Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Paroubek JiriZačněme logickým axiomem, tedy výrokem, jehož platnost je tak zjevná, že ji není potřeba dokazovat: „Kdo provádí lumpárny, je lump. Kdo lumpárny kryje a s lumpy kšeftuje, je také lump. Organizovaná trestná činnost je lumpárna popsaná jazykem trestního práva“, píše ve svém dnešním článku Jan Urban.

Článek ukončuje: Ing. Petr Forman se dočkal rozsudku teprve před několika týdny – po sedmnácti letech. Byl odsouzen k podmíněnému trestu a k náhradě škody. Ve svých třiasedmdesáti letech se stará o svoji nemocnou paní a nejspíš budou společně čelit exekuci majetku.

Ono podvodné trestní oznámení, kterým se dnes Jiří Paroubek chlubí, telefonicky opakovaně dohadovali s jeho nástupcem ve funkci ministra Radko Martínkem tehdejší nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová a její náměstek Jaroslav Fenyk. Dnešní ministryně spravedlnosti a soudce Ústavního soudu si jistě nepřipouští, že na politickou objednávku pomohli zakrýt trestnou činnost a navíc nenapravitelně poškodit životy dvou nevinných lidí.

Jiří Paroubek si dál může žít, jak sám píše, ve „spokojeném důchodu“. Přiznal sice nesmazatelně, že věděl, a pomohl zakrýt „lumpárny, které proběhly ve fondech před rokem 2003“. Přiznal tím, že podvodnou „arbitráž“ dohodl s lidmi, kteří tyto „lumpárny“ prováděli.

Ano, státní zastupitelství i policie by na základě jeho veřejného přiznání měly okamžitě začít jednat. Snadno by mohly prokazovat spáchání trestných činů poškozování finančních zájmů Evropské unie, zneužití pravomoci veřejného činitele, podvodu, falešného obvinění, a mnoha dalších. Neudělají nic. Česká republika není právní stát.

***

Ricar JourovaŠkoda, že na rozdíl od svých dřívějších článků nepřipomíná dnešní eurokomisařku Věru Jourovou (byla Paroubkovou náměstkyní) a osud ing. arch. Marka Říčaře. Věra Jourová se přiznala, aby krátce na to své přiznání odvolala a získala rekordně rychle cca třímilionové odškodné. Ing. Říčař, korunní svědek, který byl 5 let v ochranném programu na ochranu svědků (včetně změny identity všech členů jeho rodiny), byl odsouzen na 7 let. Vyšetřující policisté byli odvoláni, důkazy zničeny. Je představitelné, že je stále vlastní Paroubek a dodnes tento třaskavý materiál využívá na zajištění své beztrestnosti.

Paroubek demo VN 2006O Paroubkovi, Jourové a ing. Říčařovi jsem publikoval mnoho článků – i v němčině a angličtině. Stačí si zadat patřičné jméno do hledáčku tohoto webu. Na jeho odvolání jsem s Jiřím Jehličkou pořádali v roce 2006 demonstrace na Václavském náměstí i před úřadem vlády, které veřejnoprávní média ignorovaly. Největší demonstrace na Václavském náměstí se zúčastnilo cca 40.000 lidí! Moji petici na odvolání Paroubka podepsalo přes 100.000 lidí.

Odkaz na jeden z článků s citací ing. arch. Marka Říčaře:

… Nemůžu po 7 letech, které mně a mojí rodině vzal SYSTÉM, přistoupit na falešnou hru na spravedlnost a právo a stát se figurkou ve hře mocných. Před 7 lety jsem byl mafií „pohřben“, nemám nic, nejsem nikdo, na mém „hrobě“ slaví politická prostituce, lidská špína a STRACH… a právě já, který více nejsem, než jsem, Vás volám: nemlčte!, překonejte svůj strach!, nenechte se zneužívat!, neposluhujte!, pomozte!

 

Jan Šinágl, 8.4.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)