Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 25.01.2023 09:42
  K povšimnutí: V listopadu 2022 stála před soudem ve městě ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 10:03
  Dva lidi se maj rádi a pořídili si dítě. Úplně mi z tý ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 09:31
  Lidé, kteří vynášejí rozsudky nad druhými jako soudce či Bůh ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 09:30
  Taky jste toho názoru jako správný proněmec,že Ukrajina udělala ...

  Read more...

   
 • 17.01.2023 10:16
  Velvyslanec ČR na Slovensku Tomáš Tuhý „splňuje podmínky“ ...

  Read more...

   
 • 12.01.2023 18:02
  V Rusku odsoudili první vojáky v souvislosti s odmítnutím ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Ohnheiser Josef fotografie„Normální člověk má morální vnímání a naslouchá svému svědomí. Nelze však změnit charakter, u kterého je nenávist a pomstychtivost trvale přítomným a nezměnitelným rysem.“

***

 „Někomu chtít škodit může přinášet určité uspokojení, není-li si člověk jistý svým chováním.“

Erich Fromm – Anatomie lidské destruktivity

***

Dopis pana Josefa Ohnheisera JUDr. Petru Pospíšilovi, Ph.D., LL.M z KÚSMK, je svědectvím mravního úpadku naší společnosti. JŠ

***

Stále zamlčovaná vražda mlynáře Hermana Ohnheisera ve Staré Vsi nad Ondřejnicí

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2023-01-25 09:42
K povšimnutí: V listopadu 2022 stála před soudem ve městě Itzehoe paní Irmgard Fuechner. (*29.05.1925). Mezi lety 1943 až 1945 byla sekretářkou velitele koncentračního tábora Stutthof. Byla obviněna za spoluúčast na smrti několika tisíc vězňů. S ohledem na to, že v té době byla mladistvá, - plnoletost tehdy byla 22 let, - byla odsouzena k 2 letům vězení podmínečně.

Včera předala na berlínské radnici starostka Berlina Franziska Giffrey paní Margot Friedländer, (*05.11.1921) nejvyšší vyznamenání SRN, Bundesverdienst kreuz I. třídy. Zároveň v zasedacím sále byla odhalena její busta. Židovka Margot Friedländer přežila Terezín, rodiče a příbuzní zahynuli v nacistických koncentračních táborech. Sama po válce opustila Německo, když ji bylo 88 let, vrátila se do rodného města, do Berlína. - Dodnes pořádá přednášky, navštěvuje školy - a neustále varuje před z a p o m n ě n í m !

Jistě to nemusím komentovat!

Josef Ohnheiser

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)