Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út říj 19 @14:00 -
ÚS ČR: Robert Tempel
pá říj 22 @09:00 -
OS Praha 1: JUDr. Zdeněk Altner

Nejnovější komentáře

 • 19.10.2021 18:00
  Senátor: Nechali by prezidenta umřít „Myslím si, že pan premiér ...

  Read more...

   
 • 19.10.2021 17:47
  Vážená paní Miklíková, děkuji Vám. V den 100.výročí narození ...

  Read more...

   
 • 19.10.2021 17:47
  Vážený pane Šinágle, Česká televize ve svém programu pravidelně ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 14:05
  Dne 14.10.2021 jsem poslal ČT dotaz po telefonickém rozhovoru ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 10:44
  EB: Andrej Babiš vyhodil 18 ruských špionů a rozbil dvě ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 10:44
  Kdyby mohli Piráti do nové koaliční smlouvy prosadit tento ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Munice je soukromá, majitelé nenaříkají na miliardové ztráty, stát se podezřele ochotně ujímá stěhování tisíců tun soukromého majetku do jiných státních skladů - Vrbětice jsou tak dalším důkazem vlády nezodpovědnosti, neschopnosti, kdy každý schvaluje vinu na druhé a vyhýbá se vlastní odpovědnosti za tento skandál. Ve skutečně  demokratických zemích by vedl k pádu vlády a předčasným volbám.

Neznamená to něco? Jaké smlouvy bývalé ministerstvo obrany se soukromými firmami podepsalo? Nebude stát nakonec platit i tu vybuchlou munici? Že ji neochránil? Tedy tunel? Není ta munice nakonec nepotřebná a nebyla zničena úmyslně, aby ji stát firmám zaplatil? Dočkáme se ještě dalších výbuchů? Jaká munice se to skladuje ve vojenských skladech?

Jestli všechna munice ve Vlachovickém areálu je zastaralá a nepotřebná, pak se nedivím snahám o odpálení celých skladů. A že jsme v Česku, vyšetřoval bych, proč soukromá firma toto obtížné, už zastaralé zboží nakoupila a jaké závazky na sebe vzalo MNO v souvislosti s pronájmem skladů soukromé firmě? Soukromé firmy vznikly až za vlády Klause a podobných. To už byly dělostřelecké náboje na obtíž, ale mohly být vhodným prostředkem pro tunelování. Zřejmě – jak bylo tehdy zvykem (viz krevní plazma) - je ve smlouvě arbitrážní řízení ve sporu státu s firmami. Ale holenkové, dnes už – jak doufám – bude namístě klasifikace zločinného spolčení a dojení státní pokladny je odzvoněno. Je tam Babiš.

Vrbík, Zlín

7.12.2014

* * *

Před soudem v Brně se upálil neznámý muž? Policisté tají detaily? Je velmi pravděpodobné, že nejde o náhodu, ale další zoufalý čin mnoha z obětí české justice. Tady ministr vnitra jistě nebude spěchat s TK jako v případě Vrbětic. Obávám se, že to byla jedna z dalších tikajících bomb, která, bohužel „dotikala“, ale nepochybně tikají další! Je neskutečné, jak nás média zásobují nepodstatným a podstatnému se vyhýbají! V jiných zemích by už rázně konali nejvýše odpovědní, nebo sami odstoupili a převzali odpovědnost bez ohledu, zda se dopustili sami chyb či jejich předchůdci. Vrbětice jsou tak dalším důkazem vlády nezodpovědnosti, neschopnosti, kdy každý schvaluje vinu na druhé a vyhýbá se vlastní odpovědnosti za tento skandál. Ve skutečně  demokratických zemích by vedl k pádu vlády a předčasným volbám.

 

Jan Šinágl, 8.12.2014

* * *

Jízda smrti, aneb u muničních skladů se závodilo!

Server Novinky.cz přišel s dalším šokujícím svědectvím lidí z okolí muničních skladů. Podle jednoho z obyvatel v těsné blízkosti budov napěchovaných municí testovali své vozy automobiloví závodníci při zkušebních rychlostních zkouškách. Muž to přiznal premiérovi Bohuslavu Sobotkovi, který navštívil postiženou lokalitu. „Na těch cestách? Trénovaly tam vozy mezi těmi sklady?,“ kroutil nevěřícně hlavou premiér. Ministr vnitra Milan Chovanec slíbil, že informaci prověří a předá policii.

* * *

Babiš: Druhý sklad ve Vrběticích nevybuchl náhodou

Vrbětice opět vybuchují, kdy nastane výbuch občanů…?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.80 (5 Votes)
Share

Komentáře   

+3 #1 Jarda Lamr 2014-12-09 11:41
Bude to jako s odpadem. Naveze se, zapálí se, firma "zkrachuje", stát uklidí, zaplatí, firma pod jinou hlavičkou začne vesele podnikat dál...!Bere toto policie v potaz? Proč nejsou zveřejněna jména majitelů a jejich minulost nejen v podnikání?! Firma/y/ by měla/y/ platit vše, co doposud bylo a co bude vynaloženo!!!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)