Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 24.04.2024 10:01
  Odsouzený kriminálník Maxim Ponomarenko opět podniká v ...

  Read more...

   
 • 24.04.2024 09:00
  Dobrý den vážený pane Šinágle, obracím se na Vás, protože ...

  Read more...

   
 • 24.04.2024 07:47
  Předpokládám, že paní Gavlasové a jejím klientům bylo zveřejněním ...

  Read more...

   
 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Deti samotestovaniZ rozhodnutí soudu ze dne 8.4.2021 (178 stran): „Děti by byly fyzicky, psychicky a pedagogicky poškozeny bez jakékoli výhody pro děti nebo třetí strany, čímž by byly porušeny četná práva dětí a jejich rodičů podle zákona, ústavy a mezinárodních úmluv.“ - „Děti jsou poškozeny fyzicky, psychicky i výchovně a jejich práva jsou porušována bez jakékoli výhody pro samotné děti nebo pro třetí strany.“- „Neexistují důkazy o tom, že by obličejové masky různých typů mohly snížit riziko infekce SARS-CoV-2 výrazně nebo dokonce vůbec jej ovlivnit. Toto tvrzení platí pro lidi všech věkových skupin, včetně dětí a dospívajících, stejně jako pro asymptomatické, presymptomatické a symptomatické lidi.“ - „Nucení školáků nosit masky a udržovat si odstup od sebe a od třetích stran poškozuje děti fyzicky, psychologicky, pedagogicky a v jejich psychosociálním vývoji, aniž by to mělo pro děti samotné nebo pro třetí osoby jen nepatrný přínos. Školy nehrají v případě „pandemie“ hlavní roli.“ – „(Pravidelný) nátlak na hromadné testování bez příčiny u asymptomatických, tj. zdravých lidí, u nichž již zdravotní indikace chybí, nelze uložit, protože je nepřiměřený účinku, kterého lze s ním dosáhnout. Pravidelné nucení k provádění testů zároveň vystavuje děti psychickému tlaku, protože jejich schopnost chodit do školy je neustále testována.“

Na závěr soudce poznamenává: „Na základě průzkumů v Rakousku, kde se masky nenosí na základních školách, ale provádějí se rychlé testy třikrát týdně, by podle vysvětlení odborníka Prof. Dr. Kuhbandnera muselo 100 000 studentů základních škol vydržet všechny vedlejší účinky celotýdenního nošení masky, aby se zabránilo pouze jedné infekci týdně. Popisovat tento výsledek jako nepřiměřený by bylo zcela nedostačující. Mnohem více to ukazuje, že státní zákonodárce regulující tuto oblast zašel daleko od faktů a nastavil zdánlivě historické rozměry opatření.“

Podstatné z rozsudku: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků ve školách (podrobné zdůvodnění). Veřejnoprávní ČT a další média už týden mlčí, včetně zastánců roušek a respirátorů z řad vědců? J.Š.

***

I. Ředitelům a učitelům škol dětí A, narozených dne ... a B, narozených ..., jmenovitě státní školy X, Weimar a státní základní školy Y, Weimar, stejně jako nadřízeným vedení škol se zakazuje nařídit nebo předepsat těmto a všem ostatním dětem a žákům vyučovaným na těchto školách následující:

 
1.nosit obličejové masky všeho druhu ve třídě a v prostorách školy a to zejména ty, které zakrývají ústa a nos; tedy chirurgická maska a maska FFP2 nebo jiné.

2.udržovat minimální vzdálenost mezi sebou navzájem nebo k jiným osobám, která přesahuje to, co bylo obvyklé před rokem 2020.

3. účastnit se rychlotestů k určení viru SARS-CoV-2.


II.Ředitelům a učitelům škol pro děti A, narozené dne ... a B, narozené ..., jmenovitě státní školy X, Weimar a státní základní školy Y, Weimar, stejně jako nadřízeným vedení těchto škol se nařizuje aby pokračovala výuka těchto dvou a i všech ostatních dětí a žáků, kteří jsou na těchto školách vyučováni.


III.Od soudních nákladů se upouští. Zúčastněné děti nenesou žádné náklady. Zúčastněné strany nesou své mimosoudní náklady samy.

IV.Je nařízena okamžitá účinnost rozhodnutí.

https://www.docdroid.net/NClmHr3/amtsgericht-weimar-9-f-148-21-eao-beschluss-anonym-2021-04-08-pdf 

https://www.facebook.com/petrrobejsek/posts/305783834249974

https://www.petice.com/a/278951

***

Přečetl si někdo tuto zprávu o přelomovém rozhodnutí německého soudu a komentáře k němu, v českých médiích, zejména veřejnoprávních?

 

Jan Šinágl, 15.4.2021

***

Weimarský okresní soud potvrzuje katastrofální selhání politiky

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.14 (7 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Jan Šinagl 2021-04-16 16:57
V Semilech vznikla petice za ředitele waldorfské školy a výuku bez podmínek

Lidé v Semilech podepisují petici za návrat dětí do škol bez podmínek a na podporu ředitele Waldorfské školy v Semilech Ivana Semeckého, kterému za jeho postoj k testování žáků a nošení roušek při výuce hrozí odvolání a škole sankce. Testování dětí je jednou z podmínek otevření škol. Poprvé se testovalo v pondělí, z 13.000 testů provedených v Libereckém kraji bylo podle mluvčí krajské hygienické stanice Zuzany Balašové devět pozitivních.

Ředitel Waldorfské školy v Semilech odmítá podle svého vyjádření dělat ze školy testovací centrum. Děti mají podle něj právo chodit do školy, rodiče mají právo rozhodovat o svých dětech a učitelé mají děti vzdělávat, uvedl ve čtvrtek na webových stránkách školy. Od pondělí tak sedí ve třídách waldorfské školy děti testované s těmi neotestovanými, což odporuje nařízením. Ve výuce nejsou povinné ani roušky, pouze ve společných prostorách. Situaci ve škole řeší hygienici, školská rada s postupem ředitele nesouhlasí.

"Když si představíte sedmiletého prvňáčka, tak ani nejde o dýchání v roušce, ale ty děti se prostě neumí o roušku starat, sundat ji, nasadit, nosí ji v kapse. Jsem za to, aby děti chodily do školy bez podmínek, a aby se ze zdravých dětí nedělaly testováním potenciálně nemocní," řekla za petiční výbor Martina Wittmayerová. Zároveň ujišťuje, že rozhodně nepatří k popíračům covidu. "Vím, že tady je, setkala jsem se s ním, vím, že lidi umírají, ale všechno má svoje hranice," dodala.

ČRo, 16.4.2021

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)