Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.02.2024 10:44
  Soud hodlá zkoumat středověké podmínky v českých věznicích. Pozdě ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:19
  Sokol wurde Opfer eines raffinierten Bank- und Kreditbetrugs ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 09:23
  Válečné výdaje spolknou 40 procent rozpočtu Ekonom podotkl, že ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 08:42
  Od 1. listopadu 2023 se Respekt od Economie osamostatnil.

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:32
  Zkorumpované vedení Sokola je jen další ukázkou mravního ...

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:27
  Starostka Sokola Moučková by měla ve funkci skončit, míní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Janousek Karel… Věřím, že Rada ČT podnikne potřebné kroky, aby k takovémuto skandálnímu a neodpustitelnému selhávání veřejnoprávní televize už v budoucnu nedocházelo. Jinak bude hrozit, že pro děti budou v budoucnosti vzorem zloději, podvodníci a jim podobní – jako příklady těch „opravdových hrdinů“.

Tyto řádky reportéra Petera Hanna z The Sunday Express způsobily v roce 1966 ve Velké Británii poprask.

… "V šest hodin vychází starý muž ze dveří domu č. 5 do práce. Má bílé kudrnaté vlasy, a když ho trápí dna, kulhá. Jméno 'Dr. Karel Janoušek' na dveřích jeho bytu je běžné. Tento muž se však od ostatních padesáti Janoušků z pražského telefonního seznamu liší. Jde o Karla Janouška, bývalého maršála letectva Royal Air Force (RAF) a nyní, ve věku 72 let, pomocného skladníka obchodu s nábytkem." Tyto řádky reportéra Petera Hanna z The Sunday Express způsobily v roce 1966 ve Velké Británii poprask. Ohromení Britové se o hrdinovi z bitvy o Británii, jenž stál v čele 1 500 československých letců RAF, domnívali, že zahynul v roce 1952 v komunistickém žaláři. "V padesátých letech minulého století o tom psali Britové s dodatkem, že za železnou oponou se dějí strašlivé věci. Janoušek byl pro ně jednou z ikon boje proti chystané okupaci hitlerovským Německem, která byla díky lidem, jako byl on, odvrácena," vysvětluje Jiří Rajlich z Vojenského historického ústavu. … "Dřina ve skladu mě ničí, ale co mohu dělat?" svěřil se Janoušek Hannovi. Se dvěma stovkami důchodu, který tehdy bral, maršálovi nic jiného nezbývalo. "Na živobytí to nestačí," dodal Janoušek. Než ho komunisté okradli, patřil k bohatým lidem. A tak se Hann maršála zeptal, zda by nechtěl žít v Anglii. "Nemám už u vás peníze, a i kdyby se o mě postarali přátelé, nechci se spoléhat na dobročinnost. Jsem už starý a zmeškal jsem autobus."

 

Odesílatel:

SODALES SOLONIS o.s.,

Předseda

Jan Šinágl

Nejedlých 335

267 53 Žebrák

 

Příjemce:

Česká televize

Rada ČT

Předseda

Milan Uhde

Kavčí hory

140 70 Praha 4

 

ID datové schránky: weeab8c

 

Věc: stížnost na nepřipomenutí pietního aktu ke 120. výročí narození maršála letectva Karla Janouška veřejnoprávní ČT

         

V Žebráku dne 9. listopadu 2013

 

 

Vážený pane předsedo Rady ČT,

 

podávám k Vašim rukám stížnost na nepřipomenutí pietního aktu ke120.výročí narození našeho jediného maršála letectva Karla Janouška. Konal se dne 30.října 2013 na Kosárkově nábřeží v Praze, poblíž Úřadu vlády ČR.

To, že se tohoto významného pietního aktu nezúčastnil žádný zástupce veřejnoprávních médií, považuji za skandální selhání veřejnoprávní ČT a její služby veřejnosti. ČT 24 přináší denně, v přímém přenosu, kdejaké informace, často naprosto druhořadé až bezvýznamné. Nechce se mi věřit, že šlo o záměr, ale o neomluvitelné selhání zaměstnanců ČT. Byl jsem jediný, kdo tento významný pietní akt kompletně zdokumentoval. Níže přináším odkazy na mé články. Samozřejmě je může bezplatně ČT použít pro případný pořad k tomuto opomenutému výročí slavného Čechoslováka, kterého vzpomněly jiné země, jenom ne jeho rodná zem.

Pietní akt ke 120. výročí narození maršála letectva Karla Janouška

Karel Janousek Remembrance 2013

SABATON za našeho jediného maršála letectva Karla Janouška a výzva Věry Čáslavské!

Maršál letectva Karel Janoušek, hrdina z boje o Británii, skončil jako skladník!

Z posledního článku cituji:

Tyto řádky reportéra Petera Hanna z The Sunday Express způsobily v roce 1966 ve Velké Británii poprask.

"V šest hodin vychází starý muž ze dveří domu č. 5 do práce. Má bílé kudrnaté vlasy, a když ho trápí dna, kulhá. Jméno 'Dr. Karel Janoušek' na dveřích jeho bytu je běžné. Tento muž se však od ostatních padesáti Janoušků z pražského telefonního seznamu liší. Jde o Karla Janouška, bývalého maršála letectva Royal Air Force (RAF) a nyní, ve věku 72 let, pomocného skladníka obchodu s nábytkem." Tyto řádky reportéra Petera Hanna z The Sunday Express způsobily v roce 1966 ve Velké Británii poprask. Ohromení Britové se o hrdinovi z bitvy o Británii, jenž stál v čele 1 500 československých letců RAF, domnívali, že zahynul v roce 1952 v komunistickém žaláři. "V padesátých letech minulého století o tom psali Britové s dodatkem, že za železnou oponou se dějí strašlivé věci. Janoušek byl pro ně jednou z ikon boje proti chystané okupaci hitlerovským Německem, která byla díky lidem, jako byl on, odvrácena," vysvětluje Jiří Rajlich z Vojenského historického ústavu. … "Dřina ve skladu mě ničí, ale co mohu dělat?" svěřil se Janoušek Hannovi. Se dvěma stovkami důchodu, který tehdy bral, maršálovi nic jiného nezbývalo. "Na živobytí to nestačí," dodal Janoušek. Než ho komunisté okradli, patřil k bohatým lidem. A tak se Hann maršála zeptal, zda by nechtěl žít v Anglii. "Nemám už u vás peníze, a i kdyby se o mě postarali přátelé, nechci se spoléhat na dobročinnost. Jsem už starý a zmeškal jsem autobus."

Věřím, že Rada ČT podnikne potřebné kroky, aby k takovémuto skandálnímu a neodpustitelnému selhávání veřejnoprávní televize už v budoucnu nedocházelo. Jinak bude hrozit, že pro děti budou v budoucnosti vzorem zloději, podvodníci a jim podobní – jako příklady těch „opravdových hrdinů“.

Děkuji Vám předem za vyřízení mé stížnosti.

 

V úctě k Vaší neodejmutelné odpovědnosti

                                                                              

 předseda SODALES SOLONIS o.s.                                                                                                

 Jan Šinágl

* * *

ZOI k rukám ředitele zpravodajství ČT Zdeňka Šámala

 

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)