Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 24.04.2024 10:01
  Odsouzený kriminálník Maxim Ponomarenko opět podniká v ...

  Read more...

   
 • 24.04.2024 09:00
  Dobrý den vážený pane Šinágle, obracím se na Vás, protože ...

  Read more...

   
 • 24.04.2024 07:47
  Předpokládám, že paní Gavlasové a jejím klientům bylo zveřejněním ...

  Read more...

   
 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Aktualizováno 3.6.2019: Soud sděluje, že videozáznam NEBYL pořízen – viz e-mail na konci článku!

Aktualizováno 11.6.2019: Dnes mi OSZ Ostrava sdělilo - PČR nařízeno pokračovat ve vyšetření soudního znalce MUDr. Igora Dvořáčka.

* * *

Lékař z řad veřejnosti se nebránil, choval se slušně, brutálně napaden čtyřmi stokilovými členy justiční stráže. ČT, ČTK i  BLESK jsem informoval…

Proč asi veřejnoprávní média stále mlčí o tomto brutálním zákroku justiční stráže na slušně se chovajícím lékaři?! Šokující informace z „Ostravského Palerma“ níže!

Protistrana pozvala bulvární média, která patřičně reagovala – viz odkazy níže – aniž by vážný incident zmínila. MUDr. Mareček z řad veřejnosti měl zkrvavenou hlavu i ruce jen za reakci na výrok soudkyně „To není k smíchu“, kdy dr. Mareček reagoval: „To není k smíchu, ale k pláči“. Přítomný lékař soudní znalec MUDr. Dvořáček, přezdívaný „Bestie Igor“ první pomoc neposkytl. Při brutálním přepadení ztratil dr. Mareček občanku. Podal trestní oznámení a informoval GIBS. Ta už si zajistila videozáznam pořizovaný soudem tak, aby nedošlo k jeho smazání. Zvláštní je, že soudkyně dr. Marečka nevarovala a nepohrozila pokutou (do 50.000,-Kč) a hned nařídila jeho vyvedení. Byla viditelně nervózní, protože advokátka obviněného pana Marka Gáby (viz jeho vyjádření níže)  velmi úspěšně „grilovala“ a usvědčovala dr. Dvořáčka, který prohlásil, že znalecký posudek vyhotovil jako „obvykle“. Takové množství znaleckých posudků nemůže zvládnout sám a zřejmě mu je někdo píše, resp. kopíruje,  odpovědnosti ho to nezbavuje. Mimochodem se odhaduje, že podobní „znalci“ za „obvyklé“ posudky inkasují 2/3 svých příjmů! V podstatě je to křivé svědectví, tedy trestný čin.

* * *

Dne 20.05.2019 v 17:31 Ing. Marek Gába napsal(a):

Dobrý den pane Šinágle,

Přečetl jsem si Váš článek „Můj podnět na soudního znalce MUDr. Igora Dvořáčka PČR Ostrava jen uložila…?!“, ze dne 1. 4. 2019 a chci Vám něco sdělit k uvedenému pánovi, který vypracoval v únoru 2018 pro policii ČR Znalecký posudek vůči mé osobě. V té době (únor 2018) byl MUDr. Dvořáček ještě přednostou Ústavu soudního lékařství ve FN Ostrava.

Ještě než se zmíním o MUDr. Dvořáčkovi, tak jen něco stručně k mému případu:

Na základě Znaleckého posudku MUDr. Dvořáčka, který se dobře zná s Mgr. Vadimem Rybářem, advokátem exmanželky, jsem byl obviněn ze středně těžkého ublížení na zdraví ze zlomení čelisti exmanželky. Já jsem exmanželce čelist nezlomil, je to falešné obvinění za to, že jsem zjistil, že mě 4 roky podváděla a chtěl se s ní rozvést! Incidentu byly přítomny všechny 3 naše děti (syn 14 a dcery 12 a 8 let), které nikdo (PČR ani soud) vyslechnout nechce. Obě starší děti mám ve výlučné péči. Samosoudkyně JUDr. Jana Bochňáková (okresní soud Ostrava) vydala 10. 7. 2018 trestní příkaz: Ing. Marek Gába se odsuzuje k úhrnnému trestu odnětí svobody v trvání 10 (deseti) měsíců. Výkon tohoto trestu se podmíněně odkládá na zkušební dobu v trvání 20 (dvaceti) měsíců. Obviněný je povinen zaplatit na náhradě škody poškozené Všeobecné zdravotní pojišťovně České pojišťovny částku ve výši 13 259 Kč a bývalé manželce zaplatit bolestné 42 763 Kč (155 bodů).

Proti tomuto rozhodnutí jsem se odvolal a nechal jsem si vypracovat Znalecký posudek

znaleckým ústavem, a to lékařskou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci. Komisi k tomuto účelu pověřil a jmenoval děkan Lékařské fakulty UP Olomouc profesor MUDr. Milan Kolář, Ph.D. Komisi tvořili 4 odborníci z oboru radiologie, ústní čelistní a obličejová chirurgie, neurologie a soudní lékařství, mmj. dva přední profesoři na oblast radiologie a neurologie. Z jejich Znaleckého posudku vyplývá, že poškozená neutrpěla ani zlomeninu čelisti, ani otřes mozku a ani zhmoždění páteře. Znalecký posudek výslovně uvádí, že nedošlo k žádné pracovní neschopnosti, která by měla být delší 7 dnů, neboť nedošlo k žádnému zranění poškozené, a výslovně uvádí, že postup lékařů FN Ostrava nebyl správný a je tedy otázkou, jakým způsobem poškozená přesvědčila zubní lékaře, aby jí sepsali zdravotní zprávy, které byly následně všemi znalci Znaleckého ústavu lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci zcela vyvráceny.

MUDr. Dvořáčka ve svém Znaleckém posudku pro policii ČR mimo jiného uvedl:

- „Poškozená je odeslána na ambulanci Kliniky ústní, čelistní a obličejové chirurgie FN  Ostrava, kde RTG vyšetřením prokázána drobná linie lomu v oblasti kloubního výběžku  dolní čelisti vlevo“.

   Žádné RTG toto nikde a nikdy neprokázalo! To znamená, že MUDr. Dvořáček lhal!

- „U poškozené se jedná o zlomeninu dolní čelisti“.

Radiologové z FN Ostrava i znalci z lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci jednoznačně vyloučili přítomnost fraktury kloubního výběžku dolní čelisti?

To znamená, že MUDr. Dvořáček lhal!

Je tedy otázkou, zda MUDr. Dvořáček lhal úmyslně (proč, z jakého důvodu?), nebo zda tento Znalecký posudek pro policii ČR vypracoval jen tak, že ze zdravotnické dokumentace čerpal pouze konečné diagnosy jednotlivých lékařů, aniž by tuto dokumentaci vyhodnocoval komplexně. To ale nemůže být pravda, neboť MUDr. Dvořáček ve svém Znaleckém posudku pro policii uvádí: „Budeme-li vycházet z dostupné zdravotnické dokumentace, tj. ambulantní karty traumatologické ambulance FN Ostrava, chorobopisu a ambulantní karty ambulance Kliniky ústní, čelistní a obličejové chirurgie FN Ostrava“. To tedy znamená, že MUDr. Dvořáček měl k dispozici veškerou zdravotnickou dokumentaci včetně všech radiologických snímků! Proč tedy MUDr. Dvořáček nedošel ke stejným závěrům jako znalecký ústav lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci?

Toto je jen ve stručnosti něco z mého případu, který do značné míry ovlivnil MUDr. Igor Dvořáček. Pokud byste měl zájem o tento můj případ mohu Vám poskytnout více informací. Nyní ale čekám, jak dopadne tento můj případ a potom budu podnikat právní kroky ohledně všech, kteří mě „křivě obvinili, nebo se na tom podíleli, včetně MUDr. Igora Dvořáčka!

Můj případ pokračuje dalším Hlavním líčením a to výslechy dalších svědků, mimo jiného MUDr. Igora Dvořáčka, zubních lékařů z FN Ostrava a dalších. Soudní řízení je 27. 5. 2019 od 8:30 hodin u Okresního soudu v Ostravě - Porubě. MUDr. Dvořáček má vypovídat ve 12:30 hodin.

 

S pozdravem

Ing Marek Gába

603 192 004

* * *

---------- Forwarded message ---------
Od: Vít Mareček <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
Date: út 28. 5. 2019 11:19
Subject: Žádost OS Ostrava
To: <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

 

Dne 27.05.2019 jsem byl v 12.30 hodin přítomen hlavnímu líčení v cause Ing. Marka Gáby v místnosti č. 207. Z této místnosti jsem byl na příkaz soudkyně vyveden Justiční stráží, přičemž před tímto úkonem jsem byl  soudkyní legitimován. Během mého "vyvedení" z místnosti jsem byl zraněn (zlomenina žebra) a ztratil se mi občanský průkaz, o kterém naposled vím, že jsem jej podal soudkyni.


Je mi známo, že z důvodu bezpečnosti soudců Justiční stráž pořizuje kontinuální videozáznam z líčení a tento záznam je archivován. Na základě výše uvedeného žádám soud, aby mi vydal kopii obrazového záznamu z předmětné jednací síně.


MUDr. Vít Mareček 

Mobil 777 408 940 

* * *

---------- Forwarded message ---------
Od: Vít Mareček <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
Date: út 28. 5. 2019 11:19
Subject: Trestní oznámení na GIBS
To: <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

 

Dne 27.05.2019 jsem byl v 12.30 hodin přítomen hlavnímu líčení v cause Ing. Marka Gáby v místnosti č. 207. Z této místnosti jsem byl na příkaz soudkyně vyveden Justiční stráží, přičemž před tímto úkonem jsem byl soudkyní legitimován. 

Během mého "vyvedení" z místnosti jsem byl zraněn (zlomenina žebra, pohmožděniny měkkých tkání a další) a ztratil se mi občanský průkaz, o kterém naposled vím, že jsem jej podal soudkyni. 

Je mi známo, že z důvodu bezpečnosti soudců Justiční stráž pořizuje kontinuální videozáznam z líčení a tento záznam je archivován. Justiční stráži jsem se nijak nevzpíral a v žádném případě jsem nekladl fyzický odpor, přesto jsem byl hrubě vyvlečen a byla mi způsobena  zdravotní újma (zlomenina žebra, která podstatně omezuje dýchací pohyby, omezuje mne v běžném způsobu života, pominu-li nepříjemnou bolestivost pak nemohu libovolně ležet, nosit těžší břemena (nákup) a další. Zlomenina žebra se obvykle léčí 3 týdny a taková zdravotní újma není v rovině přestupku, ale trestného činu. 

O způsobu "zajištění" a "vyvedení" mé osoby jednoznačně svědčí výše uvedený videozáznam, který by Justiční stráž měla mít k dispozici alespoň po nějakou dobu. Obávám se, že by  mohlo dojít ke zničení tohoto důkazu automaticky (technikou, která po určité době záznamy maže) anebo záměrně pachatelem či na příkaz soudkyně, která dle mého hrubě překročila své pravomoci.

Podávám tímto trestní oznámení na (pro mne dosud) neznámého pachatele, který mi způsobil uvedená zranění a žádám o rychlé zajištění důkazů. O veškerém konání odpovědných institucí žádám být vyrozuměn v zákonné lhůtě.

 

MUDr. Vít Mareček 

Mobil 777 408 940 

* * *

https://m.facebook.com/groups/483220568527390/permalink/1212539415595498/

Kauza: Petr Kramný - MUDr. Igor Dvořáček, nejpilnější znalec v České republice

Kauza: Petr Kramný - MUDr. Igor Dvořáček, nejpilnější znalec v České republice II. 

Můj podnět na soudního znalce MUDr. Igora Dvořáčka PČR Ostrava jen uložila…?!

J.Š.

* * *

P.S. 3.6.2019

---------- Forwarded message ---------
Od: Stratilová Lenka <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
Date: po 3. 6. 2019 7:36
Subject: 71 T 121/2018
To: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

 

Dobrý den,

k Vaší žádosti ze dne 28. 5. 2019 Vám sděluji, že v průběhu konání hlavního líčení  dne 27. 5. 2019 nebyl z tohoto vyhotovován kamerový záznam.

Z pověření JUDr. Jany Bochňákové

 

Lenka Stratilová

protokolující úřednice

Okresní soud v Ostravě

U Soudu 4/6187

708 82  Ostrava

tel. 596 972 307 - 308

fax. 596 972 801

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

* * *

P.S.

Na pořizování videa je zákon z důvodů bezpečnosti soudců, účastníků a veřejnosti. Pouze na žádost v případě mladistvých, může soudce požádat o vypnutí kamery. Kamera se "porouchala" a dokazujte to?! V tom případě bych se ptal na záznam o "poruše" a jak často se to stává! O videozáznam požádali včas jak dr. Mareček, tak GIBS. J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.87 (15 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Není Důležité 2019-07-24 12:32
Nakonec sami dojdete k závěru jako já. Jediné nejhumánnější řešení katastrofického stavu ČR, je následovné, dostatek lidí má vyjít do ulic, směr nejbližší úřady, a nekompromisně ty úřady obsadit, pokud možno nenásilně je vytlačit z jejich míst a říct jim padejte než bude hůř.. Rozhodně věřím více té neznámé babě od naproti z paneláku, než jakémukoli státnímu úředníkovi, nedejbože politikovi, to jsou všechno zločinci patřící už dávno do kriminálu i s celým vedením policie..

Jinač v Ostravě zažijete co nikde jinde ve světě. Je zcela běžné že vás odváží sanitka ze stanice.. Je zcela běžné že když natrefíte na idioty policajty, tak vám jde minimálně o zdraví. Já osobně považuji zdejší policajty, za extrémně nebezpečné nezralé osoby kterým nepatří zbraň do rukou. Tady mám jeden svůj starší zážitek sepsán přesně tak jak se odehrál..../blog-page_33.html

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)