Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá kvě 27 @09:30 - 11:00PM
Praha - Libeň: 80. výročí operace Anthropoid
so kvě 28 @09:30 - 11:00PM
Praha - Libeň: 80. výročí operace Anthropoid
út čvn 07 @13:00 -
OS Beroun VSRV žaluje Šinágla za "krádež"
pá čvn 10 @09:30 -
OS Beroun: jednání o skončení exekuce

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2022 11:03
  Bezprostředně před tímto historickým zlomem napsal Havel ...

  Read more...

   
 • 22.05.2022 11:00
  Unmittelbar vor diesem historischen Einschnitt hatte Havel ...

  Read more...

   
 • 22.05.2022 08:56
  Mr. Šinágl, I apologize for my still belated recollection of ...

  Read more...

   
 • 22.05.2022 07:57
  Pane Šinágle, omlouvám se za ještě opožděnou mou vzpomínku ...

  Read more...

   
 • 22.05.2022 07:03
  Na MS ve Finsku včera v zápase ČR : Norsko, vyzval hlasatel české ...

  Read more...

   
 • 22.05.2022 06:50
  „Strom svobody musí být čas od času osvěžen krví vlastenců a ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN Navalnyj 22.12.2020"Svoboda není nikdy více než jednu generaci vzdálena od svého zániku. Nepředali jsme ji našim dětem v krvi. Musí se o ni bojovat, chránit ji a předávat ji, aby udělaly totéž, nebo jednoho dne strávíme naše západy slunce vyprávěním našim dětem a dětem našich dětí, jaké to bylo kdysi ve Spojených státech, kde byli muži svobodní.“

Ronald Reagan

* * *

Stateční a nezdolné Bělorusové.

Virus nevirus, zatýkání, násilí. Povýšení šéflékaře v Omsku za prohlášení, že u Navalného nebyly nalezeny žádné otravné látky. Odmítnutí Navalného, který požaduje vrácení oděvu  a spodního prádla, protože byl vydán doi Berlína zcela nahý.  Novodobí nomádi. Co před staletími uchvátili, už nikdy nechtěli pustit.  Změnily se pouze názvy hodnosti a jména. Dříve chán dnes president, první tajemníci. Jakobychom je neznali. Po vyhnání nacistů si dělali právo poroučet v osvobozené zemi.  Pro lepší "porozumění" přijely  po 23 letech tanky. Desetiletá genocida v Afganistanu, vykrvácená a zdecimovaná Čečna, ukradený Krym, zastřelení Němcova, Politkovské a další desítky novinářů. Neustálá snaha ruských tajných služeb rozdrobit Evropu. Ač žijí na východě Evropy Evropany nejsou. Nedokáže-li český parlament jednat vzmužit se, staneme se kořistí.

K.Mrzílek, 21.12.2020

P.S.

Argument proč ne Dukovany, když už odebíráme ruský plyn neobstojí. U plynu nemáme volbu, u Dukovan ano. Proč dávat další miliardy na podporu zločinného režimu, které končí v rukou oligarchů. Plynem, na kterém je Rusko finančně závislé, moc vydírat nemůže, atomovou elektrárnou si může diktovat a troufat nesrovnatelně více. Stejnou, či lepší kvalitu atomových elektráren nabízí Západ. Investice do jaderné elektrárny postavené Západem, jsou investicí do naší bezpečnosti, obrany a nevydíratelnosti. J.Š.

* * *

Vězeň dějin: zrádce a špion Gordijevskij

Napálený agent poškodil Putina

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #4 Jan Šinagl 2020-12-24 18:16
Ohledně zajištění imunity si tuto zajistil Jelcin právě u Putina. Vrazi, mají-li možnost se ochránit, tak činí. Jelcin rozpoutal krvavou válku v Čečně a Putin ji obnovil s hrůznými dodatky zosnované tajnými službami.
V minulosti to byly ve Spojených státech party mafie dokud je zneškodnil stát. Ale kdo má zneškodnit ruský establishment, státní představenstvo, které je jedna ruka s presidentem a NKVD.

KM
-1 #3 Jan Šinagl 2020-12-24 11:32
Už kolují i u novinářů pochyby o Putinově zdraví. Dělá takové věci (trestní imunita, likvidace odpůrců), jako by mu šlo vážně o „židli“ a JIM o moc. Nevěřím na diktát jednotlivce.

Na posledním videu nehýbal pravou rukou, ale asi ve stejné době podepsal jakýsi papír.
Chůze: prostata a obě kyčle nejsou v pořádku.
Obličej: maska - ale asi je nadopovaný nějakým podkožním svinstvem, není mimika.
Přibral.

Bude změna větru? Jen aby ne k horšímu!

Z naší korespondence
P.S.
Putinova „zákonodárná imunita“ je nepřímým přiznáním strachu z odhalení vlastních zločinů - i strachu, že systém který vytvořil může ohrozit či zničit i jeho.
J.Š.
-1 #2 Jan Šinagl 2020-12-24 10:55
Zákony smlouvy, dohody, podpisy jsou u Rusů chiméry, kdykoliv odvolatelné, kdykoliv nedodržovatelné . Příkladů je dost. A už dost o tom psát.

KM
-2 #1 Jan Šinagl 2020-12-23 15:38
Putin si zajistil případnou imunitu po odchodu z Kremlu

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý podepsal zákon, který rozšiřuje imunitu pro bývalé hlavy státu. Nově se vztahuje také na případné delikty, jichž by se exprezidenti dopustili po odchodu z Kremlu. Svým podpisem rovněž stvrdil zákon, jenž umožňuje hlavě státu po odchodu z úřadu stát se doživotním senátorem. Legislativa je součástí ústavních změn, které letos odsouhlasili v referendu Rusové. Zákony budí pozornost kvůli možným náznakům toho, co hodlá současný vládce Kremlu podniknout, až mu současný mandát skončí, píše agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)