokázaly probouzet českou spotřební společnost, produkuje pány Jetřeby, kteří vydávají zvuky končící floskulí "je třeba".
Projev Dr. Wnkelmann je jako omlazující jarní vítr, který tupě zírajícího člověka na programy prvního a druhého programu oživí jako živá voda.

S díkem
K. Mrzílek
-1 #1 Jan Šinagl 2020-04-27 09:18
Vážený pane Šinágle,

i když mě je 94 r. díky Bohu hlavu mám v pořádku. Velmi si vážím Vašich článků, které rozesílám mým kamarádům - Austrálie + Kanada, kteří mi děkují !! Ať jsou chyby Západu, já jsem příznivcem!! Když někdo utíká tak do USA - nikdo na Východ. Mému náklonu přispělo: v r. 1946-7 jsem byl voj. řidičem na velitelství 1 oblasti, kde byl velitel gen. Karel Klapálek. Mnohokrát jsem ho vezl, když jeho vůz nebyl k dispozici - byl jsem řidičem gen. Ol. Tichého. Na oba a další ze Západu jsem pohlížel s obdivem pro jejich práci pro armádu Československa !!! Bohužel Únor vše ukončil.

Nazdar Trkola

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)