Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Munice je soukromá, majitelé nenaříkají na miliardové ztráty, stát se podezřele ochotně ujímá stěhování tisíců tun soukromého majetku do jiných státních skladů - Vrbětice jsou tak dalším důkazem vlády nezodpovědnosti, neschopnosti, kdy každý schvaluje vinu na druhé a vyhýbá se vlastní odpovědnosti za tento skandál. Ve skutečně  demokratických zemích by vedl k pádu vlády a předčasným volbám.

Neznamená to něco? Jaké smlouvy bývalé ministerstvo obrany se soukromými firmami podepsalo? Nebude stát nakonec platit i tu vybuchlou munici? Že ji neochránil? Tedy tunel? Není ta munice nakonec nepotřebná a nebyla zničena úmyslně, aby ji stát firmám zaplatil? Dočkáme se ještě dalších výbuchů? Jaká munice se to skladuje ve vojenských skladech?

Jestli všechna munice ve Vlachovickém areálu je zastaralá a nepotřebná, pak se nedivím snahám o odpálení celých skladů. A že jsme v Česku, vyšetřoval bych, proč soukromá firma toto obtížné, už zastaralé zboží nakoupila a jaké závazky na sebe vzalo MNO v souvislosti s pronájmem skladů soukromé firmě? Soukromé firmy vznikly až za vlády Klause a podobných. To už byly dělostřelecké náboje na obtíž, ale mohly být vhodným prostředkem pro tunelování. Zřejmě – jak bylo tehdy zvykem (viz krevní plazma) - je ve smlouvě arbitrážní řízení ve sporu státu s firmami. Ale holenkové, dnes už – jak doufám – bude namístě klasifikace zločinného spolčení a dojení státní pokladny je odzvoněno. Je tam Babiš.

Vrbík, Zlín

7.12.2014

* * *

Před soudem v Brně se upálil neznámý muž? Policisté tají detaily? Je velmi pravděpodobné, že nejde o náhodu, ale další zoufalý čin mnoha z obětí české justice. Tady ministr vnitra jistě nebude spěchat s TK jako v případě Vrbětic. Obávám se, že to byla jedna z dalších tikajících bomb, která, bohužel „dotikala“, ale nepochybně tikají další! Je neskutečné, jak nás média zásobují nepodstatným a podstatnému se vyhýbají! V jiných zemích by už rázně konali nejvýše odpovědní, nebo sami odstoupili a převzali odpovědnost bez ohledu, zda se dopustili sami chyb či jejich předchůdci. Vrbětice jsou tak dalším důkazem vlády nezodpovědnosti, neschopnosti, kdy každý schvaluje vinu na druhé a vyhýbá se vlastní odpovědnosti za tento skandál. Ve skutečně  demokratických zemích by vedl k pádu vlády a předčasným volbám.

 

Jan Šinágl, 8.12.2014

* * *

Jízda smrti, aneb u muničních skladů se závodilo!

Server Novinky.cz přišel s dalším šokujícím svědectvím lidí z okolí muničních skladů. Podle jednoho z obyvatel v těsné blízkosti budov napěchovaných municí testovali své vozy automobiloví závodníci při zkušebních rychlostních zkouškách. Muž to přiznal premiérovi Bohuslavu Sobotkovi, který navštívil postiženou lokalitu. „Na těch cestách? Trénovaly tam vozy mezi těmi sklady?,“ kroutil nevěřícně hlavou premiér. Ministr vnitra Milan Chovanec slíbil, že informaci prověří a předá policii.

* * *

Babiš: Druhý sklad ve Vrběticích nevybuchl náhodou

Vrbětice opět vybuchují, kdy nastane výbuch občanů…?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.80 (5 Votes)
Share

Komentáře   

+3 #1 Jarda Lamr 2014-12-09 11:41
Bude to jako s odpadem. Naveze se, zapálí se, firma "zkrachuje", stát uklidí, zaplatí, firma pod jinou hlavičkou začne vesele podnikat dál...!Bere toto policie v potaz? Proč nejsou zveřejněna jména majitelů a jejich minulost nejen v podnikání?! Firma/y/ by měla/y/ platit vše, co doposud bylo a co bude vynaloženo!!!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)