Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:05
  Až teď jsem si toho emailu všiml.. Advokáta, že nepotřebujeme?

  Read more...

   
 • 14.05.2024 11:21
  Pokud se někdo domnívá, že lživým zápisem v dokladech problém ...

  Read more...

   
 • 13.05.2024 16:04
  “Je velmi těžké najet na válečnou ekonomiku. Ještě těžší ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Janousek KarelNedávno mi syn poslal link na klip švédské  metalové skupiny, která zpívá o Českém  válečném hrdinovi první i druhé světové války. Přesto, že nejsem fanouškem metalu, dokoukat jsem ho chtěla, spíš kvůli synovi… najednou mi přejel mráz po zádech, když jsem mezi naprosto nesrozumitelným jazykem slyšela zřetelně  jméno Janoušek, Czechoslovakia, na pódiu viděla  československou vlajku, jejímž prostřednictvím tito cizinci vzdávají našemu hrdinovi čest.  

 

Máme pár dní před důležitými volbami. Nemíním nikomu radit koho má volit, mluvím o občanské povinnosti volit a ptám se, jak byste se tomuto člověku, kterého komunisti léta mučili a věznili, podívali do očí? Jak je možné, že vy, za které on a mnoho jiných bojoval, nasazoval život a byl mučen, volit nejdete, zatímco ti, kterým zločiny komunistů nikdy nevadily a kteří se k nim i dnes hlásí, jdou opět svorně volit jako jeden muž?! 

Neměli bychom zapomínat, že v osmačtyřicátém tolik nešlo o vítězství komunistů, jako o velkou prohru pravice, která se neuměla včas zmobilizovat a propadla lhostejnosti a letargii.  

Přesto přese všechno jsem na svůj národ stále hrdá a pevně věřím, že tak fatální chybu už nebude opakovat.

 

Přeji nám šťastný vítr do plachet!

 

Vaše Věra Čáslavská

 

23.října 2013  

 

Maršál letectva Karel Janoušek

Maršál RNDr. Karel Janoušek (30. října 1893, Přerov – 27. října 1971, Praha) byl československý voják, člen prvního a druhého odboje a vězeň komunistického režimu. V první světové válce bojoval v řadách Československých legií v Rusku, za druhé světové války organizoval tvorbu československých leteckých jednotek v RAF. Je jediným Čechoslovákem, který získal hodnost maršála (17. května 1945 mu britský král Jiří VI. udělil hodnost Air Marshal).

Krátce po únorovém převratu byl nejprve přeložen do výslužby a později jej Státní bezpečnost vyprovokovala k pokusu o emigraci, při kterém jej zatkla. V následném vykonstruovaném procesu byl odsouzen nejprve k 18 letům těžkého žaláře, degradaci na vojína, ztrátě akademického titulu a vyznamenání. Po několika odvoláních Janouška i žalobce byl nakonec trest žaláře zvýšen na 19 let. V roce 1950 pak byl odsouzen znovu za údajnou přípravu pokusu o útěk, tentokráte na doživotí. Během svého dvanáctiletého věznění vystřídal řadu věznic, včetně Leopoldova, který měl spolu s koncentračními tábory při jáchymovských uranových dolech pověst nejkrutějšího komunistického vězení a byl často označován za likvidační zařízení. Propuštěn byl při amnestii v roce 1960. V roce 1968 byl zcela rehabilitován, avšak hodnost a vyznamenání mu navráceny nebyly. Začal sepisovat své paměti, ale smrt jej zastihla na samém začátku této činnosti. Plného zadostiučinění se mu dostalo až v roce 1989, kdy mu byla vrácena hodnost i vyznamenání. V roce 1991 mu byla posmrtně udělena nejvyšší československá vojenská hodnost: armádní generál.

Na počest generála Janouška byl 26. října 2007 jeden ze dvou nových letounů Airbus A319CJ dopravním letectvu Armády ČR slavnostně pokřtěn jeho jménem.

* * *

Metalová hudba mne neoslovuje, ale toto je zcela jiná dimense, kde síla zvuku umocňuje opravdovost mravního poselství a výzvu každému z nás. Děkuji Sabatonu! Věřím, že jeho výzvu přijmou i čeští muzikanti. Maršál letectva Karel Janoušek nebyl poslední obětí komunismu, tou byl Pavel Wonka v dubnu 1988. Pojďme k volbám, ať poslední zůstane!

Jan Šinágl, 23.10.2013

* * *

Lídři ČSSD a KSČM se sešli na tajné schůzce

Pouhé tři dny před volbami se v luxusní restauraci v Praze 6 odehrála utajená schůzka lídrů ČSSD a KSČM. Na skrytém jednání v salónku restaurace AvantGarde se v úterý vpodvečer sešli předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a jeho první místopředseda Michal Hašek se šéfem KSČM Vojtěchem Filipem a místopředsedkyní komunistů Miloslavou Vostrou. …

* * *

P.S.

30.října od 11:00 hod pietní akt u pomníku maršála letectva gen. Karla Janouška, Kosárkovo nábřeží, Metro Malostranské, pořádá o.s. Letecky klub generála Karla Janouška.

JAKSI TAKSI – Víme svý

„Cena za apatii vůči politice je to, že vám vládnou zlí lidé.“ Platón – „Velký politik se pozná podle toho, že jeho myšlenky žijí i po jeho smrti anebo po jeho porážce.“ Napoleon Bonaparte – „Svět je nebezpečné místo, ne kvůli těm, kteří dělají zlo, ale kvůli těm, kteří to vidí a nedělají nic.“ Albert Einstein – „Děkujeme lidem bez obsahu a bez hodnot, pohybujících se v politice a ve veřejném životě – za námět na scénář.“ JAKSI TAKSI

 

 

                               1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.11 (9 Votes)
Share

Komentáře   

+2 #7 Štefan 2013-10-24 18:07
Cituji Jonášová Hana:
milá paní věro, vrátila jste mi svědomí, hrdost a čest, děkuji.

Cituji Jonášová Hana:
milá paní věro, vrátila jste mi svědomí, hrdost a čest, děkuji.

Svědomí a čest člověk buď má, nebo nemá, nikdo vám ho přece nemusí vracet, paní Hano.
+1 #6 Jonášová Hana 2013-10-24 14:12
milá paní věro, vrátila jste mi svědomí, hrdost a čest, děkuji.
0 #5 Jonášová Hana 2013-10-24 14:08
Vrátila jste mi svědomí, hrdost a čest, děkuji Vám milá paní Věro. K volbám půjdu, nechci, aby se vrátil čas, kdy jsme nemohli cestovat a kdy naše děti, které žijí venku, nemohly navštívit svou rodnou zemi a své rodiče. Nikdy jsem nenašla odvahu emigrovat jako řada dalších, rozumně myslících lidí toužících po svobodě.
+1 #4 Ruda Karlík 2013-10-23 23:03
O maršálovi Karlu Janouškovi se u nás i přes všechno to, co dokázal pro naši vlast vykonat,příliš neví,minulému režimu se jej podařilo dokonale vymazat z paměti národa.Asi před třemi lety jsem se seznámil s jeho neteří,paní Irenou Hejlovou ze Zlína,která mi barvitě vyprávěla zážitky z doby války i po ní,kdy celá jejich rodina byla nejdřív pronásledována německými okupanty a poté českými komunisty.Od té doby jsme velmi dobrými přáteli a ona ve svých 77 letech začala besedovat na školách,měla vystoupení v rozhlase a nyní se ještě zpracovává její vyprávění pro Paměť národa.Už je jí 81 let,ale na svého strýce je pořád nesmírně hrdá a dělá vše pro to,aby se na něj nezapomnělo.Já se o to snažím také,protože takoví lidé by měli být našim vzorem,zrovna tak jako např.paní Věra Čáslavská,které si taky velmi vážím.
+1 #3 Mrzílek 2013-10-23 21:54
Děkuji paní Čáslavské! Za nádherné srovnání chování Čechů, kteří za nás bojovali a laxnost, nezájem, nás kterým je to jedno, zatím co ti kteří Čechy mučili a zabíjeli chodí svorně k volbám aby vítězili. Ti kteří k volbám nejdou je volí. Kdybychom byli všichni jako ti apatičtí Češi a nešli bychom volit zvítězili by na celé čáře, protože vědí co je to zodpovědnost, pro svoji stranu, kdežto mnoha Čecháčkům to může být ukradené. Hovoříme často, že čím jsme svobodnější tím máme mít větší zodpovědnost. Jít k volbám to je právě ta zodpovědnost pro naši svobodu. Nadávat a kritizovat umíme perfektně zkritizujme tedy také sebe a jděme volit.
+2 #2 Vitezslav Haramule 2013-10-23 14:29
Upresneni informace o tajne levicacke slezine....Pod vedenim medialniho spiritualisty Filipa-Falmera se ostatni soudruzi, Sobotka,Hasek a soudruzka carodejnice Vostra se pokouseli navazat posmrtny kontakt se soudruhem ,bludnym duchem Zdenkem Fierlingerem.Na cem se dohodli se dozvime az po volbach.
0 #1 Franta Kopecky 2013-10-23 12:06
Čistě statisticky má 70 % lidí v česku intelekt na úrovni cca 100 . To je dostačující pro ,,obyčejný,, život ale nedostačující k samostatným úsudkům. Obávám se že většina lidí v česku vůbec nemá ponětí o čem by byla případná řeč na toto téma.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)