Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...

   
 • 05.06.2024 19:53
  Fialova vláda prohrála soud s whistleblowerem , jemuž zrušila ...

  Read more...

   
 • 03.06.2024 10:25
  Mnoho chytrých lidí na této síti naprosto správně poukazují na ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Krym vojaciTvrdí, že z jeho země může odtéci každý kvartál 50 mld. USD. Čili 200 mld USD za rok. Za celýPutin Vladimirminulý rok z Ruska odteklo 63 mld. USD a v r. 2012 – 55 mld. USD - Západní banky provádějí vůči Rusku sankce - Nechtějí Rusům zvyšovat na bankovních účtech limity,anebo zastavují společné projekty - Ruské firmy si na Západě vypůjčily 700 mld. USD!!! - Ruská doktrína se řídí taktikou Sun Tzu: Napřed infiltrací a propagandou a podporováním všeho špatného uvnitř nepřátelského státu tento oslabit, a pak teprve nastoupit vítězný „vojenský marš“.

Kremelská propaganda se sankcím Západu uvaleným na Rusko vysmívá. Avšak ruským ekonomům již do smíchu není. Ekonomické sankce západních zemí mohou mít na ruské hospodářství silnější vliv, než jak vláda předpokládá – řekl agentuře ITAR-TASS bývalý ruský ministr financí Alexej Kudrin. Ruský hospodářský růst se v r. 2014 může zabrzdit a vyjít celkově může nulový. V souvislosti s některými akcemi Ruska je pravděpodobnou intenzifikace konfliktu se Západem.

Proto je třeba očekávat další sankce, které budou mít vliv na naše hospodářství a vytvoří nové výzvy pro makroekonomii a investice do hospodářství – řekl Kudrin. – Jestliže budou sankce spočívat jedině na zablokování kont fyzických osob a podniků, to bych je nazval měkkou volbou – řekl bývalý ministr financí.

Kudrin, v současné době poradce Putina, potvrdil, že západní banky vůči Rusku sankce provádějí. Ekonom řekl, že ruské firmy si na Západě vypůjčily 700 mld. USD, a nyní tamější banky nechtějí Rusům zvyšovat na bankovních účtech limity, do jakých se beneficienti úvěrů mohou v době trvání smluv zadlužit, anebo zastavují společné projekty.

Ještě horší prognózy pro Rusko Kudrin předkládá, hovoří-li o odlivu peněz z Ruska. Tvrdí, že z jeho země může odtéci každý kvartál 50 mld. USD. Čili 200 mld USD za rok. Za celý minulý rok z Ruska odteklo 63 mld. USD a v r. 2012 – 55 mld. USD.

- V souvislosti s tím očekáváme, že letošní hospodářský růst se nebude shodovat s vládním plánem, jenž předpokládal vzrůst hrubého národního produktu na úrovni 3,5% Myslím, že dokonce i odhady, které hovoří, že bude v roce 2014 činit 1,5%, jsou nadnesené. Ve světle všech okolností bude hospodářský růst Ruska činit v tomto roce méně než 1%, a dokonce může být i nulový - řekl Kudrin.

http://niezalezna.pl/53059-doradca-putina-przez-inwazje-na-krym-rosja-moze-zbankrutowac

* * *

Český čtenář by se neměl nechat ohlupovat těmi, kdo jsou proti sankcím, a bulíkují mu,  že nás poškodí. Proti sankcím agitují ruští vlivoví agenti, v odpovědných orgánech proti sankcím rozhodují agenti Ruska, nebo hlupáci, kteří agentům Ruska naletěli, říkáme tím českému čtenáři:

1) Aby této propagandě proti sankcím nenaletěli.

2) Bát se musí Rusko, pokud budou sankce důsledné.

Pokud nebudou, a po obsazení Ukrajiny zůstane Západ jen u řečí bez činu, pak Putinovi poroste chuť na další expanzi. Včera Rusko přesunulo hodně vojska na hranice baltských republik – další útočné manévry. Ruská propaganda podporuje antipolské nálady např.. že „Poláci jezdí v BMW, plivou a střílí na Rusy“. Na svém profilu na Facebooku představitel Ruské Federace v Radě Evropy  Roman Kokorjev předpověděl, že do jeho země se „vrátí” zanedlouho Moldávie, Ukrajina, zbylé  republiky SSSR a také Finsko a Polsko….

Rusko by si netrouflo vojensky vystoupit proti hospodářsky a politicky stabilním a dobře vyzbrojeným a vyzbrojujícím se státům, ale osobně jsem přesvědčen, že si dovolí – stejně tak jako Hitler – vystoupit s překvapeními a „blitzkriegy“ proti státům nestabilním. Ruská doktrína se řídí taktikou Sun Tzu: Napřed infiltrací a propagandou a podporováním všeho špatného uvnitř nepřátelského státu tento oslabit, a pak teprve nastoupit vítězný „vojenský marš“. Tuto doktrínu zavedl  náčelník gen. štábu Šapošnikov už v reflexi na výprask, kterého se mu dostalo 15.8.1920 ve vítězné varšavské bitvě, kterou se skončila více než rok trvající polsko-bolševické válce. Západní politici – s čestnou výjimkou prezidenta Reagana – si  toto vše, navzdory nesčetným  varováním řady uprchlých ruských špionu, analytiků a geopolitiků – neuvědomují, nechápou či nechtějí pochopit. To je celé.

Když začaly protesty na Majdanu a krveprolití,  první identifikovaný odstřelovač-vrah na Mejdanu byl občan Ruska Sněgirjov z Rostova nad Donem …

Měl jsem hrůzný sen: Ruští vojáci převlečení do neoznačených uniforem (jako na Krymu), do kterých se mohou převléci za chvilku desítky tisíc Rusů - kteří v ČR díky hloupé a nezodpovědné politice českých představitelů už jsou - zabíjejí naše lidi a přepadávají Bavorsko (díky ex-kancléři Schröderovi za slabé místo v německé obraně). Nemožné…?!

V.Kebrle, 20.3.2014

P.S.

Připomínám nedávný skandál - Cvičili obranu Sudet před Němci. Teď končí. – Stále je zde dost těch, kteří by návrat starých časů uvítali, byť si nejsem jist zda i jejich obchodů a dalších komunistických „výhod“. Parlamentní listy řadím k nedůvěryhodným periodikům a nejen proto, že jsem u nich „na indexu“. Podívejte se na tuto anketu na PL – 73% návštěvníků webu hlasovalo, že Vladimír Putin je moudrý státník a že by ho volilo…?! 73% příznivců a stoupenců Putina kolem sebe nevidím, ledaže bych navštívil Karlovy Vary… Chci věřit, že zde je naopak nejméně 73% lidí, kteří ještě neztratili zdravý rozum a pud sebezáchovy! Dnes večer se zúčastním pořadu MÁTE SLOVO od 21:25 hod. na ČT1 - téma Ukrajina! Doufám, že budu moci také promluvit.

 

Jan Šinágl, 20.3.2014



1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.78 (9 Votes)
Share

Komentáře   

+1 #1 Vlad. Kebrle 2014-03-20 13:06
Výjimkou v Parlamentních listech je referát prof. Zeleného, bravurně popisující vlastní chyby Západu, to je opravdu varování, s čímž nelze u prof. Zeleného naopak souhlasit, to je jím interpretovaná historie Krymu, ta je složitější, Krym byl mj. po několik století tatarský, a dokonce i částí Turecka...Všeob ecně se zapomíná, že nejen na Krymu, ale i v Moldově, či baltských státech dnes žijící Rusové nejsou původní obyvatelé, ale úřednická a kágebácko-polic ejní sovětská věrchuška, zatímco obyvatele těchto zemí SSSR vyvážel do gulagů a na Sibiř. A v Putinovi tato věrchuška či její potomci vidí šanci být opět "nadlidmi". Dále počítejme s tím, že někteří protagonisté ruských vlivových agentur si nebudou přát okamžitou dekonspiraci, proto přimíchají "sem tam i kritiku" ...Nejnovější průval přímé účasti ruských odstřelovačů na Majdanu pod kuratelou FSB staví celou ruskou propagandu o tom, že prý se jednalo o odstřelovače z Izraele či násilníky školené v Polsku totálně na hlavu....

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)