Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.01.2022 11:00
  Já bych tu zločinnost rozšířila ještě o děti a mladistvé a ...

  Read more...

   
 • 29.01.2022 10:57
  dr. Dvořák uvádí, cituji: „Obecně vzato u mladé ženy je riziko ...

  Read more...

   
 • 29.01.2022 10:26
  Nedávno jsem kdesi četl, že firma Pfizer vykázala nárůst zisku ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 18:38
  Je naprosto nepochybne, ze tehotne patri mezi rizikove skupiny ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 12:28
  Dotaz na prof. Hořejšího? Vážený pane profesore, s ohledem ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 11:21
  „Historická olympiáda v nejhorším slova smyslu.“ Peking se ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Facebook a mobilBylo odstraněno 84 účtů, šest stránek, devět skupin a 16 účtů Instagram.

* * *

Facebook vypnul tři sítě, včetně jedné propojené s francouzskou armádou. Jsou obviněni z provádění interferenčních operací v Africe. Šíří se dezinformace ...

Facebook v úterý uvedl, že odstranil tři sítě, včetně jedné propojené s francouzskou armádou, obviněnou z provádění interferenčních operací v Africe. Podle sociální sítě byly spravovány z Francie a Ruska. Dvě sítě účtů byly přiděleny lidem spojeným s Ruskou agenturou pro internetový výzkum a u třetí bylo zjištěno, že mají „odkazy na osoby spojené s francouzskou armádou“, tvrdí Facebook.

Na otázku AFP francouzský štáb nereagoval okamžitě.

Tyto sítě byly zaměřeny na země v severní Africe a na Středním východě. V každém z nich účastníci používali falešné profily, což přimělo Facebook, aby zakročil. Všechny tři kampaně byly potlačeny, protože porušovaly politiku sociální sítě, která zakazuje „koordinované neautentické chování jménem zahraniční vlády,“ uvedl úředník bezpečnostní politiky Facebooku Nathaniel Gleicher a šéf z týmu Global Disruption Team, David Agranovich v příspěvku na blogu.

Pokud jde o síť se sídlem ve Francii, zaměřila se primárně na Středoafrickou republiku a Mali a v menší míře specifikuje Facebook, Niger, Burkina Faso, Alžírsko, Pobřeží slonoviny a Čad. Tyto účty dávaly hlas falešným obyvatelům těchto zemí a komentovaly například tamní francouzskou politiku nebo vyjadřovaly podporu francouzské armádě. Facebook specifikuje, že ve francouzském případě bylo odstraněno 84 účtů, šest stránek, devět skupin a 16 účtů Instagram.

„Ačkoli se lidé, kteří za tím stojí, snažili skrýt svou identitu a koordinovaný charakter, naše vyšetřování našlo odkazy na jednotlivce spojené s francouzskou armádou,“ uvedl ve svém prohlášení Facebook.

Na těchto účtech byly ve francouzštině a arabštině zveřejněny informace o aktuálních událostech evokujících „politiku Francie ve frankofonní Africe, bezpečnostní situaci v různých afrických zemích, obvinění z možného zasahování Ruska do voleb ve  Středoafrická republice a komentáře příznivé pro francouzskou armádu, “dodal Facebook.

A. Ben Driss

https://www.perspectivesmed.com/facebook-ferme-un-reseau-de-desinformation-de-larmee-francaise-en-afrique/

P.S.

Facebook je pod silným mezinárodním tlakem a potřebuje „sbírat body“ pro svoji ochranu. V podobné situaci se nachází i Google. Ten odstranil video úředníka WHO na YouTube s titulkem: „Možná budeme muset vstoupit do domu a odstranit členy rodiny.“

Není zájem podporovat hospodářský růst Afriky, ale udržováním a podporováním válečných konfliktů podporovat obchod se zbraněmi a rozkrádat její přírodní bohatství na účet domorodého obyvatelstva.

J.Š. 17.12.2020

* * *

Facebook a Demokracie, aneb o zneužívání uživatelů!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)