Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Bahdou Ahmed 2Série článků a komentářů kolem dění na české ambasádě v Maroku přináší řadu otázek k vážnému zamyšlení. Především tu, kam směřují peníze nás daňových poplatníků a jak vlastně Hladik Jan(ne)funguje státní správa a ochrana naší bezpečnosti,našeho národa, naší kultury, státu, EU.... ?

V Maroku jsem strávil jen krátký čas, ale stačilo to k vytvoření si určitého obrazu. Přijel jsem sice kvůli kultuře, ale profesí jsem technik a obchodník, a tak mne zajímaly i možnosti pro byznys. V Maroku je hodně levné pracovní síly, což lze dobře spojit a využít s naší kvalitou. Zarazil mne ale přístup velvyslance Viktora Lorence, který se nad aktivitami nás malých a středních podniků spíše usmíval. Zvláštní typ "podpory", kterou MZV podnikatelům tolik slibuje.   

Články na webech i v novinách o dění na ambasádě v Maroku, dávají tušit širší souvislosti. Je patrné, že na velvyslanectví vládne neuvěřitelný chaos. Ministerstvo zahraničí ho z nějakého důvodu nechce řešit, resp. přímo kryje. Obchod s vízy nedělají jen dva lidé. Musí z něj něco mít někdo na obou stranách - české i marocké a možná i francouzské, když Ti lidé dle výpovědi měli zůstat ve Francii. Celkově se v gesci MZV asi točí velké „černé“  peníze. Viz články v novinách E15, LN, Seznam.cz -  Mafie kšeftuje s vízy - Ukrajina, Vietnam, Rusko, Irán. Je to možné uskutečnit bez našich lidí, bez vědomí MZV? Prakticky se tomu říká „fabrika na víza“.

Maročané mi zmínili, že velvyslanec Lorenc si staví vilu. Před důchodem je to náročná, velká investice. Jistě nemá špatný plat, odhadoval bych cca 8000 euro. To si může našetřit, ale Maročané naznačovali něco jiného. Měl jsem pocit,  že jim to skoro vyhovuje. Jako by chtěli přenést ten svůj islámský boj do reality. Rozdmýchat rozbroje mezi námi a sami vyjít vítězně. Prokazatelně na to některé naše odpovědné osoby kašlou, v tom „lepším“ případě... V Rabatu se jim to podařilo. Čechy rozdělili, přiměli je bojovat proti sobě, a tím jsou vítězi - pány. My jsme jen ztratili. 

Z úřadu odešla schopná diplomatka a ti, kterým vadila se smějí…

Pokud nějaký  obchod mezi ČR a Marokem prostřednictvím Ahmeda Bahdou (foto vlevo nahoře) proudil či proudí, neměl by se realizovat za cenu pašování lidí. Velvyslanec a obchodník musí být dostatečně profesionální a schopní, aby vše zvládli i bez úplatku, podvodů a porušování zákonů. Neschopné diplomaty nepotřebujeme financovat.

Předpokládám, že jen jejich mzda, ubytování, letenky a další výdaje vyjdou měsíčně na 8000 -10 000 euro. U velvyslance mnohem více. To platí každý z nás a ještě máme umožnit, potenciálně či prakticky, ohrožení bezpečnosti a zdraví občanů EU. I otázka hygienická dnes vyvstává s koronavirem vice do popředí - jiná kultura, jiný mrav a obyčej.

Obchod s vízy je prakticky obchod s lidmi. Tomu je třeba dát jasně červenou! Diplomaté musí dodržovat zákony své i přijímající země, mezinárodní právo a etiku. I když je chrání imunita, neznamená to, že si mohou dělat co chtějí a porušovat flagrantně zákony či předpisy.

Lorenc ViktorCopak pánové Viktor Lorenc (vlevo) a Jan Hladík (vpravo nahoře, ekonomický diplomat ZÚ Rabat) nedokážou zajistit obchod bez podvodu? Nebo jsou snad Bahdouovy obchody košer? Pátral jsem po tom, kdo Ahmed Bahdou je. Na internetu se prezentuje jako sociolog a umělec, rád zpívá, miluje operu. O žádném byznysu ani slovo. Zato maročtí přátelé varují - pozor, má podivné kontakty na severomarocké firmy, které perou špinavé peníze. Marocký "Sever" je známý produkcí hašiše s cílem Evropa, přes Španělsko. I v době největšího uzavření království kvůli koronaviru zachytili Španělé nejednu loď s kontrabadem. 

O pašování hašiše vydává podrobné svědectví bývalý královský důstojník žijící nyní v EU. Připomíná to trochu fungování české ambasády v Rabatu. Drogoví baroni převáželi drogy v určité hodiny, kdy marocká policieChaloupkova Jana V nekontrolovala silnice. Když se čestný policista snažil upravit plán kontrol, aby v něm nebyly mezery, byl odvelen na jih Maroka do nehostinné Sahary. Nepřipomíná Vám to odvolání konzulky dr. Jany Chaloupkové? Slušní a dodržující předpisy musí z cesty.

Maročan se setkal s narkotiky všude. Jeho šéfové pobírali sumy za přivírání očí. Když kvůli nemoci jednoho měl právě on zaujmout jeho místo, nestačil se divit, co mu drogový baron nabízel. Všichni se automaticky na "trafice" podíleli, jako mafie a "slušňáka" odsunuli. Chapadla chobotnice sahala až do Královského paláce k jedné princezně. Tehdy to byla doba otce současného krále - princezna již zemřela. Modus operandi, ale zůstává zdá se, že p. Lorenc se jim inspiroval?!

Česká republika by měla být na vyšší právní a mravní úrovni jako členský stát EU, zaručující lidská práva, svobodu a demokratické hodnoty. Těmto hodnotám by mělo odpovídat i chování diplomatů v zahraničí. MZV by mělo dokázat očištit velvyslanectvi v Rabatu a rehabilitovat bývalou konzulku dr. Chaloupkovou, nechce-li být samo považováno za součást tohoto nemravného obchodu, mající znaky zločinného spolčení.

P.S. Právní stát

11.9.2020

* * *

Česká víza jako brána do Evropy pro Maročany? Padají závažná obvinění, ministerstvo je odmítá

Další lidé popisují katastrofální poměry na velvyslanectví ČR v Maroku

Lamia Essaadi - Fédération royale marocaine de tennis - podporuje bývalou konzulku v Maroku paní Janu Chaloupkovou

Morocco’s Royal Navy Arrests 168 Irregular Migrants in Mediterranean

MOROCCO - TRADE WITH GOODS OR PEOPLE, maybe drugs?

* * *

Děkovný dopis premiéra Andreje Babiše ze dne 18.6.2020 bývalé konzulce v Maroku Janě Chaloupkové a bývalému velvyslanci Slovinska v České republice Damjanu Prelovšekovi.

Pan Prelovšek napsal ve věci (před dvěma měsíci) přímo předsedovi Pirátů Ivanu Bartošovi. Dosud bez odpovědi. Oslovil jsem poslance z Hnutí ANO Patrika Nachhera, který mi doporučil poslance Jaroslava BžochaVýboru pro evropské záležitosti – v telefonickém hovoru projevil zájem. Osobně jsem oslovil europoslance Alexandra Vondru, Jana Zahradila a poslance Václava Klause ml. – už měsíc jen mlčení? Nedávno jsem oslovil poslance za ODS Martina Kupku, také jeho téma zaujalo. Slíbil ve věci podat interpelaci ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi…?

Ve věci jsem písemně informoval oba předsedy komor PS-PČR. Předseda Senátu Miloš Vystrčil mi ještě neodpověděl, předseda Sněmovny Radek Vondráček mi odpověděl dne 9.9.2020.

 

Jan Šinágl, 12.9.2020

P.S.

Předmět:

 K informaci předsedy Senátu

Datum:

Fri, 3 Jul 2020 11:51:25 +0200

Od:

Jan Šinágl <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;

Komu:

Vystrčil Miloš <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;

 

Dopis bývalého velvyslance Slovinska v České republice

 

S pozdravem

Jan Šinágl

* * *

Předmět:

Nepřečtené: K informaci předsedy Senátu

Datum:

Mon, 14 Sep 2020 07:03:58 +0000

Od:

Vystrčil Miloš <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;

Komu:

Jan Šinágl <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;


Vaše zpráva

Komu: Vystrčil Miloš
Předmět: Fwd: K informaci předsedy Senátu
Odesláno: pátek 3. července 2020 11:51:25

byla odstraněna bez přečtení dne pondělí 14. září 2020 9:02:53 (UTC+01:00) Praha, Bratislava, Budapešť, Bělehrad, Lublaň.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.64 (33 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)