Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Clovek a strach

Ostrava 31.8.2021: Nesahejte nám na naše děti!

***

Nejvyšší soud USA v r. 1990 konstatoval, že ústava zaručuje svobodu jedince i ve vztahu k očkování, ale neznám tento rozsudek podrobně - proč se i nadále vynucují některé druhy očkování např. ve vztahu k veřejným školám.

***

Dobrý den,

na svém blogu u Idnes.cz jsem ve stručnosti zachytila případ profesora právnické fakulty, jemuž pracoviště neuznalo prokázané protilátky po covid-19 a nutilo ho k očkování. Strhla se nyní v srpnu soudní "bitva", během níž univerzita nabídla profesorovi, že mu uznává "výjimku z očkování pro zdravotní důvody", protože měl posudek imunologa, že při fungující přirozené imunitě je non lege artis vnucovat očkování.

Takže profesor americké univerzity má "malé vítězství", ale s ohledem na další kolegy vč. dalších univerzit, kde se odehrává totéž, se někteří američtí právníci rozhodli bojovat dál. Např. na základě posudku univerzitního právníka, který se specializuje na oblast vakcinace a potvrdil - na základě výzkumných studií - že imunita po nemoci je rovnocenná imunitě po očkování, bez ohledu na druh nemoci. Právníci tedy chtějí dosáhnout většího vítězství. Americké CDC je zjevně pod tlakem administrativy prezidenta USA, takže zatím uznalo imunitu uzdraveným jen na 3 měsíce (jako Rakousko kvůli covid-pasu).

Jde o právnicky i lékařsky o zajímavý případ, u něhož právníci i lékaři dokládají své argumenty např. precedentními soudními rozhodnutími v minulosti (Nejvyšší soud USA v r. 1990 konstatoval, že ústava zaručuje svobodu jedince i ve vztahu k očkování, ale neznám tento rozsudek podrobně - proč se i nadále vynucují některé druhy očkování např. ve vztahu k veřejným školám.)

Zatím je v USA chaos: některé firmy vyžadují od všech zaměstnanců očkování, jiné instituce zvolily alternativy: očkování nebo testování. Sílí však odpor zdravotníků, univerzit aj. Právnická fakulta, jejíž profesor se soudí o uznání přirozené imunity a o uznání svobodné informované volby zdravotní péče, o tělesnou nedotknutelnost, dává personálu a studentům možnost výjimky ze zdravotních důvodů i z náboženských důvodů. Avšak výjimku u tohoto jednoho profesora nevztáhla na další jeho kolegy, kteří někdy také mají protilátky po prodělání nákazy.

 

Vladimíra Bošková

USA: Právník s protilátkami

30.8.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.86 (14 Votes)
Share

Komentáře   

-4 #1 Jan Šinagl 2021-09-02 11:32
Paní redaktorka Vladimíra Bošková byla jednou z těch poctivých redaktorů ZDN z let osmdesátých a devadesátých minulého století. To ještě existovaly skutečné Zdravotnické noviny, které by nejspíše nikdy nepodporovaly onu dnešní koronahysterii. Avšak kde ty loňské sněhy jsou?

Jinak text této skutečné paní novinářky, která skutečně rozuměla zdravotnictví, mj. popisuje, jakou marností se jeví ona honba za protilátkami. Dokud neuděláme skutečnou TEČKU za pandemickými hrami, tak budeme stále a pořád tahat za kratší a ještě kratší provaz.

V.M.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)